Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

W razie przypaleń wystarczy skropić sokiem z cytryny i zostawić na godzinkę, schodzi samą wodą.

Ja przekrawam cytrynę na pół i tą cytryną smaruję GF, tam gdzie jest jakiś osad.

Potem czysta woda i tyle.

Raz na 5-6 warek stosuję Enzybrew 10, na gorąco podpinam chłodnicę i 15 puszczam obieg.

Potem płuczę czystą wodą 60 stopni i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam problem z zapowietrzająca sie bardzo często pompą - zawsze po wymyciu spuszczam wode z wężyków i czasami mija dobre kilka minut kiedy uda mi sie ja odpowietrzyć. Macie jakieś patenty na to ?

ja robie jedno z tych:

1. Dmuchnąć i zaciągnąć ustami

2. Grawitacyjnie wężyk umieścić pod kranem aż samo się spuści (na wyłączonej pompie)

3. Wyłączać i włączać włącznikiem pompę kilka razy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, panpiwniczka napisał:

ja robie jedno z tych:

1. Dmuchnąć i zaciągnąć ustami

2. Grawitacyjnie wężyk umieścić pod kranem aż samo się spuści (na wyłączonej pompie)

3. Wyłączać i włączać włącznikiem pompę kilka razy.

 

 

 

mam cb30 wiec drugi punkt odpada, ale z pozostałych na pewno skorzystam. dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką średnicę wewnętrzną ma kosz zacierny w Coobra 30 L. ?

Czy ten zestaw https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/sprzet_zaawansowany/brew-monk-kociol-zacierno-warzelny-max-40-litrow#  lub ten https://allegro.pl/kociol-warzelny-zacierny-browar-do-piwa-40l-2500w-i7089181132.html warto kupić, czy lepiej coobre CB3 ?

Edytowane przez burczas
Dodano pytanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie mam doświadczenia w tej kwestii ale gdzieś na forum ktoś o tym pisał - małe warki są kłopotliwe bo w Coobrze sporo cieczy znajduje się pod koszem...



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić lżejsze piwo a dłużej gotować, żeby uzyskać te 10 L. 
Mi wyszło jeden raz 14 L czystej brzeczki przy 2h gotowania ale nie pamiętam już ile tego było przed gotowaniem. 

Edytowane przez bladdy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można zrobić lżejsze piwo a dłużej gotować, żeby uzyskać te 10 L. 
Mi wyszło jeden raz 14 L czystej brzeczki przy 2h gotowania ale nie pamiętam już ile tego było przed gotowaniem. 
Coobra odparowuje około 3-3,5L/h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, panpiwniczka napisał:
34 minuty temu, bladdy napisał:
Zawsze można zrobić lżejsze piwo a dłużej gotować, żeby uzyskać te 10 L. 
Mi wyszło jeden raz 14 L czystej brzeczki przy 2h gotowania ale nie pamiętam już ile tego było przed gotowaniem. 

Coobra odparowuje około 3-3,5L/h

Zależy jaką moc się ustawi.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmniejszą warkę w C25 jaką robiłem to było piwo robione z resztek słodów, było tego około 3kg które zalałem 9l wody. W fermentatorze wylądowało 12l warki, nie mierzyłem BLG ale myślę że było koło 14.

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt kompletujesz pod potrzeby produkcyjne. Grzałka C40 jest taka sama jak w C25 więc sam proces produkcji trwa sporo dużej. Ja mam C25 i fermentatory dostosowane do wybicia 20- 22l,   kolega kupił sobie tego C40 i miał problemy z fermentacją większej ilości piwa. Najpierw kpił większe fermentatory które jak się okazało do dotychczasowej lodówki mu się nie mieszczą. Zaczął więc rozlewać brzeczkę do 2 starych mniejszych fermentatorów, zadaje różne drożdże i chwali się że ma za jednym rzutem 2 różne piwa, tyle tylko że tak naprawdę to on w tym C40 ostatnio robi na pół gwizdka - wbija 20l na raz ponieważ robi sam dla siebie i nie chciał robić rzadziej więcej piwa danego gatunku a częściej ale różne. Sam zdecyduj ile piwa na raz chcesz zrobić i czy masz odpowiedni sprzęt żeby przerobić to większe wybicie. Coobra ma niby 40l ale uwarzysz na raz nie więcej jak 35l.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mirek1g napisał:

Musisz mu sprawić jakieś ciepłe wdzianko, przy grzałkach 2,5kW i 40l bez dobrej izolacji termicznej cholera cię weźmie przy drugiej warce (przy pierwszej nie jeszcze nie będziesz zwracał uwagi na czas).

Chyba nie zobaczyłeś odnośnika. Wziąłem COOBRA CRAFTBREWER CB3 - 30L.

 

Masz rację będzie akurat, chyba 20 L. brzęczki będzie wychodzić? A i zanim dojdę do ulubionej warki to troszkę czasu minie. A i dwa fermentory mogą wyjść jak się zdecyduję na niskoalkoholowe piwka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie otworzyłem linka, myślałem że bierzesz 40l. Ja C25 ubieram w 2 polarowe bluzy, nie sprawdzałem ile dzięki temu oszczędzam ale wierzę że skraca mi to czas o jakieś 15-20% (oczywiście rozbieram kocioł gdy schładzam).  "A i dwa fermentory mogą wyjść jak się zdecyduję na niskoalkoholowe piwka" nie gardź dodatkami w postaci ekstraktów słodowych w płynie (ostatnio staniały) a i 2 dwa fermentatory wysoko alkoholowego zrobisz.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20l mi na coobrze wychodzi spokojnie. Wydajność niby słabsza niż biab w lodówce,  ale i piwo klarowniejsze. 

Przy 6 kg zasypu 25l 14blg potrafi do wiadra wejść.  Mi pomaga :

1.Srutuje na 2 grubości. Większa luska idzie na dno kosza do zacierania,  30% około gdzie łuskę staram się sypać na dno.  Reszta drobniej,  ale tak,  żeby luska była w miarę cała. 

2. Ubranko na kocioł,  zwłaszcza przy wysładzaniu. 

3. Wysladzanie woda ok 85C. Nie zdąży wystygnąć. 

4. Odbieram 25l i zaczynam gotowanie. Kosz zacierny stawiam na garnek. Jak leci coś wartościowego,  to dalej wysładzam  i zagotowuje to na osobnym palniku w małym garnku.  Wrzącę wlewam do gara jak z litr odparuje. 

5. Zaczynam zacieranie od stosunku 1 Słód - woda 3. Dolewam wodę z warnika,  70C przy ppdgrzewaniu zaciera. 

6. Potrzebne jest podbicie.  Minimum 5cm kosza od dołu powinno być zanurzone. Filtr z dołu nie zatyka się spływającą skrobią/ łuską. Cyrkulacja może przebiegać sprawnie. 

7. Wygrzew jest kluczowy.  Ja dolewam wody 80C od góry.  Jak przejdzie przez mloto dolewam. I tak aż gar będzie pełen.  Zostawiam pod przykryciem na pewno 10min i dopiero zarzucam kosz na piętro. 

8. Przepływ przez pompę reguluje kranikiem,  a nie jakimś zaciskiem. 

 

Polecam też po wyłączeniu palnika odczekać z minutę z chłodzeniem. Przełom i chmieliny opadają na dno i jak jest mocno nagrzane, lubi się przysmolić. 

 

I tak już poszło z 70 warek na coobrze. .. 

 

Mam nadzieję,  że coś się przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.