Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gar 20l z kranikiem, wodę grzeję na gazie, CB stoi na podłodze. Gdy przychodzi pora wysładzania odkręcam kranik a gorąca woda płynie wężykiem do sitka prysznicowego zamontowanego na górze kosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam pasteryzatora ala lidl z nakręconą szybkozłączką qd 3/4 na kranik. Po zacieraniu przepinam przewód od pompy do pasteryzatoryza i wysladzam.

Edytowane przez emsc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mirek1g napisał:

Zrobiłem raz ten błąd i do CB włożyłem worek 100μm, otworki w worku szybko się zapchały i brzeczka nie przepływała przez całą objętość słodu. Miałem wtedy wydajność na poziomie 40%. Wymieniłem w CB pompę na większą, nie zapcha się, wytrzymuje temperaturę do 140C więc korzystam z niej także przy schładzaniu. na dno kosza wkładam siatkę kupioną u kolegi Lewatywy. Nie używam żadnych hop stopperów ani bazook. Wszystko pięknie śmiga.

Możesz pokazać zdjęcia, jak wygląda u ciebie ta większa pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej pogodzie nie pojadę na działkę, pompę kupiłem u chińczyków. Zrobiłem obejmę z płaskownika aluminiowego do którego ją przymocowałem na wysokości kranika, to ta pompa:

https://pl.aliexpress.com/item/4000021933677.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.4a265c0ffwwxse

jak ją kupowałem rok temu z przesyłką kosztowała 157zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stary model CB2 w którym plastikowa pompka wisiała na rurce i często już przy wygrzewaniu potrafiła się zatrzymać. Zamontowałem najpierw pompkę w rurce PCV z wentylatorem, rozwiązało to problem z temperaturą ale pompka była wrażliwa na czystość brzeczki. Ta daje sobie radę ze wszystkim co przejdzie przez zawór którym ograniczam przepływ.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

 

mam problem z moją Coobrą CB3 (nie-Pro). Używam jej z hopstoperem od kelegi lewatywa. W trakcie warzenia ostatnich dwóch warek doświadczyłem problemów z pompą. Problem jest o tyle wyjątkowy, że pojawia się tylko podczas gotowania. Gdy zacieram wszystko pracuje bez zarzutu, gdy chłodzę brzeczkę także. Natomiast podczas gotowania pompa ma problemy z pracą - zaciąga jakby powietrze (wydaje się, że to efekt wrzenia). Przykręcam wtedy zawór na rurce od systemu przeciwprzypaleniowego. Niemniej jednak po mniej więcej pół godzinie pompa wyłącza na chwilę (albo zacina). Włączam i wyłączam ją kilkakrotnie o ostatecznie startuje. 

Ostatnio zaczęła jednak dodatkowo wydawać siebie takie dźwięki:

Planuję ją rozkręcić i wyczyścić (podczas mycia z VWP pompa pracuje bez zarzutu). Czy zdarza Wam się podobne zachowanie pompy? Czy robię coś źle z pompą podczas gotowania? Czy to może być jakiś objaw uszkodzenia pompy?   

 

Pozdrawiam

 

P. 

 

 

Edytowane przez pt123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pt123 napisał:

Witajcie,

 

mam problem z moją Coobrą CB3 (nie-Pro). Używam jej z hopstoperem od kelegi lewatywa. W trakcie warzenia ostatnich dwóch warek doświadczyłem problemów z pompą. Problem jest o tyle wyjątkowy, że pojawia się tylko podczas gotowania. Gdy zacieram wszystko pracuje bez zarzutu, gdy chłodzę brzeczkę także. Natomiast podczas gotowania pompa ma problemy z pracą - zaciąga jakby powietrze (wydaje się, że to efekt wrzenia). Przykręcam wtedy zawór na rurce od systemu przeciwprzypaleniowego. Niemniej jednak po mniej więcej pół godzinie pompa wyłącza na chwilę (albo zacina). Włączam i wyłączam ją kilkakrotnie o ostatecznie startuje. 

Ostatnio zaczęła jednak dodatkowo wydawać siebie takie dźwięki:

 

Planuję ją rozkręcić i wyczyścić (podczas mycia z VWP pompa pracuje bez zarzutu). Czy zdarza Wam się podobne zachowanie pompy? Czy robię coś źle z pompą podczas gotowania? Czy to może być jakiś objaw uszkodzenia pompy?   

 

Pozdrawiam

 

P. 

 

 

A po co używasz pompy podczas gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Suchejroo napisał:

A po co używasz pompy podczas gotowania?

