Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, Łyskacz napisał:
Z tą różnicą, że ja miałem 17 litrów brzeczki a zimna woda z kranu jest u mnie lodowata. Może dlatego szybko się schłodziło.

Ja chłodziłem chłodnicą miedzianą DIY, nie miałem przekonania do tej z zestawu.

U mnie:

22L brzeczka

chłodnica z rurki miedzianej do LPG fi zewn=8mm, fi wewn=6mm, L=12m

kranówa 12°C,

do 20°C 16 min

do 15°C 25 min

 

 

Czy lepsze parametry mogą być na chłodnicy od coobry? Tam jest większy przepływ i być może mimo że chłodnica jest mniejsza to może mieć większy przepływ wody...

 

 Łyskacz a jaką dokładnie masz temperaturę w kranie ?

 

 

 

 

Edytowane przez panpiwniczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, panpiwniczka napisał:

Łyskacz a jaką dokładnie masz temperaturę w kranie

Nie sprawdzałem ale jutro sprawdzę, bo aktualnie jestem w pracy :) I podczas chłodzenia mieszałem chłodnicą brzeczkę.

Edytowane przez Łyskacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gwynbleidd napisał:

To jaki jest teraz najlepszy deal na chińskiego grainfathera? Robobrew od Czechów? Czy klarstrein? Wychodzą podobnie cenowo a trochę maja inne rozwiązania. Mam hopstoper od lewatywy co może się przydać. Chciałbym też zastąpić termostat wbudowany na craftbeerpi który już mam, więc trzeba by było zmienić tylko czujke temperatury na cyfrowy i podłączyć grzałki do SSR. 

 

Ach, jeszcze brewmonk z  browar.biz może wchodzi w gre?

Czytam że w tym Robobrew jest dodatkowe fałszywe dno do pompy? Do gotowania? Da się później podłączyć jakieś inne wyjście do tej pompy czy tylko recyrkulacja w górę? Rozbiera się to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 19:27, Gwynbleidd napisał:

Czytam że w tym Robobrew jest dodatkowe fałszywe dno do pompy? Do gotowania? 

Tak, jest dodatkowe fałszywe dno, wkładasz je pod kosz. Działa całkiem nieźle, ale ja właśnie testuję dodatkową siatkę żeby lepiej zatrzymywała chmiel.

Dnia 30.10.2017 o 19:27, Gwynbleidd napisał:

Da się później podłączyć jakieś inne wyjście do tej pompy czy tylko recyrkulacja w górę? 

 

Raczej tylko recyrkulacja w górę. No chyba, że podłączysz coś do górnego zaworu od recyrkulacji. 

 

Dnia 30.10.2017 o 19:27, Gwynbleidd napisał:

Rozbiera się to?

Ale co? Rurki od recyrkulacji? Tak. Spód gara? Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzętu to polecam ten chiński. Kupiłem go bardzo tanio za 245e od oficjalnego sprzedawcy Klarstein. Albo to była jakaś promocja albo pomyłka z tą ceną. Bo teraz kosztuje ten sam model koło 500e. Do samego kotła nie mam zastrzeżeń. Zasyp 12kg pociągną bez problemu. 4b1f0a69c4d53b2f9fe3a6e8d96a547c.jpg7872234e457e6a774a86f427909bd430.jpg89dd4e8c7ae5b365c498a55943e859b4.jpg54efb01ce58289a0dfbae8b2c7be260f.jpg8618265ad08502bf07b29e27978adea1.jpg27b5265135fefb0b3fbd6f09b5674bd9.jpg

Wysłane z mojego SM-G901F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11/10/2017 o 18:01, blade1231 napisał:

Co do sprzętu to polecam ten chiński. Kupiłem go bardzo tanio za 245e od oficjalnego sprzedawcy Klarstein. Albo to była jakaś promocja albo pomyłka z tą ceną. Bo teraz kosztuje ten sam model koło 500e. Do samego kotła nie mam zastrzeżeń. Zasyp 12kg pociągną bez problemu.
 

