Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, spokens napisał:

jak rozwiązałes "problem" z rurka recyrkulacyjna przechodząca przez środek

Również jestem sceptyczny co do mieszadła w automacie, niemniej na chłopski rozum żeby rozwiązać problem rurki wystarczy osadzić mieszadło na rurze o większej średnicy , aby przelew wchodził w środek. Oparcie, jeżeli konieczne, mogłoby być na górze przelewu; dodatkowo można zastosować perforację wału mieszadła i górnej części przelewu.

 

Nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie byłaby modyfikacja wylewki z pompy w taki sposób, by strumień wzburzał zawartość kosza. np podając brzeczkę od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się, i proszę uprzejmie o oświecenie, czy ma sens recyrkulacja i mieszadło równocześnie. Przecież sens jednego i drugiego jest ten sam, czyli wyrównanie temperatury zacieru. Ewentualnie mieszadło może nieco lepiej rozpuszcza zatarte cukry w roztworze, ale to chyba też nie jest oczywiste. Jedno rozwiązanie na takie zalety, drugie ma inne. Ale czy warto robić i jedno i drugie?

I kwestia filtracji - tutaj też mam wątpliwości. Z tego co czytałem, i z własnego doświadczenia - wydajność bardziej zależy od dobrej (powolnej) filtracji niż od sposobu zacierania.

Ale chętnie przeczytam Wasze opinie na temat.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Slawmir napisał:

wydajność zdecydowanie wyższa niż na samej pompce, jedyny minus że brzęczka bardziej mętna, chyba że dodatkowo bym pompował na koniec bez mieszadła.

i to jest coś co mnie przekonuje - wyższa wydajność. Ostatnie minuty pompowałbym właśnie bez mieszania żeby brzeczka się oczyściła przez złoże. Wg mnie mieszanie ma znaczący wpływ na wydajność zacierania a zaryzykuje tezę, że może też je skrócić. Wyrównanie temperatury uważam za zaletą drugorzędną (na którymś z anglojęzycznych blogów był test, który nie mógł doprowadzić do wyboru lepszego piwa w dwóch wariantach - zacieranych na słodko i na wytrawnie).
@Slawmir czy zmierzyłeś o ile jest wyższa wydajność względem braku mieszania? Lepiej opierać się na twardych danych.
Jakie masz sito zastosowane w koszu? Hopstoper używasz?

Edytowane przez hopek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia wydajność bez mieszadła to ok 72%, z mieszadłem ok 80-85% ale to nie jest najważniejsze, bardziej mi zależy na tym że bez mieszadła czasami miałem problemy z przepływem przez sito i nierówna temperaturą złoża. Piwa wychodziły mi zbyt często wytrawne. Kiedy mierzyłem temperaturę pod koszem i wewnątrz złoża, (2 czujniki)  to temp. wewnątrz była dużo niższa niż na sterowniku. Z mieszadłem temperatura jest bardzo wyrównana co ładnie pokazywał wykres i nie mam problemu z przepływem brzęczki, praktycznie leci na full. Sito mam własnej roboty o oczkach 8 mm + siatka. Nie mam hopstopera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.  Do tej pory popełniłem 4 warki, ostatnia własnie czeka na rozlew i chyba jak w życiu każdego piwowara chcę przejść do zacierania. Nie chcę bawić się w półśrodki typu garnek plus chłodnica. Mam do wydania ok 4 tys. i zastanawiam się nad kupnem Coobry CB5 pro 50l. Polecacie ten sprzęt czy rekomendujecie coś innego? W każdej warce chce uzyskiwać ok 30l gotowej brzeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 litrów to problematyczna ilość, bo za dużo na jeden standardowy fermentor, a za mało na dwa (no chyba że chcesz część fermentować w jakimś mniejszym wiaderku a la Castorama). Jeśli zadowolisz się ilościami 20-25 litrów to w tych pieniądzach każdy poleci ci Grainfathera, ale jeśli czytałeś ten temat to powinieneś być świadomy że niezależnie czy to Coobra czy Grainfather, te systemy nie są tak bezobsługowe jak może ci się wydawać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Pan_Kruszyński napisał:

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.  Do tej pory popełniłem 4 warki, ostatnia własnie czeka na rozlew i chyba jak w życiu każdego piwowara chcę przejść do zacierania. Nie chcę bawić się w półśrodki typu garnek plus chłodnica. Mam do wydania ok 4 tys. i zastanawiam się nad kupnem Coobry CB5 pro 50l. Polecacie ten sprzęt czy rekomendujecie coś innego? W każdej warce chce uzyskiwać ok 30l gotowej brzeczki. 

