Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Patrząc na opis i zdjęcia to wymieniłbym różnice:

1. Pompa zasilana bezpośrednio z kotła z metalową rurą do obiegu brzeczki

2.Szklana pokrywa

3. Dodatkowy przycisk on i off dla pompy i grzania 

4. System antyprzypaleniowy

5. Kran do regulacji przeplywu przy pompie zamiast plastikowego klipsa 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, bartek7x2 napisał:

 Czy koledzy którzy posiadają wcześniejszą wersję mogą powiedzieć co jest zmienione? Oczywiście sterownik, pompa też trafiła na zewnątrz.

 

1.zabudowana pompka

2. rurki metalowe z pompki na górę

3. dodatkowy włącznik zasilania (w moim bulldogu V3 zasilanie do pompy jest na obudowie dolnej)

4. szklana pokrywa

5. dwuwarstwowa ściana kotła

6. system antyprzypaleniowy

7. szybkozłączki na chłodnicy

8. Sterowanie w zewnętrznej obudowie

największa zaleta to chyba wyprowadzenie sterownika z dolnej obudowy - mam zaledwie 7 warek na koncie a już miałem okazję rozbierać cały dół żeby suszyć sterownik bo aż mi szybka zaparowała jak zalałem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bartek7x2 napisał:

Dzięki bardzo Dave i eNDi za podpowiedzi, chyba warto poczekać? Przymierzałem się mocno do GF ale widzę że Bulldog zaczyna być bardzo podobny, ciekawe jaka będzie cena??

też jestem ciekaw ile doliczą za dwuwarstwowe ścianki i zewnętrzny sterownik... pewnie koło 2k zł będzie kosztować, też bym poczekał zawsze to 1,5 zł w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 13.01.2018 o 22:03, eNDi napisał:

też jestem ciekaw ile doliczą za dwuwarstwowe ścianki i zewnętrzny sterownik... pewnie koło 2k zł będzie kosztować, też bym poczekał zawsze to 1,5 zł w kieszeni

Co do ceny to taką odpowiedź otrzymałem od "Bulldog Brews Homebrew" :

Hi mate... Looking at February for release and price not yet set! My guess is £499 to £549! Cheers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do filtracji. Zakupiłem trochę łuski gryczanej i będę testował niebawem w Coobrze jaką to robi robotę. Czytałem na forum, że browary też z niej korzystają, to może i u mnie się sprawdzi. 

 

 

20180117_183200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do filtracji. Zakupiłem trochę łuski gryczanej i będę testował niebawem w Coobrze jaką to robi robotę. Czytałem na forum, że browary też z niej korzystają, to może i u mnie się sprawdzi. 
 
 
20180117_183200.thumb.jpg.6acf657d2c39facf78a5ca8a55345965.jpg
łuska gryczana wnosi jakieś aromaty? Długo ją trzeba płukać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aromatów to jeszcze nie wiem ale w worku jest absolutnie bez zapachu. W kwesti płukania to według instrukcji wrzuca się ją od razu do zacierania (jest już oczyszczona)  w proporcji ok 50 do 100 g na kg słodu. 

 

Dam znać po pierwszym warzeniu jak to wszystko śmiga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ma trochę inną konstrukcję.

Tu jest fotka wirnika.

 

Też ją zamówiłem 3 tygodnie temu, tylko na banggood i czekam.

Powinna być jeszcze w styczniu. Jak przyjdzie - dam znać jak się sprawuje.

Szczerze mówiąc pokładam w niej duże nadzieje.

 

Edytowane przez panpiwniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Nie chcę otwierać nowego wątku, wiec podepnę się tutaj. Z racji, że od jakiegoś czasu zamieszkuję mieszkanie, w którym nie ma kuchenki gazowej, szukam jakiegoś rozwiązania, abym mógł nadal warzyć. Jakiś czas temu wpadł mi w oko taki kociołek:

 

https://m.ebay.co.uk/itm/Brew-Kettle-Mash-Tank-Home-Wine-Maker-Stainless-Steel-Tap-Dispenser-30-l-Drinks-/232572519079?_mwBanner=1

 

Przymierzałem się do niego już wcześniej, za to dzisiaj zauważyłem, że i cena spadła znacznie.. ma ktoś coś takiego? Zna? Używa? Jak się na takim czymś warzy? Warto wydać te kilka stówek? Z góry dzięki za wszystkie opinie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez korek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ta sama pompa co Brewfem https://browamator.pl/uniwersalna-pompa-magnetyczna-10w-230v-8-12,3,13,2450 Chinska jest o wiele tańsza ;)

Oryginalna pompa doprowadziła mnie do nerwicy... ciągle się zatykała, szczególnie przy pszenicy. Dodam tylko, że kociołek posiada przeróbki lewatywy. Siatkę oraz hop stopera, które sobie chwale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.01.2018 o 15:45, Jasiu napisał:

Przepis na bezproblemowe i efektywne zacieranie w Coobrze:

 

- stosunek słodu do wody 1:3 plus 4 litry, bo tyle "tracimy" pod i obok kosza, reszta na wysładzanie do pożądanej objętości

- wsypać, wymieszać dokładnie, nie szorować po dnie, posiadać dodatkową siatkę - bez niej jest dramat

- poczekać 15 minut

- odpalic grzanie i recyrkulację, wolny przepływ, aby poziom brzeczki w koszu utrzymywał się na stałym poziomie

 

Mi na śrubowaniu wydajności nie zależy, więc przy filtracji odciągam do końca wszystko z zacierania i potem wlewam całą wodę do wysładzania, na raz, na tę perforowaną płytkę. Cała filtracja trwa może z 20 minut. Wydajność w zależności od ilości słodu (śrutowany w alepiwo) i wielkości warki: 70-80%.

 Ostatnio robiłem dokładnie wg twojej rady... wydajność wg bs- 62,4% (zacierania 67,8%), czyli mniejsza niż jakbym ciągle mieszał i miał duży przepływ. Stąd kolejne pytanie- jakich slodów użyawsz? Ja z vikinga- śrutowane klasycznie w hb. Kolejne pytanie- jak wysładzasz?

 

(3,5 kg pilzneńskiego i 3,5 kg pszenicznego dało finalnie  25 l brzeczki - 13,4 blg)

Edytowane przez vpatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność zależy od tego jak drobno ześrutujemy. Ale niestety na tych sprzętach jak drobno ześrutujemy to przepływ się blokuje trzeba mieszać. Filtracja i wysładzanie trwa wieki...
Osobiście śrutuje na taką kaszę jęczmienną. Łuska pozostaje cała i nie ma problemu z przepływem i wysładzaniem.

Na zdjęciu właśnie przed chwilą ześrutowany słód na quada6064ad40ba0fafb93bb7a5f56c6df5dc.jpg

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhy, na rolkach troche lepiej to wychodzi, ziarno jest popekane i otwarte ale nie roztarte i luski sa praktycznie jak nowe :) A jeszcze jak na wilgotno mielisz to juz bajka. Wedlug mnie wtedy jest najlepsza wydajnosc, jest dobry dostep, dobrze przelatuje i dobrze sie filtruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.