Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Pabllo_Lodz napisał:

Przypaliłeś dno.. Chyba musisz zlać, wyczyścić dno i dalej warzyć.

Za mocno grzałeś przy zacieraniu lub gotowaniu, lub jedno i drugie.

 

Wczoraj robiłem 40L Amerykańskiej Pszenicy i takich aromatów nie miałem.

A mam tylko Klarstein 45L, a nie wypasione GF.

Swoją drogą miałem GF i jak czytam tu komentarze to się dziwię i  zastanawiam czy znacie takie przysłowie "Zlej Baletnicy, rąbek spódnicy.."

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi kociołkami, w nowszych Cobra czy Klarstein pompka jest identyczna jak w GF.

Jedyna różnica to sterownik i zamiast 5k za 50L GF to 800 Klarstein powystawowy do tego sterownik GF 499 zł i mamy GF.

 

 

Zapomniał Kolega o chłodnicy przeciwbieżnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pabllo_Lodz napisał:

Nie zapomniałem, mam ją :D

W Twój Browar masz złączki, dopasowujesz nierdzewną i resztę pokazał kol. daniel..

Ja nie żałuję wydanych 3kplnów. Zrobiłem na GF ok stu warek bez większych problemów. Sterownik, pompa, aplikacja i GF community składają się w taką całość, że nie żałuję wydanej złotówki. Problem mają ci, co skusili się na Braumeister. Dori widziałem że próbuje swój sprzedać ze słabym skutkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bachi napisał:

Problem mają ci, co skusili się na Braumeister. Dori widziałem że próbuje swój sprzedać ze słabym skutkiem...

A dziwisz się 8K PLN za wersję 65L, za taką kasę to zrobi się sprzęt na zamówienie :D

Edit: 50L a nie 65L

 

https://browamator.pl/kociol-zacierno-warzelny-speidel-braumeister-50,3,5,1404

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pabllo_Lodz napisał:

Przypaliłeś dno.. Chyba musisz zlać, wyczyścić dno i dalej warzyć.

Za mocno grzałeś przy zacieraniu lub gotowaniu, lub jedno i drugie.

 

Wczoraj robiłem 40L Amerykańskiej Pszenicy i takich aromatów nie miałem.

A mam tylko Klarstein 45L, a nie wypasione GF.

Swoją drogą miałem GF i jak czytam tu komentarze to się dziwię i  zastanawiam czy znacie takie przysłowie "Zlej Baletnicy, rąbek spódnicy.."

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi kociołkami, w nowszych Cobra czy Klarstein pompka jest identyczna jak w GF.

Jedyna różnica to sterownik i zamiast 5k za 50L GF to 800 Klarstein powystawowy do tego sterownik GF 499 zł i mamy GF.

 

 

Że sterownik od GF będzie kompatybilny z Klarsteinem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Hary86 napisał:

Że sterownik od GF będzie kompatybilny z Klarsteinem?

Nowy sterownik z GF który był w ofercie TB można było podłączyć.

Stosując małe modyfikacje przy garnku Klarstein.(wyprowadzenie kabli od grzałek i pompki)

Jeśli myślisz że wypinasz jeden i podpinasz drugi, to tak to nie zadziała, troszkę wiedzy potrzeba.

Ja użyłem CraftbeeryPi 3 i podłączyłem do Klarstein.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam klarstaina 45l  wymieniłem orginalny sterownik na ten od GF kupiony w twoim browarze bo ten orginalny do niczego się nie nadaje.

Jestem zadowolony z jego działania ale przy gęstrzych warkach nie ma siły na przypalenie dna , dochodziło do tego że nie można było zagotować warki bo grzałkę wyłączał bezpiecznik termiczny bo przypalona warstwa izolowała grzałkę.

Pomogło jedno , połączyłem wężykiem silikonowym wylot fajki z pompy z kranem na dole kotła pompa chodzi podczas gotowania jest cyrkulacja i już się nie przypala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomasz Wysocki napisał:

przy gęstrzych warkach nie ma siły na przypalenie dna , dochodziło do tego że nie można było zagotować warki bo grzałkę wyłączał

 

Dla tego rozwiązaniem jest zmniejszenie mocy grzania.

Cyrkulacja jest ok, Ja mam fabrycznie i nawet wstawiałem filmik w tym wątku jak rurką nierdzewną wprowadzają pęd brzeczki pod hoopstoper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Czy miałby ktoś instrukcję do Coobry CB3 (nie PRO) w PDF? Kupiłem używany kociołek i niestety sprzedawca zapomniał. Może być nawet po angielsku w razie czego. 

Niestety google nic wartościowego nie zwraca... trochę po szwedzku. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pt123 napisał:

Cześć!

Czy miałby ktoś instrukcję do Coobry CB3 (nie PRO) w PDF? Kupiłem używany kociołek i niestety sprzedawca zapomniał. Może być nawet po angielsku w razie czego. 

Niestety google nic wartościowego nie zwraca... trochę po szwedzku. 

Pozdrawiam

Mam nadzieję, że to ten model. O ile dobrze kojarzę, to instrukcja nie była załączana w formie papierowej do Coobry. Dostałem ją w PDFie w mailu od Dystrybutora. Sprzedawałem Coobrę, też bez papierowej wersji...