Ja mam Coobre CB3, lecz ze starą pompą i też przechodze na coś innego. U mnie chyba zostane na Grainfather. Szkoda że oni nie robią wersji 50l :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Suchejroo napisał:

Ja mam Coobre CB3, lecz ze starą pompą i też przechodze na coś innego. U mnie chyba zostane na Grainfather. Szkoda że oni nie robią wersji 50l :D

Orientujesz się może jaka jest minimalna ilość brzeczki jaka można uwarzyć w CB5? Nie bardzo mam ochotę za każdym razem robić duże warki, a nigdzie nie widzę takich danych technicznych. 

Edytowane przez Pan_Kruszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pan_Kruszyński napisał:

Witam wszystkich, jestem nowy na forum.  Do tej pory popełniłem 4 warki, ostatnia własnie czeka na rozlew i chyba jak w życiu każdego piwowara chcę przejść do zacierania. Nie chcę bawić się w półśrodki typu garnek plus chłodnica. Mam do wydania ok 4 tys. i zastanawiam się nad kupnem Coobry CB5 pro 50l. Polecacie ten sprzęt czy rekomendujecie coś innego? W każdej warce chce uzyskiwać ok 30l gotowej brzeczki. 

 

Ja miałem niedawno podobny dylemat (przy czym po drodze już przeszedłem etap zacierania w garnku z kontrolą temperatury, chłodnicy, recyrkulacji słodu przy pomocy pompki przez dorabiane fałszywe dno itd..) i było OK.

Jednakże powody trochę niezależne - konieczność wyeliminowania z użycia gazu w butlach propan-butan, przy braku kuchenki zwykłej gazowej - zmusiły mnie do przejścia na prąd i po analizie ofert systemów all-in-one zakupiłem Grainfathera G30.

Podstawowe argumenty, które zdecydowały o jego wyborze to:

- lepsza jakość wykonania urządzenia niż podobnych-tańszych garnków (naprawdę jest super!)

- kontroler z komunikacją po BT , połączony z aplikacjami (Grainfather czy Brewfather), co pozwala na wgranie receptury/schematu warzenia

- dostępność  akcesoriów/części zamiennych  (niesprawdzone co prawda organoleptycznie, ale ten argument stawiam w oparciu o wiele przeczytanych komentarzy, gdzie osoby posiadająće takowe narzekają na dystrybutorów, którzy nie oferują ich bo zamawiają całe sety) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pan_Kruszyński napisał:

Orientujesz się może jaka jest minimalna ilość brzeczki jaka można uwarzyć w CB5? Nie bardzo mam ochotę za każdym razem robić duże warki, a nigdzie nie widzę takich danych technicznych. 

Gar ma 50l, więc uda Ci się zrobić lekko ponad 40l, czyli dwa wiadra po 20l brzeczki. Taki miałem plan robić, ale jednak biorę jakość wykonania itp i ide na Grainfather. 

8 minut temu, Mars_2000 napisał:

 

Ja miałem niedawno podobny dylemat (przy czym po drodze już przeszedłem etap zacierania w garnku z kontrolą temperatury, chłodnicy, recyrkulacji słodu przy pomocy pompki przez dorabiane fałszywe dno itd..) i było OK.

Jednakże powody trochę niezależne - konieczność wyeliminowania z użycia gazu w butlach propan-butan, przy braku kuchenki zwykłej gazowej - zmusiły mnie do przejścia na prąd i po analizie ofert systemów all-in-one zakupiłem Grainfathera G30.

Podstawowe argumenty, które zdecydowały o jego wyborze to:

- lepsza jakość wykonania urządzenia niż podobnych-tańszych garnków (naprawdę jest super!)

- kontroler z komunikacją po BT , połączony z aplikacjami (Grainfather czy Brewfather), co pozwala na wgranie receptury/schematu warzenia

- dostępność  akcesoriów/części zamiennych  (niesprawdzone co prawda organoleptycznie, ale ten argument stawiam w oparciu o wiele przeczytanych komentarzy, gdzie osoby posiadająće takowe narzekają na dystrybutorów, którzy nie oferują ich bo zamawiają całe sety) 

 

O i widze że tez jestes z 3city :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hary86 napisał:

30 litrów to problematyczna ilość, bo za dużo na jeden standardowy fermentor, a za mało na dwa

Niekoniecznie jeśli używasz fermentorów 42l dostępnych np w TwoimBrowarze. Warka 30l jest wtedy idealna. 

2 godziny temu, Pan_Kruszyński napisał:

Mam do wydania ok 4 tys. i zastanawiam się nad kupnem Coobry CB5 pro 50l. 

