Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Może powinienem tak napisać gdyby moja wypowiedź dotyczyła samej łuski. Ja nawilżam i mam odpowiednią łuskę ale nigdy nie mam mąki nawet przy drobnym śrutowaniu. W tym celu między innymi nawilżam.

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym przeszkadza mąka innym nie. Mi nie przeszkadza, czasami celowo dodaję mąkę pszenną lub kaszę manną przy zacieraniu. Był poruszony temat zapychania się hopstopera. Siatka zapycha się głównie mąką gdy jest źle ułożone złoże. Lekkie nawilżenie przed śrutowaniem szczególnie przesuszonego  słodu wpływa pozytywnie na jakość łuski i przy okazji powstaje mniej mąki. Kupując słód z niepewnego źródła często dostajemy towar kiepskiej jakości i trzeba sobie jakoś z nim radzić. Tego dotyczyła moja wypowiedź.  

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek1g napisał:

Jednym przeszkadza mąka innym nie. Mi nie przeszkadza, czasami celowo dodaję mąkę pszenną lub kaszę manną przy zacieraniu. Był poruszony temat zapychania się hopstopera. Siatka zapycha się głównie mąką gdy jest źle ułożone złoże. Lekkie nawilżenie przed śrutowaniem szczególnie przesuszonego  słodu wpływa pozytywnie na jakość łuski i przy okazji powstaje mniej mąki. Kupując słód z niepewnego źródła często dostajemy towar kiepskiej jakości i trzeba sobie jakoś z nim radzić. Tego dotyczyła moja wypowiedź.  

słód z niepewnego źródła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj sobie choćby tu na forum temat "Ciekawe aukcje na allegro". Znajdziesz ostrzeżenia o takich co sprzedają zatęchły słód, zwykły jęczmień próbują sprzedać jako słód  itp. To są właśnie dla mnie niepewne źródła. Do takich zaliczam też tych, których nie znam a którzy wyprzedają nagromadzone zapasy słodu których nie wykorzystali i wyprzedają. Ci ostatni nalezą do tej lepszej grupy niepewnych źródeł ale co by nie mówił są niepewnym źródłem. Ostatnia grupa niepewnych źródeł to domowi wytwórcy słodu. Mam kolegę który sam wytwarza słód, niepewność tego źródła polega na tym ze nigdy nie wiadomo jakiej jakości produkt mu wyjdzie. Źródło niepewne ale z niego korzystam.  

Edytowane przez mirek1g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek1g napisał:

Przejrzyj sobie choćby tu na forum temat "Ciekawe aukcje na allegro". Znajdziesz ostrzeżenia o takich co sprzedają zatęchły słód, zwykły jęczmień próbują sprzedać jako słód  itp. To są właśnie dla mnie niepewne źródła. Do takich zaliczam też tych, których nie znam a którzy wyprzedają nagromadzone zapasy słodu których nie wykorzystali i wyprzedają. Ci ostatni nalezą do tej lepszej grupy niepewnych źródeł ale co by nie mówił są niepewnym źródłem. Ostatnia grupa niepewnych źródeł to domowi wytwórcy słodu. Mam kolegę który sam wytwarza słód, niepewność tego źródła polega na tym ze nigdy nie wiadomo jakiej jakości produkt mu wyjdzie. Źródło niepewne ale z niego korzystam.  

 

Mi się zdarzyło z homebeer.pl dostać jakieś stare słody, super wysuszone i takie dziwne, w rękach się rozsypywały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czwarta warka i nie mogę podnieść wydajności, dziś warzyłem single hop 12 blg, wg BREWNESS wydajnos mi wyszła 69,5%,4kg słodu 15l do zacierania i 13 do wysładzania, przed gotowaniem miałem 25l 8,9 blg po gotowaniu 20l 10 blg gdzie jest problem, słody srutowane w browamator, zacieranie i wysładzanie przebiegło bez problemów.  Złe proporcje wody? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@klak83 Zwróć uwagę na śrutowanie. Podam taki przykład. Moje dwa ostatnie piwa, zasyp 4,3kg, woda 18+15l, różniły się tylko ustawieniem szczeliny podczas śrutowania (śrutownik od Patryka) Pierwsze, szczelina 1mm - 11,6 blg, drugie - szczelina 0,9 - 13 blg.

 

Wysłane z mojego MotoE2(4G-LTE) przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem, że gdzieś bylo, ale nie moge sie dokopać.

Czym czyścic osad z kociołka? Na ścianach mam osad, jest to chyba kamień - wyglada jak na tym filmie https://youtu.be/dbfKs1XWP6Q?t=454

 

Niestety nie mam środka VWP, a z chemii ktorą mógłbym uzyc mam:

kwas fosforowy, nadweglan sodu, sode kaustyczna, starsan, ocet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chyba dość powszechna jest wiedza na temat przeróbek na tym sprzęcie. Ja używam Hop Stopera, Hop Spidera, i siateczki na dnie kosza. I tak przy warzeniu dzisiaj (wydajność 66% wg PPPP), naszła mnie pewna myśl. Próbował ktoś z Was wziąć włożyć 2 siateczki na dno kosza a pomiędzy nimi wsypać łuskę ryżową ? Myślicie, że to by coś dało? Może wtedy można by olać całe te skupianie się na odpowiednim śrutowaniu ? 

Edytowane przez bladdy
Dodanie treści.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem tego kociołka na oczy ale wydaje mi się, że ryzyko zatkania górnego sita przy zbyt drobnym śrutowaniu dalej będzie niewyeliminowane. Jeśli brzeczka nie przejedzie przez sito to i przez lłuskę nie będzie miało co przeplywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bladdy napisał:

Panowie, chyba dość powszechna jest wiedza na temat przeróbek na tym sprzęcie. Ja używam Hop Stopera, Hop Spidera, i siateczki na dnie kosza. I tak przy warzeniu dzisiaj (wydajność 66% wg PPPP), naszła mnie pewna myśl. Próbował ktoś z Was wziąć włożyć 2 siateczki na dno kosza a pomiędzy nimi wsypać łuskę ryżową ? Myślicie, że to by coś dało? Może wtedy można by olać całe te skupianie się na odpowiednim śrutowaniu ? 

Ale co to zmieni ?

Po prostu będzie się zatykać górne sitko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.