Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

@Ralphiniastor ile masz warek na Coobrze ? Ja dopiero 3. Pierwsza American Wheat poszła gładko jak po pupci niemowlaka (chodzi o pompkę) potem przy kolschu gorzej a przy Milk Stout to już masakra. Może masz rację i rozbiorę to ustrojstwo, chociaż czystą wodę pompuje jak szalona. 

mam Bulldoga - łączny przebieg to jakieś 30 warek

 

Używasz bazooki ?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak używam ale chyba zrezygnuję i będę filtrował workiem nylonowym zaraz za kranem.
 
To obstawiam że tam leży u Ciebie problem skoro na wodzie działa bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ralphinistrator napisał:

To obstawiam że tam leży u Ciebie problem skoro na wodzie działa bez problemu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Może w końcu uskładam trochę grosza i kupię zestaw tuningowy od Lewatywa8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chciałem popełnić .....nastą warkę z Brewcrafterem, tym razem miał to być porter. Wszystko naszykowane, woda wlana do kociołka, wciskam przycisk ON i na wyświetlaczu ukazuje się błąd E1. Poszukałem więc w instrukcji przyczyny tego błędu, oznacza on nie podpięty bądź luźny czujnik od temperatury no wiec śrubokręt w dłoń i odkręcam 3 wkręty od spodu garnka. To co mnie zastało wyglądało tak jak na zdjęciach. Interweniowałem już w sklepie w którym zakupiłem sprzęt,a oni u producenta ponieważ kociołek ma niecały rok jest jeszcze na gwarancji. Dam znać dla zainteresowanych jak zakończy się ta sprawa, pewnie to trochę potrwa bo kociołek jest produkcji skandynawskiej. Pozostaje na chwilę obecną wrócić do warzenia w garach. Jak myślicie jeśli nie uznali by gwarancji udałoby się tutaj zastosować jakąś inną płytkę?

20171209_091654.jpg

20171209_091703.jpg

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że sterowniki, a właściwie ich elementy wykonawcze są źle zaprojektowane. Również elementy grzewcze na stałe zabudowane z dnem kociołka to zły pomysł. Ich wymiana polega na wymianie całego korpusu kotła!? Dobrze, jeżeli do awarii dojdzie w czasie gwarancji, producent dośle wtedy na wymianę dany element. Gorzej jeżeli zepsuje się coś po okresie gwarancji. Wszystkie klony Grainfathera typu Brewmaster, Bulldog, Coobra, Klarstein itd. mają sterowanie oparte na przekaźnikach elektromechanicznych włącz-wyłącz. Widać, że to się nie sprawdza. Jestem pewien, że w miarę upływu czasu i starzenia się sprzętu problemy te będą pojawiać się coraz częściej. Co bardziej zapobiegliwi już teraz wymieniają je na klasyczne pidy, smartpidy, craftbeerpi lub coś podobnego mającego jako element wykonawczy ssr'a lub triaka. Grainfather w ostatniej wersji dopiero przeszedł na triaki, ale i tak zamknął je w małej obudowie i nie wyprowadził chłodzenia pasywnego na zewnątrz.

 

Gwarancję powinni uznać, ale już zacząłbym się rozglądać za jakimś zamiennikiem sterowania temperaturą i czasem.

 

EDIT:

Zastanawia mnie ta zardzewiała nakrętka. Czyżby wilgoć i temperatura? Jakim stopniem ochrony jest oznaczony ten sprzęt?

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PiwoLab napisał:

Wszystkie klony Grainfathera typu Brewmaster, Bulldog, Coobra, Klarstein itd. mają sterowanie oparte na przekaźnikach elektromechanicznych włącz-wyłącz. Widać, że to się nie sprawdza

Ja bardzo przepraszam , ale może byłbyś w stanie wytłumaczyć jaki wpływ ma zastosowanie przekaźnika do przedstawionego tutaj obrazu uszkodzeń. :facepalm:

Na moją wiedzę, wyciągasz i przedstawiasz błędne wnioski w stosunku do przedstawionej rzeczywistości :(

Oczywiście nie oznacza to iż się nie zgadzam z tym, że zastosowanie SSR byłoby może i lepsze (choć i SSRy nie pozbawione wad). Jednak na pewno uważam, że w zacytowanym przypadku piszesz po prostu bzdury próbując naginać istniejąca rzeczywistość do Twoich teorii. :polew:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

