Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno sa lepsze ale drozsze, chociazby te browarnicze cale metalowe, albo z chin na ali tez sa lepsze niektore.

 

 

EDIT:

https://www.aliexpress.com/item/CE-Approved-50HZ-220V-Magnetic-Drive-pump-MP-10RN/760066872.html

tą widziałem w akcji i ma ją pare osób u mnie w stowarzyszeniu, póki co działa dobrze.

Edytowane przez Gwynbleidd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo mnie ostatnio irytuje pompka w coobrze, albo staje z powodu zapchania (tu rozumiem) albo tak po prostu i wtedy rozebranie i przemycie niewiele daje muszę tym trzpieniem w środku pomanewrować żeby "złapała". Teraz pytanie: czy możecie polecić jakąś inną pompkę, może z inną konstrukcją, którą mógłbym zastąpić obecną?
Wyciągnij oś, wyczyść gniazdo gdzie siedzi oś - będzie działać945c3ad1dd7bb5648cc67235d58b283e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Gwynbleidd napisał:

na pewno sa lepsze ale drozsze, chociazby te browarnicze cale metalowe, albo z chin na ali tez sa lepsze niektore.

 

 

EDIT:

https://www.aliexpress.com/item/CE-Approved-50HZ-220V-Magnetic-Drive-pump-MP-10RN/760066872.html

tą widziałem w akcji i ma ją pare osób u mnie w stowarzyszeniu, póki co działa dobrze.

wygląda konkretnie, warte przemyślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale, że mam tam sznurówkę jakąś włożyć?
Przez otwór gdzie siedzi przełóż np muline a na pętelkę załóż kawałek płatka kosmetycznego. 2-3 razy i oś będzie chodzić jak po maśle

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.11.2017 o 01:07, Gwynbleidd napisał:

EDIT:

https://www.aliexpress.com/item/CE-Approved-50HZ-220V-Magnetic-Drive-pump-MP-10RN/760066872.html

tą widziałem w akcji i ma ją pare osób u mnie w stowarzyszeniu, póki co działa dobrze.

Mam taką nówkę kupiłem bo miałem robić E-Biab, mogę odsprzedać po kosztach zakupu.

Do pompy posiadam wymiennik płytowy i mufki, trójniki, zawory z kwasówki.

Jak coś pisać na pw.

 

Edytowane przez Pabllo_Lodz
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2017‎-‎11‎-‎21 o 14:37, Ralphinistrator napisał:

Orientuje się ktos czy gdzieś można dokupić sama pokrywkę do Bulldoga/coobry?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
tutaj zapytaj: http://spiritferm.biz/pl/c/Automatyczny-kociol-zacierny/185

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim, zakupiłem wczoraj Bulldog Brewer'a i okazało się że wprowadzili 3 wersję sterownika z możliwością programowania do 4 kroków, regulacja Mocy, Temperatury i czasu jak w poprzedniej wersji( 100W, 1 stopień, 1 minuta). Zmienili też zasilanie pompki - kabel wpina się w dolną część obudowy a obok jest włącznik, zasilanie jest z jednego kabla razem ze sterownikiem. Zrobiłem na szybko unboxing:

 

Wstawię też w między czasie filmik z ustawiania sterownika ale najwcześniej za tydzień. Pozdrawiam :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy Coobry. Ostatnio przy 7kg zasypu napotkalem problem z filtracja. Po jakiś 20 minutach od rozpoczęcia zacierania ewidentnie przepływ z kosza filtracyjnego został utrudniony. Na górze kosza, ponad słodem miałem full brzeczki, która nie chciała spływac. Zastanawia mnie dlaczego tak sytuacja miała miejsce. Dodam ze wody dałem 3 litry na każdy kilogram słodu. Zastosowałem, się do rad w tym temacie, tj. poczekałem, aż warstwa się ułoży etc. 

 

Co może być tego powodem i jak poprawić ten przepływ. Wolałbym uniknąć stosowania łuski bo jest ciężko dostępna i nie zawsze jest pod ręką. 

 

Zastanawiam się czy by nie ustawić bardzo wolnego przepływ na samym początku, żeby jednak był mocny kontakt słodu z brzeczka poniżej kosza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno robiłem Grodzisza czyli 100% i żadnych problemów. Jednak ze względu, na to, że część wody jest pod zacierem to używam 4l/kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 litrów na 7 kg słodu w Coobrze to tak naprawdę zacier o gęstości 2,5:1, a nie 3:1, bo 4 litry są pod i obok kosza. Zawsze od ilości wody odejmuję 4 i sprawdzam czy mam przynajmniej 3:1, przy mniejszym stosunku pojawiają się problemy z recyrkulacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy Coobry. Ostatnio przy 7kg zasypu napotkalem problem z filtracja. Po jakiś 20 minutach od rozpoczęcia zacierania ewidentnie przepływ z kosza filtracyjnego został utrudniony. Na górze kosza, ponad słodem miałem full brzeczki, która nie chciała spływac. Zastanawia mnie dlaczego tak sytuacja miała miejsce. Dodam ze wody dałem 3 litry na każdy kilogram słodu. Zastosowałem, się do rad w tym temacie, tj. poczekałem, aż warstwa się ułoży etc. 
 
