Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, rysują wam dno kotła stopki od kosza zaciernego?

Mam Coobrę CB3. Nie zauważyłem żadnych uszkodzeń. Myślałem kiedyś o tym i od początku staram się nie szorować nóżkami kosza zaciernego po dnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, anteks napisał:

mój nie ma nóg

 

Wieszasz go jakoś?

 

Też tak macie że nóżki są pod lekkim skosem i kosz stoi na rancie zamiast na płaskiej powierzchni? Czy może macie jakieś zabezpieczenie? 

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Pelasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Cześć,
Przymierzam się do ugotowania piwa żytniego na kociołku coobra CB3. Zasyp na 50% żyta, zastanawia mnie dodatek łuski ryżowej. Z tego co przeczytałem zaleca się zastosowanie łuski przy końcu zacierania lub przed samą filtracją. O ile w zwykłym garnku wydaje się to proste, to wrzucenie łuski do kosza w kotle i dobre wymieszanie tego nie szorując o dno już wydaje się trochę trudniejsze.  Czy wrzucenie łuski od początku zacierania będzie niosło za sobą duże konsekwencje smakowe? I czy przy takim rozwiązaniu filtracji jakie jest zastosowane w kotle dodawanie łuski ma jakiś sens?  Może już ktoś z was warzył żytnie na tych kociołkach i mógłby się podzielić doświadczeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezłuskowe wrzucaj na koniec, bo problem robi się jak mąka pozatyka oczka sita. Jak się u góry przytka to zawsze można zamieszać, jak zaklei się sito to ciężko cokolwiek zrobić. Ja się tak raz załatwiłem wrzucając płatki owsiane jako pierwsze. Przefiltrowałem, ale trochę to trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezłuskowe wrzucaj na koniec, bo problem robi się jak mąka pozatyka oczka sita. Jak się u góry przytka to zawsze można zamieszać, jak zaklei się sito to ciężko cokolwiek zrobić. Ja się tak raz załatwiłem wrzucając płatki owsiane jako pierwsze. Przefiltrowałem, ale trochę to trwało.
Z tego co przeczytałem dodanie przygotowanej łuski ryżowej na dno kosza powinno rozwiązać problem. W przypadku hefeweizena i przerwy ferulikowej nie da się sypać słodu pszenicznego na koniec. W nowszych wersjach kociołka jest mocniejsza pompa, więc nawet bez standardowej bazooki powinno wszystko działać. Za tydzień tak będę robił hefeweizena. Łuska ryżowa na dno kosza moczona we wrzątku 20 minut. Zacieranie bez bazooki i hopstopera. Dam znać jak pójdzie

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, diask napisał:

Zacieranie bez bazooki i hopstopera.

Jest to proszenie się o kłopoty, ale jeśli lubisz dodatkową robotę w postaci przelewania po wysłodzeniu i montowania hoopstopera do gotowania.

Wystarczy poprawnie ześrutowany słód i odpowiedni stosunek woda/słód z uwzględnieniem martwej strefy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pszenicy, żadnej łuski, żadnych problemów

Ciekawe. Próbowałem 50/50 pszenicy i sitko w koszu się zatkało i brzeczka nie chciała przez nie lecieć. Po zamieszaniu łygą część dostała się poza kosz i zatkała bazookę.

 

 

 

Jest to proszenie się o kłopoty, ale jeśli lubisz dodatkową robotę w postaci przelewania po wysłodzeniu i montowania hoopstopera do gotowania.

Wystarczy poprawnie ześrutowany słód i odpowiedni stosunek woda/słód z uwzględnieniem martwej strefy.

 

 

Mysle że pompa powinna przepchać resztki słodu na górę. Powinny się zatrzymać na w koszu i łusce ryżowej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, diask napisał:

Próbowałem 50/50 pszenicy i sitko w koszu się zatkało i brzeczka nie chciała przez nie lecieć.

Bo pewnie używasz hoopstopera i siatki do kosza z gęstej siatki.

Zobacz opis Mojej warki w temacie Coobra CB50, ok 2-3 tyg. temu.

Zasyp 50/50 siatka na koszu i hoopstoper na wejściu pompy i zero problemów.

A oryginalna bazuka nadaje się do kosza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, anteks napisał:

100% pszenicy, żadnej łuski, żadnych problemów

 O pszenice jakoś specjalnie bym się nie martwił bo już przerabiałem na garnku i filtracji na oplocie bez dodatku łuski ryżowej( w zasypie 50% pszenicy). Z żytem nic nie robiłem wcześniej. Chciałbym uniknąć problemów z filtracją i miesza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Panowie, też mam zestaw od lewatywy , więc generalnie filtr daje sobie bezproblemowo radę nawet z dużą ilością chmielu o tyle o ile nie zostanie włączona pompa która go zatka ? Czyli chcąc używać whirpoola to muszę albo chmiel dać do woreczków albo do hop spidera aby nie zatkać filtru ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.