13 godzin temu, Dr2 napisał:

Ja bardzo przepraszam , ale może byłbyś w stanie wytłumaczyć jaki wpływ ma zastosowanie przekaźnika do przedstawionego tutaj obrazu uszkodzeń. :facepalm:

Na moją wiedzę, wyciągasz i przedstawiasz błędne wnioski w stosunku do przedstawionej rzeczywistości :(

Oczywiście nie oznacza to iż się nie zgadzam z tym, że zastosowanie SSR byłoby może i lepsze (choć i SSRy nie pozbawione wad). Jednak na pewno uważam, że w zacytowanym przypadku piszesz po prostu bzdury próbując naginać istniejąca rzeczywistość do Twoich teorii. :polew:

 

 

Nie musisz przepraszać. Może nie samo zastosowanie przekaźnika ma wpływ na przedstawiony tutaj obraz uszkodzeń, a umiejscowienie płytki wykonawczej z nim na pokładzie i nie zabezpieczenie tego od wpływu wody. W GF jest już z tym trochę lepiej, ale i tak nie do końca. W warunkach browaru o wodę nie jest trudno i sprzęt do warzenia powinien spełniać choć minimalne (może nawet bardzo rygorystyczne) wymagania pod względem bezpieczeństwa użytkowania. A te chińczyki w ogóle tego nie spełniają! U mnie panel sterowania jest całkowicie szczelny z pasywnym chłodzeniem wyprowadzonym na zewnątrz.

Sam używam przekaźników w parze z ssr'ami i nic przeciwko nim nie mam. Jednakże przekaźniki mechaniczne używam tylko do separacji układu, ponieważ SSR potrafią od czasu do czasu zawodzić. Styki przekaźników mechanicznych przy częstym załączaniu i wyłączaniu ulegają szybkiemu zużyciu. W skrajnych przypadkach może to prowadzić do iskrzenia i awarii przekaźnika. Tych wad nie posiadają ssr'y i pozwalają przełączać wiele razy na sekundę. Przekaźniki u mnie są włączane kilka razy na cały proces warzenia i do takiego właśnie zastosownia zostały zaprojektowane.

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wydajnością Coobry:

- Grodziskie 2.5kg pszenicznego + śrutowana łuska orkiszowa 250g na 10L wody wydajność wyszła 72.59% po polsku i recyrkulacja była bezproblemowa (warzę z dodatkami od kolegi Lewatywa). Słód był ześrutowany w BA ale go jeszcze rozdrobniłem.

 

- Belgian blond 6kg jęczmiennego i 100g nieześrutowanej łuski orkiszowej na jakieś 19L wody i wydajność wyszła 63.5% po polsku. Da się osiągnąć więcej poprawiając wysładzanie (na kilka razy miało by lepszy efekt moim zdaniem - w sensie przy bardziej zbitym złożu. Miałem sytuację że przy zbitym złożu woda wysłodkowa miała 6 brix podczas gdy 5 minut wcześniej odbierałem 5 brix). Polecam liczyć wydajność podczas wysładzania.

Przy takim zasypie było już niewiele miejsca w koszu.

 

Dla chcących dodać łuskę orkiszową uprzedzam że ma mocny aromat i ja ją wpierw wygotowałem a następnie kilka razy przepłukałem - generalnie jest z tym dużo zabawy. Zauważyłem że nieśrutowana łuska pływa na wierzchu więc lepiej śrutować.

 

 

Edytowane przez panpiwniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2017 o 16:51, PiwoLab napisał:

Gwarancję powinni uznać, ale już zacząłbym się rozglądać za jakimś zamiennikiem sterowania temperaturą i czasem.

  Mógłbyś polecić konkretnie jakiś zamiennik co by mi spasował do tego kociołka? Tak żeby jak najmniej ingerencji było trzeba zrobić bo raczej nie znam się na tym temacie. Gwarancję faktycznie uznali chociaż twierdzą, że to z winy użytkownika. Wysłali już podobno nowy sterownik i wyświetlacz bo teraz produkują już wersje v3 z takim oto ekranem.