Pomyśl od razu o systemie w którym zminimalizowane będzie podnoszenie dużych ciężarów.  Wyciągnięcie takiego kosza w którym jest 10kg słodu i 30l brzeczki jest dość problematyczne :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mars_2000 napisał:

 

Ja miałem niedawno podobny dylemat (przy czym po drodze już przeszedłem etap zacierania w garnku z kontrolą temperatury, chłodnicy, recyrkulacji słodu przy pomocy pompki przez dorabiane fałszywe dno itd..) i było OK.

Jednakże powody trochę niezależne - konieczność wyeliminowania z użycia gazu w butlach propan-butan, przy braku kuchenki zwykłej gazowej - zmusiły mnie do przejścia na prąd i po analizie ofert systemów all-in-one zakupiłem Grainfathera G30.

Podstawowe argumenty, które zdecydowały o jego wyborze to:

- lepsza jakość wykonania urządzenia niż podobnych-tańszych garnków (naprawdę jest super!)

- kontroler z komunikacją po BT , połączony z aplikacjami (Grainfather czy Brewfather), co pozwala na wgranie receptury/schematu warzenia

- dostępność  akcesoriów/części zamiennych  (niesprawdzone co prawda organoleptycznie, ale ten argument stawiam w oparciu o wiele przeczytanych komentarzy, gdzie osoby posiadająće takowe narzekają na dystrybutorów, którzy nie oferują ich bo zamawiają całe sety) 

 

Grainfather jest dostępny w Polskich sklepach czy zostaje ebay? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, anatom napisał:

Niekoniecznie jeśli używasz fermentorów 42l dostępnych np w TwoimBrowarze. Warka 30l jest wtedy idealna. 

Pomyśl od razu o systemie w którym zminimalizowane będzie podnoszenie dużych ciężarów.  Wyciągnięcie takiego kosza w którym jest 10kg słodu i 30l brzeczki jest dość problematyczne :)  

A czy w takim garze moge jednorazowi uwarzyć 20-25l czy to za mało? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Pan_Kruszyński napisał:

Grainfather jest dostępny w Polskich sklepach czy zostaje ebay? 

Twoj Browar ma. Aktualnie brak na stanie

Teraz, Pan_Kruszyński napisał:

A czy w takim garze moge jednorazowi uwarzyć 20-25l czy to za mało? 

mozesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pan_Kruszyński napisał:

Grainfather jest dostępny w Polskich sklepach czy zostaje ebay? 

Ja kupiłem swój w Szwecji, w normalnym sklepie internetowym.

Cenowo wychodzi na to samo co w Twój Browar (sprzęt jest tańszy o ok. 200 PLN, ale przesyłka kosztuje ok. 40 Euro).

Plus taki, że tam mają go na stanie i realizują zamówienie od ręki.

Edytowane przez Mars_2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Właśnie na stronie twojbrowar wjechały Grainfathery G30, ja się zdecydowałem i kupiłem.  
Przyznam się, że ten zakup jest poza moim obecnym zasięgiem finansowym, ale cieszę się że inni kupują.
Chociażby dlatego, że jest szansa na używki w dobrej cenie za jakiś czas

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pan_Kruszyński napisał:

Właśnie na stronie twojbrowar wjechały Grainfathery G30, ja się zdecydowałem i kupiłem.  

Też kupiłem, z kodem G30 -10% było :D 

 

5 godzin temu, Muchor napisał:

Przyznam się, że ten zakup jest poza moim obecnym zasięgiem finansowym, ale cieszę się że inni kupują.
Chociażby dlatego, że jest szansa na używki w dobrej cenie za jakiś czas emoji6.png

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Będzie Cobra CB30 na sprzedaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zamówiłem z kodem. Ale niestety nie zadziałał, a będąc przekonanym, że się naliczył rabat, przeszedłem do finalizacji i płatności... Napisałem już do TB z prośbą o wsparcie w tej sprawie. Wierząc w solidność Sklepu, mam nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PiotrST napisał:

Ja też zamówiłem z kodem. Ale niestety nie zadziałał, a będąc przekonanym, że się naliczył rabat, przeszedłem do finalizacji i płatności... Napisałem już do TB z prośbą o wsparcie w tej sprawie. Wierząc w solidność Sklepu, mam nadzieję, że sprawa wyjaśni się pozytywnie w poniedziałek.

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z zakupu i kupić ponownie.  Z tym, że kod działa tylko między 23-25.10. 

Edytowane przez Pan_Kruszyński
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że zawsze możesz zrezygnować z zakupu i kupić ponownie.  Z tym, że kod działa tylko między 23-25.10. 

Ale ja tam nie widzę opcji umożliwiającej rezygnację z zakupu po płatności...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.