Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dotarł do mnie dziś taki oto woreczek idealnie pasuje na Coobre 25 można go wywinąć na zewnątrz

ktoś używał ??

https://www.aliexpress.com/item/45-30cm-food-grade-home-brew-beer-mash-filter-bag-for-batch-homebrew-filter-bag-bucket/1000001199504.html?spm=2114.13010608.0.0.r1UDyT

 

 

Ja używam, chmielę nim w coobrze i sprawuje się bardzo dobrze. Skonstruowalem z gwintowanych prętów, zacisku slimakowego i rurki do ekhm.. toalety hopspidera. Na razie sprawuje się bez zarzutu

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

Wstaw fotkę tego zestawu

Edytowane przez Artur Milczarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak reasumując opłaca się kupić COBRĘ czy nie?

 To zależy jakie masz warunki do warzenia- jeśli masz możliwość podgrzewania na taborecie, lub gazie to chyba będzie lepiej zrobić tak jak pisał Mapak (czyli tuning gara). Jeśli natomiast warzysz w bloku np. na indukcji, bądź innej płycie, to temat jest wart zastanowienia. Ja jestem po dwóch warkach na Coobrze i jak na razie jestem zadowolony (szybciej, czyściej i paradoksalnie jeśli o mnie chodzi, to z większą wydajnością, choć kosztem mniejszego wybicia). Największym minusem jak na razie jest wielkość zasypu, przez co ciężko będzie uwarzenie czegoś pow. 25 blg (przy dotychczasowych założeniach  wydaje mi się, że wtedy zasyp do 8kg i warka maks 15l, no chyba, że dorzucić ekstrakt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadłem się z gara 30l na Coobrę i jestem zadowolony. Gar sprzedany, a Coobra warzy. Pewnie prąd droższy niż gaz, ale oszczędność czasu spora. I wydajność większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

no chyba, że dorzucić ekstrakt)

abstrahując od tematu, to jakiś grzech?

 

Czemu grzech? Chodziło mi tylko kwestię ile maks. można wycisnąć ze sprzętu. Jeśli chodzi o podbijanie ekstraktem, to tylko ewentualna (oczywista) rada jak ominąć ograniczenie sprzętowe, choć nie zawsze, bo kolejna planowana warka to BW 100% wędzony steinbach (tym razem spróbuje z zasypem 8kg), więc akurat tu podbijanie nie przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idąc dalej 

Coobra vs. ACE Micro Brewery?
Różnica w cenie akceptowalna.

 

Warzę na gazie w garnku 30l (inox) z kranikiem i filtrem z wężyka, a brzeczkę gotuję w garnku 30l emalia. Wszystko na gazie w kuchni.

Wybicie 20 - 25l jest dla mnie wystarczające.

Chcę zaoszczędzić przede wszystkim czas.

Edytowane przez sirBartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a idąc dalej 

Coobra vs. ACE Micro Brewery?

Różnica w cenie akceptowalna.

Myślę, że nikt Ci raczej nie odpowie. Wątpię by ktoś miał Coobrę i ACE do porównania. Coobra o tyle dobra, że jest dostępna w PL, więc i z GW nie będzie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem się z opcji klasycznej: gar/kuchenka gazowa/srajrurka na coobre i polecam z każdej strony. Do chmielenia absolutnie potrzebny hopspider, woreczki muslinowe, cokolwiek. Poza tym same plusy - czas, czystość, wydajność.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie Coobra CB25 więc czas na zakup wężyków do chłodnicy.

Proszę powiedzcie czym to połączyć z kranem w kuchni? Jakie węże kupić? Ogrodowe? Jaka średnica wewnętrzna tego węża przy złączu z chłodnicą?

Może ktoś zdjęcia wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesiadlem się z opcji klasycznej: gar/kuchenka gazowa/srajrurka na coobre i polecam z każdej strony. Do chmielenia absolutnie potrzebny hopspider, woreczki muslinowe, cokolwiek. Poza tym same plusy - czas, czystość, wydajność.

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

OK a jaki hopspider kupić? W ofercie np. Twój browar mają 800 lub 250 mikronów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak połączyć z kuchennym kranem, to nie wiem, ale na pewno masz jakieś przyłącze pod kranem np. do zmywarki.

U mnie jest dość prosto. Dwa kawałki najzwyklejszego węża ogrodowego nałożone na chłodnicę (pierścieniami zaciskowymi, które kupujesz za ok 2 zł w każdym sklepie metalowym); jeden koniec (odpływowy) pusty- do zlewu, a na drugim mam klasyczną ogrodową szybkozłączkę, która możesz podłączyć np. pod kranik do zmywarki lub pralki (chyba wszystkie mają standardowy rozmiar)- za cały taki zestaw dasz do 20 zł.

Jedzie do mnie Coobra CB25 więc czas na zakup wężyków do chłodnicy.

Proszę powiedzcie czym to połączyć z kranem w kuchni? Jakie węże kupić? Ogrodowe? Jaka średnica wewnętrzna tego węża przy złączu z chłodnicą?

Może ktoś zdjęcia wrzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Marcin Wojtczuk,

wąż ogrodowy 1/2" (ile potrzebujesz)
szybkozłączka do węża 1/2" 

opaska slimakowa 10-16mm -2x

przyłącze do kranu 1/2"

Odkręcasz wylewkę z kranu kuchennego, podłączasz przyłącze w to miejsce, do niego wpinasz węża dopływowego z zamocowaną na nim szybkozłączką. 

Edytowane przez Mapak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w takim razie czy osady białkowe przefiltują się przez bazooke?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

To co radzisz?

Właśnie sam nie wiem. Zamierzam kupić Coobre i szukam razem z wami najlepszych rozwiązań. Pytanie raczej było do osób co używał hop spidera w zwykłym garze. Na chłopski rozum jak by się chmieliło w tym worku to zajmuje on większą część pojemnika więc wszystkie osady podczas gotowania powinny zostać w środku. Gorzej z tymi osadami ci się wytwarzają w czasie chłodzenia - no chyba żeby chłodnice wkładać w worek i wyjmowac dopiero po chodzeniu.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedzie do mnie Coobra CB25 więc czas na zakup wężyków do chłodnicy.

 

Proszę powiedzcie czym to połączyć z kranem w kuchni? Jakie węże kupić? Ogrodowe? Jaka średnica wewnętrzna tego węża przy złączu z chłodnicą?

Może ktoś zdjęcia wrzucić?

Witam,

 

Polecam coś takiego . Ułatwia życie na maxa. Zakładasz raz i zapominasz, że masz. Ładnie wygląda i żona nie marudzi :) (moja zorientowała się po kilku dniach, że coś nowego na kranie jest w kuchni).

 

A dalej już zwykłe złączki, szybko-złączki, węże ogrodowe, itp.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wąż ogrodowy 1/2" (ile potrzebujesz) szybkozłączka do węża 1/2"  opaska slimakowa 10-16mm -2x przyłącze do kranu 1/2"

ja używam czegoś takiego i też działa

 https://pestar-karcher.pl/pl/p/Karcher-Adapter-na-kran-domowy/621

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.