Jump to content

[Piwny turysta] Louisiane Brewhouse z Nha Trang


Pierre Celis
 Share

Recommended Posts

Kilka dni temu powróciłem z kolejnej wyprawy dedykowanej słońcu i dobremu piwu. Tym razem wybór padł na Wietnam. Kraj pod wieloma względami okazał wyjątkowy. Nasza trasa wiodła przez zapierające dech w piersi krajobrazy, znakomite kuchnie oraz magiczne zabytki. Jednakże wszystkie te atrybuty były jedynie dodatkiem/przystawką do tematu przewodniego, czyli do piwa, które było głównym motywem naszej wycieczki. Jednakże, czy warto było pokonać 20 tysięcy kilometrów, aby móc skosztować tamtejszego piwa, dowiecie się z moich najbliższych wpisów. Zapraszam do lektury.

DSC02796
Nie byłbym sobą, gdybym całego cyklu o wietnamskiej scenie piwowarskiej nie rozpoczął od browaru, który niejako dał całemu światu jasny sygnał, że i w Wietnamie warzy się ambitnie.

Aby móc przekonać się na własnej skórze, czy browar ten faktycznie zasługuje na miano pierwszego browaru w tym kraju, który niósł kaganek oświaty, wybrałem się do miejsca od którego wszystko się zaczęło.

Zapraszam was do środkowego Wietnamu, a dokładniej uściślając do nadmorskiego kurortu Nha Trang. Dla wielu podróżników, którzy mieli okazję odwiedzić ten zakątek świata, kojarzy się przede wszystkim z kurortem dla mało wymagających turystów. I faktycznie coś w tym jest. Wszędzie panuje wielkomiejski zgiełk. Łatwiej zjemy tutaj potrawy wywodzące się z europejskiej kuchni niż lokalnej, a i atrakcje przygotowane dla turystów przypominają plastikową cepeliadę niż wspaniałości wywodzące się z azjatyckiej kultury. Jednakże miasto to ma jeden niepodważalny atrybut. Jest nim położenie. Mało gdzie w Wietnamie odnajdziemy tak piękne plaże o jasno złotawym odcieniu, które jest obmywane przez cudownie ciepłe wody morza południowochińskiego.

Jednakże sama plaża i morze nie wywarła na nas tak kolosalnego wrażenia, jak miejscowy browar Louisiane Brewhouse, który powstał w połowie 2006 roku.

Z pewnością dla wielu może uchodzić za nic nie wnoszący do kultury piwa browar restauracyjny. Jednakże w moim jednak przekonaniu jest to teza nad wyraz krzywdząca. Nie dość, że może się poszczycić się wspaniałym położeniem, tuż przy najpiękniejszym odcinku miejskiej plaży, to i ich oferta wybija się ponad przeciętną krajową.

Zanim jednak przedstawię wam aktualną ofertę browaru, warto przyjrzeć się z bliska samu miejscu. A trzeba przyznać, że jest nie tuzinkowe. Parterowy, przestrony budynek od razu przywołuje ciepłe skojarzenia z najpilniejszymi miejscami na naszym globie. Króluje drewno , trzcina i palmy. Już pierwsze kroki po tym wyjątkowym miejscu uświadamiają nam, że znajdujemy się wyjątkowym miejscu. Na wstępie wita nas piękna dwunaczyniowa warzelnia o wybiciu pięciu hektolitrów pochodząca od krajowego producenta. Odrobinę dalej odnajdujemy dwa przeszklone pomieszczenia w których znajduje się łącznie 30 unitanków, które każde liczy sobie 10 hektolitrów pojemności. Jednakże to tylko wstęp do tego co ujrzeliśmy chwilę później. Otóż centralnym miejscem tego browaru jest zachwycający basen a tuż koło niej plaża, z wydzieloną przestrzenią wyłącznie dla klientów browaru.

Wyobraźcie sobie choć przez chwilę taką sytuację. Cieszycie się szumem morza, piękną pogodą a kelner przynosi was do leżaka plażowego znakomite piwa, pochodzące z miejscowej warzelni. To nie sen to jawa!

A co z piwami, zapytacie? I tutaj mam dla was kolejną niespodziankę. Browar, że nie dość ma do zaoferowania znakomity schemat w postaci jasnego (5,0% alk.) i ciemnego (5,0% alk.) lagera, chmielonego nowozelandzkimi odmianami, to naddatek miał za odwagę zaoferować swoim klientom takie perełki, jak: Witbier (4,8% alk.), Red Ale (5,0% alk.), Summer Ale (5,0% alk.)oraz Golden Ale (4,8% alk.).

Czy to nie raj?! Przyznajcie sami? Koniecznie musicie zobaczyć ten browar!

DSC02801

.

DSC02802

.

DSC02819

.

DSC02909

Dark Lager oraz Red Ale

.

DSC02813

Pilsener

.

DSC02806

Przybrowarniany basen

.

DSC02795


4212 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.