Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, pt123 napisał:

Może komuś się przyda:

 

- marxam.pl 

deklarują, że mogą śrutować słód grubiej (pod kątem zastosowania w kociołku automatycznym)

Deklaracja swoje a życie swoje ?

 

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, koledzy nie wiecie gdzie można kupić sterownik i płytę zasilającą do tych kociołków typu klarstein coobra itp.?? Niestety uszkodził się- kompletnie nie reaguje na włącznik . Chyba, że znacie jakąś fajna alternatywę zakupową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, WojtekGaaD napisał:

Kliknij do kolegi Pabllo_Lodz sprzedawał od swojej Cobry może jeszcze ma.

Jeśli nie zależy Ci na czasie to w okolicach świąt będę demontował swój z Klarsteina.

spokojnie moge zaczekać, jesli moge liczyć, że to pewne to napisz mi tylko wiadomość co jak i ile,. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z sterownikiem cobry.

Wywal go i montuj Craftbeery PI 3, dodatkowo nie montuj go w miejsce starego.

Mała obudowa i na zewnątrz, wystarczy wyciągnąć wtyczkę do zasilania..

 

Pod kociołkiem panuje tak duża temp. że pierwszy ssr nadtopił się od temp.

Teraz mam na zewnątrz i jest ok, z oryginału została tylko szybka.

Co do sterownika klarstein, dawno na olx został sprzedany..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję części zamiennych do pompy z Coobra/Klarstein w wersji Pro (model MP-10RN). Czy ktoś orientuje się czy polscy dystrybutorzy posiadają takie części, czy może cały proces naprawy sprowadza się do wymiany całej pompy?

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hary86 napisał:

Potrzebuję części zamiennych do pompy z Coobra/Klarstein w wersji Pro (model MP-10RN). Czy ktoś orientuje się czy polscy dystrybutorzy posiadają takie części, czy może cały proces naprawy sprowadza się do wymiany całej pompy?

A co potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszukałem aliexpress wzdłuż i wszerz i jedyne co o znalazłem to właśnie ten zestaw który podlinkowałeś. Gadałem nawet ze sprzedającym czy można kupić tylko tą jedną część, bo nie widzi mi się płacić za całość ponad 100zł kiedy potrzebuję tylko jednej części, ale zostałem całkowicie olany. Najgorsze jest to, że do większych pomp MP-15 nie ma problemu żeby kupić sam odpowiednik części której szukam, a jego cena z wysyłką to coś koło 20-30zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby przy okazji rozbierania swojej pompy do czyszczenia, zrobić zdjęcie wszystkich części znajdujących się wewnątrz? Mój automat pochodzi ze zwrotu konsumenckiego i mam dziwne wrażenie że moje problemy z pompą są spowodowane tym, że ktoś w niej już kiedyś grzebał i brakuje jakiegoś małego elementu stabilizującego jej pracę :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hary86 napisał:

Czy ktoś mógłby przy okazji rozbierania swojej pompy do czyszczenia, zrobić zdjęcie wszystkich części znajdujących się wewnątrz? Mój automat pochodzi ze zwrotu konsumenckiego i mam dziwne wrażenie że moje problemy z pompą są spowodowane tym, że ktoś w niej już kiedyś grzebał i brakuje jakiegoś małego elementu stabilizującego jej pracę :/ 

Zerknij na film Tomka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i sprawa wyjaśniona. Brakuje mi tego czarnego elementu, przez co napęd pompy wchodzi za głęboko i ma problem z wystartowaniem. Oczywiście zostaje jeszcze kwestia samego wirnika, który jest niestabilny bo ten czerwony plastikowy trzpień jest ułamany... Chyba skończy się na wymianie całej pompy.

 

image.png.73825d4f993bbcb81c90d52692d6a777.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Swoją Coobrę kupiłem w maju 2017 r(jest wpis w tym dziale z moimi przemyśleniami na początku zacierania). Od tego czasu uwarzyłem na kociołku 70 warek.

Wnioski po tym czasie:

1. Kociołek warty swojej ceny. Brak syfu po warzeniu na garnku to ogromny plus.

2. Kupiłem od lewatywy hop stoper którego nie używam. Bazooka działa bardzo dobrze.

3. Warzę zazwyczaj lekkie APA więc idzie super. Warzenie piw mocniejszych sprawia mi problem- potrafi się przytkać, powolne wysładzanie. Wtedy się nie bawię, łyga w dłoń i przekręcenie łygi na dnie, żeby brzeczka zaczęła lecieć szybciej. Może leci wtedy więcej mąki ale ja się tym nie przejmuje.

4. Pompa przytyka się przy dużej gęstości. Wtedy rozkręcenie pompy, zatyka się u mnie zazwyczaj ten trzpień w pompie. Kilka razy go przecisnę, w międzyczasie wleje trochę despreya żeby rozpuścił zalegające śmieci i zaczyna pompa działać. 

5. Śrutownik mam ustawiony pod Coobrę i nic nie zmieniam. Fakt że słód pszeniczny mógłby być zmielony drobniej ale zazwyczaj daje go jako dodatek.

