Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Też czekam. Zapytałem GF czy planują większą wersję. Niestety dostałem taką odpowiedź:

 

Hi Marek,

Thanks for contacting us.

We are not planning on releasing a larger version of the Grainfather at this stage. I will, however, pass your feedback on to our team.

Kind Regards 
Kim
 
Może jak zaczniecie ich zasypywać takim pytaniem to zrobią. (P.S. Tak, wiem, że to nie wątek o GF)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blade1231 napisał:

Już od dawna jest 50l wersja

https://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-XXL-Kociol-do-produkcji-brzeczki-do-warzenia-piwa_i538562.htm?gclid=


Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
 

O tym akurat wiem. Jest Klarstein XXL 50l i Royal Catering 40l (użytkowa 30l), ale chodzi mi konkretnie o Coobrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest praktycznie to samo.
A nową cobre jak ktoś chce to może pierwszy wydać pod swoją marką.
Wystarczy zamówić 150 sztuk

https://m.alibaba.com/product/60627419527/Beer-Brewing-Equipment-Electric-Mash-Tun.html?spm=a2706.7835515.1998800312.24.6f0b665fdp0eGa

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem jak u was Panowie, ale ja wczoraj testowałem pierwszy raz Klarsteina i po wysładzaniu zostało takie błotko z resztkami słodu.

Zlałem do wiadra bo bylem ciekaw, normalnie powinno zostać wszystko w kotle.

Jaki ma to wpływ na smak, jeśli się te resztki gotują razem z brzeczką?

IMG-20180224-WA0008.jpeg

Edytowane przez Aleksander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pewien problem z kociołkiem coobra (v2) otóż.... podczas zacierania przepływ pompką ustawiam bardzo mały mimo to po ok 10 min pompka przestaje pompować gdyż cały płyn nie nadąża przepływać przez słód. Miałem już kilka razy ten problem przy różnych zasypach wczoraj warzyłem pszeniczne przy łącznym zasypie 4.3 (stosunek wody do ziarna to 3.5) i odziwo jakoś wszystko było ok natomiast dzisiaj zasyp 4.4 kg (Belgian pale ale) stosunek wody ten sam i już są problemy tj co chwile 'zacina się' pomaga ewentualne wyłączenie pompki i odczekanie bądź zamieszanie łychą ziarna.... Dodam, że dzisiaj i wczoraj korzystam z wyposażenia producenta tzn bez dodatków czyli tylko bazooka ale wcześniej korzystałem z hopstopera oraz sita na dno kosza od kolegi z forum i niestety było jeszcze gorzej. Słody śrutowane w TB. Coś poradzicie z tym problemem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedź widocznie jedyne wyjście to zainwestować w śrutownik....czy ten biowin-u na początek wystarczy ? nie robię dużych ilości piwa tak więc myślę na start nad czymś tańszym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacieram z sitkiem by lewatywa, słód śrutowany przez alepiwo, bez problemów z recyrkulacją.

 

Wrzuć słód, zamieszaj dokładnie nie szorując po dnie, odczekaj 15 minut i dopiero zacznij recyrkulację. Przy moim maxie, czyli 7 kg słodu i 24 litry wody idzie płynnie.

 

Pamiętaj też, że pompka nie może być na zbyt małych obrotach, bo lubi się wtedy zakleić i zatrzymać, na za dużych również nie, bo za bardzo podniesie Ci się poziom w koszu zaciernym. Musisz to wyczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pewien problem z kociołkiem coobra (v2) otóż.... podczas zacierania przepływ pompką ustawiam bardzo mały mimo to po ok 10 min pompka przestaje pompować gdyż cały płyn nie nadąża przepływać przez słód. Miałem już kilka razy ten problem przy różnych zasypach wczoraj warzyłem pszeniczne przy łącznym zasypie 4.3 (stosunek wody do ziarna to 3.5) i odziwo jakoś wszystko było ok natomiast dzisiaj zasyp 4.4 kg (Belgian pale ale) stosunek wody ten sam i już są problemy tj co chwile 'zacina się' pomaga ewentualne wyłączenie pompki i odczekanie bądź zamieszanie łychą ziarna.... Dodam, że dzisiaj i wczoraj korzystam z wyposażenia producenta tzn bez dodatków czyli tylko bazooka ale wcześniej korzystałem z hopstopera oraz sita na dno kosza od kolegi z forum i niestety było jeszcze gorzej. Słody śrutowane w TB. Coś poradzicie z tym problemem ?


Hej ja jeszcze dodam ze do tego stosunku 3,5 l na 1 kg to jest ok ale jeszcze do ostatecznego wyniku trzeba dodać 4 litry bo taka jest martwa przestrzeń kadzi zaciernej ja tak stosuje i jest ok



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za odpowiedzi :) recyrkulacje zaczynałem odrazu tak więc następnym razem zastosuje się do zaleceń i odczekam 15min pozatym staram się dokładnie wymieszać słód, a co do pompki to racja trzeba wyczuć bo chyba niema reguły na jaki przepływ ustawić.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansyn, spróbuj może dorzucić do zacieru łuski, np. ryżowej. Jest dostępna w wielu sklepach, ja biorę ją w alepiwo. Może zdziałać cuda, tylko trzeba wcześniej namoczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ansyn, spróbuj może dorzucić do zacieru łuski, np. ryżowej. Jest dostępna w wielu sklepach, ja biorę ją w alepiwo. Może zdziałać cuda, tylko trzeba wcześniej namoczyć
Ok spróbuję, a namoczyć tzn? Jakiś czas konkretny?

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam GF, kupiłem śrutownik od kolegi z forum i śrutowałem na najmniejszej możliwej przerwie, praktycznie na mąkę.

Pierwsza próba przy Stout, czyli głównie Pale Ale używam słodu z Strzegom.

Zero problemów z filtracją, najpierw puściłem obieg na full i rurką mocno się przelewało a po ok. 10 minutach przykręciłem i ograniczyłem przelew.

Wynik w BS2 88% wydajności.

Tak że nie trzeba grubo śrutować, a śrutować odpowiednim śrutownikiem z dużą ilością całej łuski.

Nie wiem jak jest skonstruowana Cobra, ale chyba też jest przelew rurką i całego płynu nie da się wyssać z nad grzałek.

Nawet jak mocno wraca rurką, to przez słód swoje i tak kapie a dodatkowo nie ma problemu z utrzymaniem stabilnej temp.

To moje obserwacje po kilku warkach na GF.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.