To jest ta wersja XXL to i zasyp większy ;)

 

A jaki zasyp maksymalny jest przy 30L klonach? 7kg max?

Jak z wydajnością? Bo to w sumie też ważne do zasypu, jak większa to można cięższe warki robić a jak kiepska to i tak trzeba dużo sypać do normalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wydajności.... Na Coobrze mam dobrych kilkanaście warek i wydajność (Wg BS2)przy lekkich piwach do tej pory wynosiła 70-80%; przy cięższych ok 60-65%. Ostatnio zacząłem sypać dużo łuski ryżowej (nawet 500g), dzięki czemu przez cały proces zacierania/filtracji wszystko pięknie leciało i obyło się w ogóle  bez mieszania (nawet, gdy w zasypie było 25% płatków pszennych, które generalnie - jak każde płatki- powodują "masakrę|).

Niestety  wydajność ostatnich warek (o niskim blg) na poziomie 60%-65% (bs2) i teraz zastanawiam się co jest powodem... albo błyskawiczne wysładzanie (woda dzięki dużej ilości łuski przelatuje błyskawicznie- chyba wręcz za szybko)  albo właśnie brak mieszania. Od następnej warki (również z łuską) planuje wrócić do częstego mieszania, co 5-10 min (do tej pory mieszałem tylko jak się przycinało i brzeczka leciała górną rurką). Ktoś zaobserwował podobne zależności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na koncie 6 warek na Coobrze. Moja wydajność plasuje się na poziomie 65% przy piwach o ekstrakcie 12-13 blg. Dwa dni temu zrobiłem piwo żytnie o ekstrakcie przed chmieleniem 15,5%. Mimo zastosowania przerwy beta-glukanowej zacier byl gesty i utrudnił filtracje, musiałem sporo się natrudzić żeby nie przelewało się górą. Wysładzanie odbywało się bardzo wolno przez bardzo gęste/lepkie złoże i to moim zdaniem bardzo podniosło moją wydajność, która sięgnęła 74% co jest moim rekordem na tym sprzęcie.

 

Odnosząc się do wypowiedzi VPatyka to myślę, że ograniczenie łuski albo jej usunięcie poprawi wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś źle policzyłeś. Jeśli 14,1 to wartość już po przeliczeniu z Brix, to wydajność wychodzi 58,7%, jeśli przed przeliczeniem wtedy BLG wychodzi 13,5 a wydajność spada do 56,2%

Edytowane przez Hary86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że można gotować takim kociołkiem na zewnątrz przy około 0 stopni? Zacieranie w domu może być ale gotowanie wolałbym na balkonie, przy 2500W powinno dać radę? Jakąs matą mozna ocieplić.
Ja warzyłem w piwnicy 15 stopni C i tempo grzania nie było rewelacyjne. Czytałem że do zacierania wystarczy 800W, a ja musiałem ustawić 1200 żeby to miało sens. Samo podgrzewanie do 100 też nie było dla mnie zadowalające. W planach mam okręcenie karimatą ustrojstwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, bardzo mnie ostatnio irytuje pompka w coobrze, albo staje z powodu zapchania (tu rozumiem) albo tak po prostu i wtedy rozebranie i przemycie niewiele daje muszę tym trzpieniem w środku pomanewrować żeby "złapała". Teraz pytanie: czy możecie polecić jakąś inną pompkę, może z inną konstrukcją, którą mógłbym zastąpić obecną?

Edytowane przez Tomasz Potworzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomasz Potworzy napisał:

Cześć, bardzo mnie ostatnio irytuje pompka w coobrze, albo staje z powodu zapchania (tu rozumiem) albo tak po prostu i wtedy rozebranie i przemycie niewiele daje muszę tym trzpieniem w środku pomanewrować żeby "złapała". Teraz pytanie: czy możecie polecić jakąś inną pompkę, może z inną konstrukcją, którą mógłbym zastąpić obecną?

A nie masz gwarancji? W Norwegii na klarsteina jest 5 lat. Jak masz gware to wal do sprzedawcy czy producenta i dosla Ci pompke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.