6. Doszedłem do dużej wydajności co mnie cieszy. Dla moich podstawowych piw o gęstości10-12 BLG wydajność według brewness.com wynosi 85-90 %. Składają się na to nie tylko Coobra, jej ustawienie, ilość wody itd. ale też worek filtracyjny w który wlewam cała brzeczkę i odzyskuje na końcu z chmielin co mogę. 

7. Kupiłbym 2 raz ten kociołek bo to był przeskok jakościowy z garnka jak z Malucha do Mercedesa. Jeżeli ktoś warzy w garnku i to lubi to OK. Ja nie lubiłem tego syfu w domu i problemów z wysładzaniem. 

 

Na koniec: jeżeli ktoś z Wawy ma problemy ze śrutowaniem to zapraszam do mnie. Mam śrutownik którym poratuje. Od razu mówię że ustawiony pod Coobrę i nie zmieniam ustawień bo dla mnie działa idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją Coobrę kupiłem w maju 2017 r(jest wpis w tym dziale z moimi przemyśleniami na początku zacierania). Od tego czasu uwarzyłem na kociołku 70 warek.
Wnioski po tym czasie:
1. Kociołek warty swojej ceny. Brak syfu po warzeniu na garnku to ogromny plus.
2. Kupiłem od lewatywy hop stoper którego nie używam. Bazooka działa bardzo dobrze.
3. Warzę zazwyczaj lekkie APA więc idzie super. Warzenie piw mocniejszych sprawia mi problem- potrafi się przytkać, powolne wysładzanie. Wtedy się nie bawię, łyga w dłoń i przekręcenie łygi na dnie, żeby brzeczka zaczęła lecieć szybciej. Może leci wtedy więcej mąki ale ja się tym nie przejmuje.
4. Pompa przytyka się przy dużej gęstości. Wtedy rozkręcenie pompy, zatyka się u mnie zazwyczaj ten trzpień w pompie. Kilka razy go przecisnę, w międzyczasie wleje trochę despreya żeby rozpuścił zalegające śmieci i zaczyna pompa działać. 
5. Śrutownik mam ustawiony pod Coobrę i nic nie zmieniam. Fakt że słód pszeniczny mógłby być zmielony drobniej ale zazwyczaj daje go jako dodatek.
6. Doszedłem do dużej wydajności co mnie cieszy. Dla moich podstawowych piw o gęstości10-12 BLG wydajność według brewness.com wynosi 85-90 %. Składają się na to nie tylko Coobra, jej ustawienie, ilość wody itd. ale też worek filtracyjny w który wlewam cała brzeczkę i odzyskuje na końcu z chmielin co mogę. 
7. Kupiłbym 2 raz ten kociołek bo to był przeskok jakościowy z garnka jak z Malucha do Mercedesa. Jeżeli ktoś warzy w garnku i to lubi to OK. Ja nie lubiłem tego syfu w domu i problemów z wysładzaniem. 
 
Na koniec: jeżeli ktoś z Wawy ma problemy ze śrutowaniem to zapraszam do mnie. Mam śrutownik którym poratuje. Od razu mówię że ustawiony pod Coobrę i nie zmieniam ustawień bo dla mnie działa idealnie.
Ile mikronów ma worek do filtrowania brzeczki? Rozumiem że filtrujesz chmiel i osady po gotowaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2021 o 18:39, diask napisał:
W dniu 15.01.2021 o 11:53, 330ml napisał:
U mnie sprawdza się worek 160 mikronów, też przelewam przez niego całą brzeczkę po gotowaniu do fermentora.

Oddziela osady po gotowaniu? Ostatnio w przypadku zasypu z pszenicą 120 mikronów nie zatrzymało wszystkiego.

Chciałeś mieć z pszenicy kryształowo czyste piwo? 120 mikronów zatrzyma wszystko co co jest większe od 120μ, białka nie zatrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@diask Oddziela osady po gotowaniu? Ostatnio w przypadku zasypu z pszenicą 120 mikronów nie zatrzymało wszystkiego.

 

Nie wiem czy oddziela osady, ważne że brzeczka po tej filtracji przez worek jest chyba czysta, bo w czasie fermentacji przy jasnych piwach piana jest śnieżnobiała :). Kupiłem też worek 100 mikronów, ale nie korzystałem z niego, bo okazał się za mały do mojego fermentora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem raz ten błąd i do CB włożyłem worek 100μm, otworki w worku szybko się zapchały i brzeczka nie przepływała przez całą objętość słodu. Miałem wtedy wydajność na poziomie 40%. Wymieniłem w CB pompę na większą, nie zapcha się, wytrzymuje temperaturę do 140C więc korzystam z niej także przy schładzaniu. na dno kosza wkładam siatkę kupioną u kolegi Lewatywy. Nie używam żadnych hop stopperów ani bazook. Wszystko pięknie śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. W jaki sposób grzejecie wodę do wysładzania? Zastanawiam się nad kupnem warnika tylko zastanawia mnie fakt przerobienia kranika pod złączkę od Coobry. Ktoś z was ma coś takiego zrobione? 

Cena warnika od Coobry trochę duża dlatego myslę nad przerobieniem czegoś tańszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.