Co może być tego powodem i jak poprawić ten przepływ. Wolałbym uniknąć stosowania łuski bo jest ciężko dostępna i nie zawsze jest pod ręką. 
 
Zastanawiam się czy by nie ustawić bardzo wolnego przepływ na samym początku, żeby jednak był mocny kontakt słodu z brzeczka poniżej kosza. 
Najlepsza opcja to grubo srutowac. Recylkulacja musi być dość szybka inaczej temperatura u góry i na dole różni się nawet o 10 stopni. Grzałka jest na spodzie i czujnik jest na spodzie.

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Gwynbleidd napisał:

Na początku lepiej dać mniejszy bo słód jest kleisty taki, po 10 min już jest dużo lepiej, przemieszać też możesz. Miałeś pszenice?

Tak. 4 kg jęczmienia i 3 kg pszenicy. 

 

3 godziny temu, Jasiu napisał:

21 litrów na 7 kg słodu w Coobrze to tak naprawdę zacier o gęstości 2,5:1, a nie 3:1, bo 4 litry są pod i obok kosza. Zawsze od ilości wody odejmuję 4 i sprawdzam czy mam przynajmniej 3:1, przy mniejszym stosunku pojawiają się problemy z recyrkulacją.

Faktycznie przeoczyłem to.  

 

Tylko teraz pytanie jak robić bezproblemowo wysokl ekstraktywne piwa. Teraz zrobiłem wheat wine'a i to było wyzwanie. Uzyskalem 25,5  ale celowalem w 27 więc sukces tylko polowiczny + walka z filtracja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zacierać na dwa razy, wyjmujesz kosz, opróżniasz i ładujesz nowe i do tej samej brzeczki :) Poza tym sporo tam się zmieści na jeden raz też no ale barley wine nie da rady chyba że będziesz gotował 5h później ale też nie wiem czy takie gotowanie długie wpływa jakość negatywnie na piwo? Słyszałem że nie ale kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przywykłem, że pompka w tym sprzęcie to tylko miły dodatek :) Kupiłem drewnianą łychę i mieszam. Ostatnio przez cały czas warzenia Milk Stout pompka nie działała zbyt chętnie mimo iż czysta w środku. Nie mogłem ustawić na kranie i klipsie na wężyku odpowiedniego przepływu. Słyszałem, że inni użytkownicy dają mocniejszy zasilacz do pompki i ssie ona z większą siłą... Koniec końców mieszanie + częściowa pomoc pompki udało mi się osiągnąć zakładane 15 BLG w ilości 23 litrów (miało być 25 l).

Zastanawiam się czy bazooka nie powoduje problemów w przepływie brzeczki. Macie jakiś patent ? Może rozbiorę i przeczyszczę ale nie wiem czy cokolwiek to pomoże.. 

 

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już przywykłem, że pompka w tym sprzęcie to tylko miły dodatek  Kupiłem drewnianą łychę i mieszam. Ostatnio przez cały czas warzenia Milk Stout pompka nie działała zbyt chętnie mimo iż czysta w środku. Nie mogłem ustawić na kranie i klipsie na wężyku odpowiedniego przepływu. Słyszałem, że inni użytkownicy dają mocniejszy zasilacz do pompki i ssie ona z większą siłą... Koniec końców mieszanie + częściowa pomoc pompki udało mi się osiągnąć zakładane 15 BLG w ilości 23 litrów (miało być 25 l).
Zastanawiam się czy bazooka nie powoduje problemów w przepływie brzeczki. Macie jakiś patent ? Może rozbiorę i przeczyszczę ale nie wiem czy cokolwiek to pomoże.. 
 
Rozbierz pompkę i sprawdź czy ceramiczna ośka bez problemu obraca się w wirniku. U mnie tam był problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ralphiniastor ile masz warek na Coobrze ? Ja dopiero 3. Pierwsza American Wheat poszła gładko jak po pupci niemowlaka (chodzi o pompkę) potem przy kolschu gorzej a przy Milk Stout to już masakra. Może masz rację i rozbiorę to ustrojstwo, chociaż czystą wodę pompuje jak szalona. 

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.