Czy system antyprzypaleniowy nie jest właśnie w tym celu? Ponadto w instrukcji jest napisane "Zamknij kran do rury zwrotnej (17a) i uruchom cyrkulacje dolną (16), włączając pompę (15) ttPompa powinna pracować cały czas podczas gotowania i chłodzenia." (

)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System antyprzypaleniowy jest potrzebny podczas zacierania. Przed gotowaniem wyłącz pompę i zakręć kran.

Sam się raz zagapiłem, przez co pompa podobnie się zachowywała, hopstopper oblepił się białkami, a spuszczanie brzeczki po gotowaniu trwało masakrycznie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wizi napisał:

System antyprzypaleniowy jest potrzebny podczas zacierania. Przed gotowaniem wyłącz pompę i zakręć kran.

Sam się raz zagapiłem, przez co pompa podobnie się zachowywała, hopstopper oblepił się białkami, a spuszczanie brzeczki po gotowaniu trwało masakrycznie długo.

A brzeczka się nie przypali? Na jakiej mocy gotujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pt123 napisał:

Pompa powinna pracować cały czas podczas gotowania i chłodzenia

A w instrukcji royala jest, że nie wolno używać pompy podczas gotowania...

Może to inne pompy, ale też nie widzę sensu recyrkulacji przy gotowaniu.

Przypalenie może powstać podczas zacierania, lub etapami - część przywiera podczas zacierania, a potem przy gotowaniu się przypala. Ale miałem sporadyczne przypadki. Gotuję na 2500W zazwyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś jest na rzeczy z tym co mówicie... Gdy gotowałem na garnku z ekstraktów to nie mieszałem... Ale ciekawa jest ta różnica w instrukcjach. Przecież oba kociołki to ta sama filozofia

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas drugiego zacierania w Klarstein Brauheld Pro 45 l (czyli jak rozumiem Coobrze pod inną nazwą handlową) wyświetlacz sterownika co chwilę pokazywał komunikat WARM zamiast MASHING i zatrzymywał timer. Działo się to bez widocznego związku z temperaturą i poziomem płynu nad tym dekielkiem. W instrukcji EN/ DE i PL nie znalazłem wspomnienia o takim komunikacie.

Czy jest to informacja, że:

a) grzałka pracuje - grzeje,

b) coś się prze-grzewa?

Ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

 

A odpowiadając na pytanie

4 godziny temu, pt123 napisał:

Na jakiej mocy gotujesz?

Zacierałem 2000 - 2200, warzenie najpierw 3000-3300, po zagotowaniu skręciłem do 2500.
Za pierwszym razem warzyłem na 3000 i miałem za duże odparowanie (jakieś 4 litry).

Uczę się dopiero ale widzę, że te 2500 sensowniejsze niż 3000 na bank.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zasada napisał:

 

 

A odpowiadając na pytanie

Zacierałem 2000 - 2200, warzenie najpierw 3000-3300, po zagotowaniu skręciłem do 2500.
Za pierwszym razem warzyłem na 3000 i miałem za duże odparowanie (jakieś 4 litry).

Uczę się dopiero ale widzę, że te 2500 sensowniejsze niż 3000 na bank.

Widzę, że ten Klarstein też ma system antyprzypaleniowy. Używasz go w trakcie gotowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak gotujecie to uzywacie hopspidera do chmielu ?? Bo ja ostatnio nie używam tylko walę chmiel do garnka i może to błąd ?? Co radzicie ? Podobno nie ma tak dobrego efektu chmielenia jak jest hopspider czy ktoś może to potwierdzić czy to mit ??

Nie używam bo mój kosz trochę zrobił się brązowy z osadów i nie chcę ryzykować dając go do piw jasnych, Może da się go jakoś umyć ?? Ktoś coś może poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotr Ba napisał:

Panowie a jak gotujecie to uzywacie hopspidera do chmielu ?? Bo ja ostatnio nie używam tylko walę chmiel do garnka i może to błąd ?? Co radzicie ? Podobno nie ma tak dobrego efektu chmielenia jak jest hopspider czy ktoś może to potwierdzić czy to mit ??

Nie używam bo mój kosz trochę zrobił się brązowy z osadów i nie chcę ryzykować dając go do piw jasnych, Może da się go jakoś umyć ?? Ktoś coś może poradzić ?

ostatnio wrzuciłem strasznie zasyfiony hopstoper do wiaderka z kretem. Powtórzone 2x i nówka sztuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.