Autocontrol-panel.jpg

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w tej wersji v3 jako element wykonawczy są nadal przekaźniki, to w Twoim przypadku chyba rozsądnym wyborem będzie v2GF. 

 

EDIT:

A jak uzasadniali tę niby winę użytkownika?! Bo ja tutaj takiej nie widzę!

Edytowane przez PiwoLab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PiwoLab napisał:

A jak uzasadniali tę niby winę użytkownika?! Bo ja tutaj takiej nie widzę!

Ja też nie widzę w tym swojej winy ale wiesz muszą coś powiedzieć, ja z producentem nie mam kontaktu tylko ze sklepem w którym kupiłem więc nie znam szczegółów. Tak czy siak najważniejsze, że przyślą ten sterownik, a jaki on będzie zobaczymy (wrzucę zdjęcia). Może trochę wytrzyma, a w innym przypadku zakupie ten v2GF także dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dan737 napisał:

Ja też nie widzę w tym swojej winy ale wiesz muszą coś powiedzieć, ja z producentem nie mam kontaktu tylko ze sklepem w którym kupiłem więc nie znam szczegółów. Tak czy siak najważniejsze, że przyślą ten sterownik, a jaki on będzie zobaczymy (wrzucę zdjęcia). Może trochę wytrzyma, a w innym przypadku zakupie ten v2GF także dzięki za podpowiedź.

Zamiast kupować sterownik z GFv2 to zmajstruj sobie CraftbeerPi.

Wydasz połowę kasy na używanym rabsbeery pi, ssr z allegro i jakaś obudowa.

Sam używam z GF i w przypadku GF super się to podłącza, bo po prostu wtyczki od grzałki i pompy wpinam do sterownika Craftbeerpi.

A do tego mam dodatkowy ssr do grzałki do wody wysłodowej i jeden sterownik steruje całym procesem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie na forach opini dot. takiego kotła:

 

https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-40-l-lcd-10010891?gclid=CjwKCAiApdPRBRAdEiwA84bo31jXO8hj5zB5Yl08uLBc0eMTSzZwLNuhSS6hbJm3E0KkMBtqCUFebhoCcAQQAvD_BwE

 

Zainteresował mnie ze względu na pojemnośc (30l użytkowej) oraz w miarę niską ceną. Póki co zacieram w warniku z tej firmy i zadowala mnie jakość. Generalnie robione wszystko na jedno kopyto (budowa i zasada działania), ale mimo wszystko różnice bywają. Ktoś się może wypowiedzieć nt tego gara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znalazłem nigdzie na forach opini dot. takiego kotła:
 
https://www.expondo.pl/royal-catering-kociol-warzelny-40-l-lcd-10010891?gclid=CjwKCAiApdPRBRAdEiwA84bo31jXO8hj5zB5Yl08uLBc0eMTSzZwLNuhSS6hbJm3E0KkMBtqCUFebhoCcAQQAvD_BwE
 
Zainteresował mnie ze względu na pojemnośc (30l użytkowej) oraz w miarę niską ceną. Póki co zacieram w warniku z tej firmy i zadowala mnie jakość. Generalnie robione wszystko na jedno kopyto (budowa i zasada działania), ale mimo wszystko różnice bywają. Ktoś się może wypowiedzieć nt tego gara?
Bez różnicy który kocioł. Każdy z nas może sobie zamówić od Chińczyków
https://kingkitchen.m.en.alibaba.com/productgrouplist-801336404/Beverage_Urn.html?title=Beverage%20Urn
Wrzucić własne logo i sprzedawać pod dowolną nazwą.
Im większe zainteresowanie tym więcej klonów będzie powstawać, ale póki sami nie produkują tylko zamawiają z Chin to sprzęt jakościowo będzie taki sam. Wiec warto się sugerować cena i co jest e zestawie. Niektóre mają w zestawie chłodnice.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12/16/2017 o 15:20, PiwoLab napisał:

CraftbeerPi też dobry wybór i tańszy, gdy do komunikacji wykorzystasz posiadany laptop, tablet czy smartfon. Nie ma się czego obawiać, budowa nie powinna sprawiać problemów.

Zastanawiam się nad podmianką sterownika w Robobrew, tam jest totalny prymityw ( płytka 2 przekaźniki, 2 tranzystory, jakieś rezystory, kondensatory i beeper).

