Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda ciekawie. Podrzuć jakiegoś linka na jego temat, chętnie poczytam.


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

Dużo info nie mam, ale sterownik już z programowalnymi krokami zacierania, pompa jak w GF. No i z tego co się chwalił koleś, który dostał do testów to kocioł posiada podwójną ściankę.
Na globalnej grupie fb użytkowników Bulldoga jest więcej informacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.12.2017 o 17:59, zegancio napisał:

Czekamy na filmik z wprowadzania ustawień.

Przepraszam ale przed świętami urwanie... głowy. Filmik z programowania poniżej. Opis programowania wklejony jutubowymi napisami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja bulldog zapowiada się fantastycznie. Sterownik wyciągnięty na zewnątrz, z tego co widać odłączany co przyda się przy myciu kociołka.  Jeśli w celują się z ceną to może być świetny sprzęt w porównaniu do gf

FB_IMG_1514557664185.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersję z początku 2017 (Coobra chyba v2). Chętnie bym kupił tę wersję powyżej, jeśli byłby w wersji 40l+, żeby robić zasyp piwa z zasypem do 12kg. Przedwczoraj robiłem Barley Wine (28.4BLG) i musiałem robić w garze 45l. Razem ze sprzątaniem i uwarzeniem piwa wysłodkowego zeszło się 12h. 

Edytowane przez teufel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.12.2017 o 16:43, teufel napisał:

Mam wersję z początku 2017 (Coobra chyba v2). Chętnie bym kupił tę wersję powyżej, jeśli byłby w wersji 40l+, żeby robić zasyp piwa z zasypem do 12kg. Przedwczoraj robiłem Barley Wine (28.4BLG) i musiałem robić w garze 45l. Razem ze sprzątaniem i uwarzeniem piwa wysłodkowego zeszło się 12h. 

Wow masz chłopie siły ?. Jeśli nie przesadzą z ceną to jestem skłonny kupić sprzęt w przyszłym roku. Niestety coś czuję że cena poszybuje w górę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy poprawili sterownik względem stabilnego pomiaru temperatury u mnie w poprzedniej wersji bardzo skakała temperatura nawet o 5 stopni przez cały czas zaxierania tylko przy 100 stopniach trzymał stabilnie musiałem go kontrolować dodatkowym termometrem mocno mnie to denerwowło po kilku warkach kupiłem i zastąpołem ten sterownik nową wersją z Grainfathra.

Nie wiem czy to było tylko w moim kociołku czy też mieloście podobne objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrafiło pokazywać na sterowniku temperaturę o 10C wyższą od temperatury wewnątrz kotła. Różnice były tym większe im zimniej było w pomieszczeniu.
Grzałki i czujnik temperatury masz na dnie. Przy braku odpowiedniej recylkulacji wody tak się dzieje

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzałki i czujnik temperatury masz na dnie. Przy braku odpowiedniej recylkulacji wody tak się dzieje

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Chyba tak bo ja zauważyłem to samo gdy było za mało wody na dole. Wtedy sterownik co chwilę włączał i wyłączał grzałkę pokazując właśnie takie różnice rzędu 10 stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej przy tych sprzętach dość grubo srutować żeby woda mogła szybciej krążyć i wtedy temperatura będzie stabilniejsza. Raz jak zesrutowalem za drobno to wypompowywało mi całą wodę z dna i temperatura strasznie mi wariowała. Teraz przed przerwą wyciągam sito i mieszam wszystko dobrze przez parę minut.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tomasz Wysocki napisał:

Ale po wymianie tego sterownika na sterownik od Grainfathra Connect Control Box temperatura jest stabilna nawet jak jest mało brzeczki nad grzałką czujnik w tym samym miejscu czyli w dnie. 

bo masz sterowanie PID

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PID to algorytm regulacji który daje większą stabilność temperatury, w dużym skrócie - moc grzania jest proporcjonalna do różnicy temperatur (między temperaturą zadaną a zmierzoną).

Moc grzania jest zazwyczaj płynnie regulowana (najprościej zrobić to wypełnieniem).

A parametry takiego regulatora PID powinny być dobierane do konkretnego sprzętu.

Edytowane przez panpiwniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.