Instrukcja Coobra.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrST napisał:

Mam nadzieję, że to ten model. O ile dobrze kojarzę, to instrukcja nie była załączana w formie papierowej do Coobry. Dostałem ją w PDFie w mailu od Dystrybutora. Sprzedawałem Coobrę, też bez papierowej wersji...

Instrukcja Coobra.pdf 734 kB · 9 pobrań

Dzięki. To dokładnie ten model. Może od Ciebie kupiłem? Mniej więcej 2 tyg? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PiotrST napisał:

Sprzedawałem przez licytację na Allegro jako użytkownik sp9wav. Zakończyła się 24 listopada. 

No to mam Twój kociołek ? Dzięki jeszcze raz za instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można instrukcję wg. Was wrzucić do plików? Żeby nie zaginęła wśród postów na forum? Bo może to własność dystrybutora, chociaż nie widzę w pliku żadnych obostrzeń.

Uważam, że to bdb pomysł. A dystrybutor nie powinien się obrazić bo po pierwsze to w sumie już materiał archiwalny a po drugie popularyzacja produktu :-)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, PiotrST napisał:


Uważam, że to bdb pomysł. A dystrybutor nie powinien się obrazić bo po pierwsze to w sumie już materiał archiwalny a po drugie popularyzacja produktu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Okey :) To wrzucam.

 

ps: 73 de sp9tw ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejrzałem jeszcze całego wątku, a chciałbym zrobić zakupy do pierwszej warki w Coobrze. Czy możecie podpowiedzieć gdzie kupić słód ześrutowany grubiej dla bezpiecznego warzenia w Coobrze? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejrzałem jeszcze całego wątku, a chciałbym zrobić zakupy do pierwszej warki w Coobrze. Czy możecie podpowiedzieć gdzie kupić słód ześrutowany grubiej dla bezpiecznego warzenia w Coobrze? 
 

Szczerze mówiąc, najlepiej śrutować samodzielnie śrutownikiem od Patryka. Myślę, że w tej kwestii większość użytkowników mnie poprze.
Jeśli zaś chcesz zamówić słód z usługą śrutowania, w moim przypadku najlepiej sprawdzało się śrutowanie sklepu SpiritFerm. Oni śrutują tam po wcześniejszym zwilżaniu słodu - w celu uelastycznienia łuski. Robią tak oczywiście po zaznaczeniu, że życzysz sobie śrutowania „pod Coobrę”. Próbowałem jeszcze śrutowania z Centrum Piwowarstwa i Homebeer.pl. Kiedy prosiłem o grubsze śrutowanie, było grubiej ale łuska była bardziej zmasakrowana. Jeszcze gdzieś kupowałem śrutowany ale nie pamietam jaki to był sklep. I tak wszystkie doświadczenia prowadzą do wniosku, że lepiej śrutować na własnym sprzęcie. Ustawisz i wiesz co dostaniesz. Tak więc, wszelkie troski skończyły się z chwilą zakupu śrutownika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 12:38, Pabllo_Lodz napisał:

Nie ma żadnej różnicy pomiędzy tymi kociołkami, w nowszych Cobra czy Klarstein pompka jest identyczna jak w GF.

 

dokladnie, nowe sa spoko, ja mailem ze stara pompa i wymieniłem przez to na GF i zrobiłem na nim z 30 warek i ani razu nie mailem problemu z pompa

 

W dniu 28.11.2020 o 12:50, Pabllo_Lodz napisał:

Nie szoruj czasem tego dna, spróbuj zalać sokiem z cytryny lub naoh.

 

mi ja sie mocno przyjara co sie zdarza raz na ruski rok to leje butelkę octu i odstawiam na kilka h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PiotrST napisał:


Szczerze mówiąc, najlepiej śrutować samodzielnie śrutownikiem od Patryka. Myślę, że w tej kwestii większość użytkowników mnie poprze.
Jeśli zaś chcesz zamówić słód z usługą śrutowania, w moim przypadku najlepiej sprawdzało się śrutowanie sklepu SpiritFerm. Oni śrutują tam po wcześniejszym zwilżaniu słodu - w celu uelastycznienia łuski. Robią tak oczywiście po zaznaczeniu, że życzysz sobie śrutowania „pod Coobrę”. Próbowałem jeszcze śrutowania z Centrum Piwowarstwa i Homebeer.pl. Kiedy prosiłem o grubsze śrutowanie, było grubiej ale łuska była bardziej zmasakrowana. Jeszcze gdzieś kupowałem śrutowany ale nie pamietam jaki to był sklep. I tak wszystkie doświadczenia prowadzą do wniosku, że lepiej śrutować na własnym sprzęcie. Ustawisz i wiesz co dostaniesz. Tak więc, wszelkie troski skończyły się z chwilą zakupu śrutownika.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Obawiam się, że na razie nie stać mnie na śrutownik. Zapytam w Spiritferm, ale na razie lubię kupować zestawy surowców (z braku doświadczenia w komponowaniu receptur), a oni teraz nie mają żadnych zestawów. Browamator odpowiedział, że mają tylko jedną grubość. 

Może ktoś w pobliżu mnie (na południe od Krakowa) ma śrutownik i za butelkę(i) piwa ześrutuje z odpowiednią grubością. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.