Image result for robobrew controller

Tylko chciałbym żeby zachować przynajmniej wyświetlanie temperatury na displeju wbudowanym. Byś może  tym panelem jest jeszcze jakaś elektronika ale nie zaglądałem. 

Related image

 

Połączyć Raspberaka z SSRami i czujnikiem temperatury to nie problem, ale jak zintegrować się z istniejącą elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki tam jest czujnik temp? Może możesz go wykorzystać do CraftBeerPI (o ile to pt100).

 

Jak nie to najprościej będzie dokupić własnie pt100 na dany gwint i wyprowadzić na zewnątrz razem z kablami od grzałki i zrobić poza obudową Robobrew. Wtedy możesz dać do tego LCD z wyświetlaną temperaturą z CraftBeerPi bo cięzko będzie zachować ja na orygionalnym wyświetlaczu. Ew możesz kombinować upchnąć wszystko do środka i w miejsce oryginalnego wyświetlacza dac LCD 20x4 np zamieniając cały panel z jakims wydrukowanym na 3D.

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, marlow napisał:

Zastanawiam się nad podmianką sterownika w Robobrew, tam jest totalny prymityw ( płytka 2 przekaźniki, 2 tranzystory, jakieś rezystory, kondensatory i beeper).

[foto]

Tylko chciałbym żeby zachować przynajmniej wyświetlanie temperatury na displeju wbudowanym. Byś może  tym panelem jest jeszcze jakaś elektronika ale nie zaglądałem. 

[foto]

Połączyć Raspberaka z SSRami i czujnikiem temperatury to nie problem, ale jak zintegrować się z istniejącą elektroniką.

Jak działa, to po co zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, PiwoLab napisał:

Jak działa, to po co zmieniać?

Dla fun i żeby mieć wifi :D wydaje mi się że jest dokładniejsze sterowanie temperaturą ale ja np już nie jestem taki skrupulatny z tą temperaturą bo jednak ona nie ma aż tak dużego znaczenia. W pewnym momencie doszło do tego że ludzie myśleli że 0.2C im coś zmieni z piwem i się ogromny rygor zrobił na temat temperatur, czasów itd a tak na prawde warzenie piwa to prosta sprawa :) bo lekturze brulosophy to już w ogólę, więszkość mitów o warzeniu to jednak tylko mity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marlow Jak się zdecydujesz na zamianę, to przede wszystkim wyjdź ze sterownikiem poza warnik. To obecne umiejscowienie, niczym nie zabezpieczonej płytki wykonawczej, nie jest najlepsze. Ten kociołek ma otwory wentylacyjne, przez które może dostać się woda chociażby w czasie "kipienia". Nie upychaj niczego do środka, będziesz musiał to dobrze wentylować, tam pod spodem w środku są dwie grzałki o sumarycznej mocy ok. 2,5kW! Daruj sobie również wyświetlanie temperatury na wbudowanym wyświetlaczu. Po co sobie cokolwiek komplikować, gdy najlepsze są proste rozwiązania - standardowy regulator PID załatwi sprawę. Gdy będziesz miał taką potrzebę, dodaj nowy czujnik temperatury z boku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.11.2017 o 12:32, eNDi napisał:

Cześć Wszystkim, zakupiłem wczoraj Bulldog Brewer'a...

Wstawię też w między czasie filmik z ustawiania sterownika ale najwcześniej za tydzień. Pozdrawiam :-D

Czekamy na filmik z wprowadzania ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PiwoLab napisał:

Jak się zdecydujesz na zamianę, to przede wszystkim wyjdź ze sterownikiem poza warnik.

W Grainfatherze jest poza warnikiem, z boku. Jak zupa wykipi to pewnie leci na ten sterownik. Ale tam jest to zdaje się dobrze zabezpieczone, gumowane przyciski itepe.

 

A co sądzisz, gdyby zrobić element wykonawczy jednak pod warnikiem tak jak jest teraz, ale byłby to ESP8266 ze stabilizatorem napięcia zalane żywicą + 2 SSRy.

Do tego Craftbeerpi na zewnątrz po wifi/mqtt. W razie czego sam ESP8266 może też służyć jako samodzielny sterownik z prostymi programami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.