Jump to content

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25

teufel
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim, kupiłem używany kocioł klarstein brauheld pro 45. Włączyłem na próbę z 15 litrami wody ustawiłem grzanie do temperatury 100 stopni. Woda wrze a grzałki dalej grzaja na wyświetlaczu 55 stopni. Próbowałem wyregulować ale temperaturę może podnieść tylko o 10 stopni więc ustawiłem na 65 wyłączyłem kocioł, temperatura w kotle 95 a na wyświetlaczu 60 stopni. 

Proszę o pomoc czy istnieje jakaś możliwość wyregulowania temperatury oraz co może być przyczyną usterki?

Dziękuję 

• 2 months later...

CZym myjecie swoje kociołki? NaOH, cos innego? Nie ukrywam ze chodzi mi po głowie CiP, żeby się z gąbeczkami nie męczyć.

Jadę jutro do zaprzyjaźnionej hurtowni ze środkami czystości to mogę kupić co potrzeba.

Nie będą klasyczne zasadowe środki myjąco/czyszczące bazujace na NaOH zbyt agresywne?

Producent niby zleca jakieś tam środki, ale ceny trochę oderwane od rzeczywistości.

57 minut temu, Cressi napisał:

CZym myjecie swoje kociołki

Najpierw nadwęglan (4g/litr) i ok.20-25 litrów wody ok.60°C, potem kwas cytrynowy (stężenie nieokreślone raczej) dla neutralizacji i błysku bo sam nadwęglan pH ok.11 ma z tego co kojarzę i zostawia matowy osad.

Ja myję gąbką z osadów ok 20 sekund, wylewam do zlewu, następnie kocioł ląduje w wannie na podstawce z odwróconej miski i wykańczam prysznicem w opcji ciśnieniowej.

Po przypaleniu zalałem naoh i puściło bez problemu.

• 2 weeks later...

Cześć, mam problem z klarstein brauheld pro 45L. Pompa do recyrkulacji zapowietrza się podczas wrzenia warki, nie mogę zrobić obiegu przez wymiennik jeszcze w trakcie gotowania, a po gotowaniu też ciężko żeby pompa w końcu zassała. Korzystam z hopstopper od Lewatywy8. Obiło mi się o uszy że to wina hopstoppera właśnie, czy jest jakiś sposób na to? Przed wrzątkiem wszystko działa jak należy. 

22 minuty temu, maciek1221 napisał:

Cześć, mam problem z klarstein brauheld pro 45L. Pompa do recyrkulacji zapowietrza się podczas wrzenia warki, nie mogę zrobić obiegu przez wymiennik jeszcze w trakcie gotowania, a po gotowaniu też ciężko żeby pompa w końcu zassała. Korzystam z hopstopper od Lewatywy8. Obiło mi się o uszy że to wina hopstoppera właśnie, czy jest jakiś sposób na to? Przed wrzątkiem wszystko działa jak należy. 

A co w tych hopstoperach jest nie tak?

Sadze, ze problem polega na tym, ze na porowatej przestrzeni lubia powstawac babelki pary wodnej. Jezeli pompa pracuje to zaciaga te babelki do srodka. To na dluzsza mete moze bardzo przyspieszyc korozje kawitacyjna. ( babelki pekaja i rozbijaja sie na sciance mechanicznie uszkadzajac warstwe pasywna). Jezeli to to no to recepta jest wlaczanie pompy juz po zakonczeniu gotowania. Pozdrawiam ;)

• 3 weeks later...

Witajcie, zastanawiam się nad kupnem kotła i mam do wyboru Coobrę CB3 Pro v5 oraz Klarstein Brauheld Pro 30. Możecie mi wyjasnic czym one się róznią. Znalazłem wiele informacji, że to klony. Ale czy na pewno? Czy mają np te same pompy? Czy to ten sam sterownik? Wykonanie?
Z góry dzięki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Witajcie,
Kupiłem kocioł Brauheld Pro 45l i mam zamiar w sobotę uwarzyc na nim pierwszą warkę.
Zamówilem już z forum rekomendowane drobne dno ale będzie dopiero w przyszłym tygodniu.
Czy w związku z tym wrzucić na dno górną pokrywę? Tak przeczytałem w rekomendacjach.
Dodam, ze będę warzył cos na styl NEIPY o składzie:
5,0kg słód pale ale VIKING MALT
1,875kg słód pszeniczny VIKING MALT
0,625kg płatki pszeniczne
0,625kg płatki owsiane
Śrutowanw pod kocioł
Zamowilem też łuskę ryżową
Czy to przejdzie?
Jest jeszcze kwestia chmielenia. Nie mam Hop Spidera ale mam woreczek do BIAB. Czy w zwiazku z tym zastosowac chmielenie w worku?

Proszę Was o porady i tipy tak by tego nie spieprzyć.

Dzięki

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Cześć,

Mam ten sam kocioł.

Ja na dno kosza wkładam metalową siateczkę wyciętą z czegoś podobnego jak sitko/osłona na patelnię z Ikea.

Górną pokrywę zostawiam, podczas zacierania wylewa się na nią brzeczka z pompy. Chyba że o innej pokrywce piszesz? Do gotowania wyjmuję ją i wyłączam pompę.

Chmielenie w woreczkach (ja używam kilka, żeby nie ładować dużo chmielu do jednego). Wyjściem jest Hopspider, ale przy tak obfitym chmieleniu jak NEIPA raczej nie zda egzaminu. Worek BIAB w mojej ocenie odpada - za duży i chyba zbyt "gęsty". Ja używam siateczek nylonowych z jednego ze sklepów piwowarskich. U mnie zdają egzamin.

Przy takim zasypie płatków warto dać łuskę na dno kosza. Może być różnie.

Pozdrawiam, Paweł.

• 2 weeks later...

Myślisz o camlokach?, Ja brałem z ali

Godzinę temu, Cressi napisał:

Panie i Panowie

gdzie szukać szybkozłaczek które  stosowane są w naszych kociołkach? Co to za typ i rozmiar? Marzy mi się parę dodatkowych wężyków do mojego Klarsteina.

Edited by anteks