Jump to content
tomek123

Beergun z aliexpress

Recommended Posts

A ja się zastanawiam czy taki beergun, może również działać grawitacyjnie?

WAT?!

Do rozlewu piwa Grawitacyjne - tank wyżej niż butelka. Czy działa tylko pod ciśnieniem?

Do tej pory, rozlewałem przy użyciu tej rurki:

8dd0fac9f0753ef5ed9d2c0a79d94b2d.jpg

Edited by GrzegorzW

chyba cały sens w tym pistolecie że gazujesz sztucznie w kegu (a nie poprzez refermentację) i butelkujesz już nagazowane.

A ja się zastanawiam czy taki beergun, może również działać grawitacyjnie?

"Beergun" do rozlewu grawitacyjnego :facepalm:

Proszę bardzo :) (szybko, tanio i skutecznie)

http://www.piwopiweczko.pl/Rurka-do-rozlewu-Waz,617.html

EDIT

nie zauważyłem, że to już masz :(

post-5696-0-61539700-1484385924_thumb.jpg

Edited by Dr2

Odgrzeję kotleta. W związku z tym że przechodzę całkowicie na petainery chcę mieć możliwość zabutelkowania czasami kilku flaszek dla znajomych czy rodziny prosto z kega. W związku z tym czy ktoś może napisać jak to z tym beergunem jest? Czy faktycznie łatwo się z tego butelkuje, nie pieni się? Na coś zwracać uwagę? Gdzieś kiedyś doczytałem, że wiele zależy od szczęścia jak dokładnie wykonany egzemplarz uda się zakupić. Oczywiście mowa o zakupie na Aliekspress.

A co jak mam piwo i butelki w temperaturze pokojowej? Naleje się bez problemu czy trzeba chłodzić?

To mam zagwozdkę. Docelowo chcę kupić schładzarkę przelewową Lindra i wyszynkować z kega który będzie własnie w temp pokojowej. Lodówkę chcę wykorzystywać tylko do fermentacji. Zastanawiałem się jeszcze czy z kranu nie naleję kilku butelek, dość powoli, bez piany. Wtedy ten beergun byłby mi niepotrzebny. Schładzarka i tak będzie więc potestujemy :)

Ok, dzięki za info. Będę próbował z kranu, a jak będzie lipa to poszukam innych rozwiązań. Piwo z butelek raczej będzie szybko spijane więc ten problem odpada.

Teoretycznie to jest do butelek PET. Ma ktoś ten sprzęt i może coś o nim napisać?

Używam petainerów, do wyszynku mam pojedynczy reduktor co2.

Czy wystarczy dołożyć do niego trójnik do co2 żeby podpiąc beer guna ?, czy konieczny jest podwójny reduktor i ustawienie innego ciśnienia do przedmuchu ?

Ja nalewałem prosto z kranu do butelek, ale mimo tego że piwo mocno schłodziłem to się pieniło i gaz uciekał. Po otwarciu butelki piwo miało mąki gazu. Beergun niedawno mi przyszedł będę testować czy będzie lepiej

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka