Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Jak uruchamiać pompę bezproblemowo? Mam problem bo pompa nie pracuje prawidłowo od razu po włączeniu. Uruchamiam grzanie, trochę postoi chcę włączyć cyrkulację i od razu nie leci płyn, pompa pracuje jakby na sucho, zawór otwarty. Jak to poprawnie uruchamiać? Może jakieś lewe powietrze zaciąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 16:48, leonzn napisał:

Mam prośbę - mógłby mi ktos podać wymiary tej zatyczki , gdzieś ja zgubiłem a chciałem sobie ja dorobić (coobra cb3)

 

 

Długość z główką 5 cm

 główka ma 17 mm

bolec ma  grubość 9 mm

To są wymiary cb5 ale to jest chyba to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

Zastanawiam się nad zakupem kociołka, przeczytałem cały temat i różne opinie. Szczególnie martwią mnie problemy z filtracją i zatykaniem się. Teraz filtruje na sitku z ikei w fermentorze, jest szybko, bezproblemowo i wydajanie. Gotuje natomiast w garnku na indukcji, ale żona zawsze poirytowana była ze kuchnia zajęta i że śmierdzi w domu. Z takim kociołkiem pewnie mógłbym wynieść się z kuchni do łazienki/garażu. 

Zastanawiam się czy warto... 

 

Znalazłem takie oferty:

https://allegro.pl/oferta/kociol-do-produkcji-brzeczki-45-l-30-140-c-8121006148 - Klarstien, fajny bo duży i wydaję się że dobra cena. 

- http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-Craftbrewer-CB3-30L/1832 - CB 3 tańsza wersja, z pompą 12v

http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-Craftbrewer-CB3-PUMP-220V-30L/2366 - jak wyżej, czyli CB 3 z lepszą pompą i whirlpool,

 

1500- 1600 zł wydaję się jeszcze znośną cena. W tej cenie mamy Klarstien fajny bo duży w cenie małej Coobry z starą pompką. Warto dopłacać do Coobry? Z tego co patrzyłem to Coobra ma chłodnicę, ja mam karbowaną kupioną na forum to na chłodnicy to mi na niej nie zależy. 

Dodatkowo można dopłacić i kupić nową CB3 w której jest mocniejsza pompa i whirpool. Warte to?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2019 o 19:21, Pelasek napisał:

Hej, 

Zastanawiam się nad zakupem kociołka, przeczytałem cały temat i różne opinie. Szczególnie martwią mnie problemy z filtracją i zatykaniem się. Teraz filtruje na sitku z ikei w fermentorze, jest szybko, bezproblemowo i wydajanie. Gotuje natomiast w garnku na indukcji, ale żona zawsze poirytowana była ze kuchnia zajęta i że śmierdzi w domu. Z takim kociołkiem pewnie mógłbym wynieść się z kuchni do łazienki/garażu. 

Zastanawiam się czy warto... 

 

Znalazłem takie oferty:

https://allegro.pl/oferta/kociol-do-produkcji-brzeczki-45-l-30-140-c-8121006148 - Klarstien, fajny bo duży i wydaję się że dobra cena. 

- http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-Craftbrewer-CB3-30L/1832 - CB 3 tańsza wersja, z pompą 12v

http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-Craftbrewer-CB3-PUMP-220V-30L/2366 - jak wyżej, czyli CB 3 z lepszą pompą i whirlpool,

 

1500- 1600 zł wydaję się jeszcze znośną cena. W tej cenie mamy Klarstien fajny bo duży w cenie małej Coobry z starą pompką. Warto dopłacać do Coobry? Z tego co patrzyłem to Coobra ma chłodnicę, ja mam karbowaną kupioną na forum to na chłodnicy to mi na niej nie zależy. 

Dodatkowo można dopłacić i kupić nową CB3 w której jest mocniejsza pompa i whirpool. Warte to?

 

Z góry dzięki za jakiekolwiek sugestie ;)

 

Używam Coobry z pompą 12V i chętnie bym zamienił na mocniejszą taką jaka jest w nowym modelu lub Coobra CB5. Obudowa pompy Klarsteina sugeruje, że ma wersję mocniejszą więc jak dodatkowo nie potrzebujesz chłodnicy to jest najlepszy wybór. Whirpoola możesz dokupić jak się pojawi w sprzedaży: http://spiritferm.biz/pl/p/Ramie-do-whirlpoola-do-CB3/2380

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, jestem po pierwszym warzeniu na nowym sprzęcie z dodatkami od kolegi Lewatywa8 (siatka i filtr). Wszystko szło idealnie, szybko, czysto, dużo mniej pracy niż przy garnku :) Do czasu gdy po schłodzeniu brzeczki musiałem ją zlać do fermentora. Robiłem APA w której rzuciłem luzem do gara 70g chmielu. Zlewałem do fermentora podstawionego pod kran, odkręciłem kran na jakieś 2/3 i pierwsze 5L poszło sprawnie, po czym coraz wolniej, po około 10-15L ledwo co leciało, musiałem sobie pomagać pocieraniem mieszadłem po filtrze. Na końcu w garze zostało mi jakieś 4-5L nie odfiltrowanej brzeczki.

 

Macie jakieś rady? 

Może trzeba chmiel wrzucać w woreczku lub do hop spidera zamiast bezpośrednio do gara?

 

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chmiel był w szyszkach mogłeś dać go luzem, granulat absolutnie nie, Po to wymyślono hop spidery i woreczki z drobnej siateczki żeby z ich użyciem chmielić. Ważna też jest prędkość wypływu brzeczki, odkręcenie kranu na 2/3 nic nie mówi, powinno to zlatywać stałym nie za dużym strumieniem 1-2l na minutę. Przed zlewaniem dajesz brzeczce kilka minut spokoju żeby osad ułożył się tak jak młóto przed wysładzaniem.

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmiel był w granulacie to po pierwsze, a po drugie nie dałem może się mu uleżeć na dnie, bo czasami mieszałem trochę chłodnicą by wyrównać temperature a później od razu  zacząłem zlewać. 

 

Wydawało mi się że jak już jest filtr na dnie (hop stopper) to hop spider czy woreczki nie są już potrzebne tylko po prostu do gara można wrzucać by mieć lepszą ekstrakcję. 

 

Dzięki za rady. 

Edytowane przez Pelasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. Nawet jak ustawiałem naprawdę mały przepływ typu 0,5l / na min to i tak się zapychało. Przesiadłem się na GF i na razie nie mam takich problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam hop stoper od lewatywy i nigdy nie miałem problemów ze zlewaniem, po chłodzeniu czekam ok 30min żeby chmieliny opadły i zlewam zgodnie z zaleceniami kol. Lewatywa, zawsze wszystko schodzi do samego końca, zostają same chmieliny, ostatnio robiłem black ipe gdzie dałem w sumie na gotowanie 150gram chmielu i nie było żadnych problemów przy zlewaniu, oczywiście chmiel granulat i sypany luzem, a brzeczka super klarowna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Pelasek napisał:

Hej, jestem po pierwszym warzeniu na nowym sprzęcie z dodatkami od kolegi Lewatywa8 (siatka i filtr). Wszystko szło idealnie, szybko, czysto, dużo mniej pracy niż przy garnku :) Do czasu gdy po schłodzeniu brzeczki musiałem ją zlać do fermentora. Robiłem APA w której rzuciłem luzem do gara 70g chmielu. Zlewałem do fermentora podstawionego pod kran, odkręciłem kran na jakieś 2/3 i pierwsze 5L poszło sprawnie, po czym coraz wolniej, po około 10-15L ledwo co leciało, musiałem sobie pomagać pocieraniem mieszadłem po filtrze. Na końcu w garze zostało mi jakieś 4-5L nie odfiltrowanej brzeczki.

 

Macie jakieś rady? 

Może trzeba chmiel wrzucać w woreczku lub do hop spidera zamiast bezpośrednio do gara?

 

 

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady. 

Dodawałeś czegos do klarowania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pelasek napisał:

Pół tabletki whirlfloc na ostatnie 10 min gotowania.

To zrobiłeś te same błędy co ja za pierwszym razem, gdy filtrowałem tym hopspiderem. Whirfloc powoduje, że osady się zbijają i zaklejają filtrator. I podobnie mieszałem przy chłodzeniu, a brzeczka nie powinna cyrkulować wtedy przez filtr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Pelasek napisał:

A próbowaliście używać pompki do zlewania po chłodzeniu?

 

Nie ma lepszej metody na szybkie zapchanie filtra.  Jeżeli chcesz mieć naprawdę klarowne to najlepszą metodą jest zostawić to wszystko w garze na kilka godzin, niech opadnie i dopiero zlać. Najlepiej sprawdza się wtedy zwykły wężyk i spuszczanie lewarem.

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pelasek napisał:

Odstawić całkiem whirlfloc przy hop spiderze? Czy są przypadki kiedy się przydaje?

Nie jest wtedy potrzebny, a wręcz przeszkadza bo zapycha filtr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.