Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

To jest termopara i całkiem inna zasada działania od tych wcześniej wymienianych czujników. Znalazłem aukcje z modułem ale nie wiem czy będzie pasował do raspberry a tym bardziej do programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następna różnica się ukazała, w BC możesz ustawiać temperaturę w dwóch zakresach 100-700 i 1800-2500 co 100 tak więc Coobra znów na plus. Tez tak myślę, że jak ktoś szuka kociołka tego typu to brać Coobre i będzie zadowolony. Ja pomimo braku tych paru niuansów jestem bardzo zadowolony z pracy urządzenia :) Dzisiaj 4 godz 20min cały proces mi zajął tj. warzenie, chłodzenie, mycie wszystko oprócz srutowania slodu, a w międzyczasie zdążyłem przelać na cicha inne piwko, naszykowac butelki do rozlewu, zjeść śniadanie i przejrzeć forum ;)

mam bulldoga i temperaturę można regulować co 100W od 500 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy znajdzie się taki kociołek 50l ,mam na myśli chińczyka za 2 k?

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz przesyłkę za 20 funtów. Ja zamawiałem 30l, miałem go w domu po tygodniu jakoś. NIedawno widziałem wersję 50l Ace micro brewery, ale widzę nazwę zmienili. Klarstein, Ace Micro Brewery czy HopCat, wsio jedno i to samo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hopcat-50L-Micro-Brewery-3000W-Pump-6-Step-Mash-15kg-Grain-ACE-klarstein-/322627578918?hash=item4b1e1a2c26:g:gEgAAOSwIQdZGd0M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A czy znajdzie się taki kociołek 50l ,mam na myśli chińczyka za 2 k?

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz przesyłkę za 20 funtów. Ja zamawiałem 30l, miałem go w domu po tygodniu jakoś. NIedawno widziałem wersję 50l Ace micro brewery, ale widzę nazwę zmienili. Klarstein, Ace Micro Brewery czy HopCat, wsio jedno i to samo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hopcat-50L-Micro-Brewery-3000W-Pump-6-Step-Mash-15kg-Grain-ACE-klarstein-/322627578918?hash=item4b1e1a2c26:g:gEgAAOSwIQdZGd0M

Zastanawiałem się nad kupnem 30l Klarstein ale na forum raczej brak informacji od użytkowników o działaniu urządzenia. Może podzielisz się spostrzeżeniami, uwagami itd. Rozważam jeszcze kupno coobry z ulepszeniami od lewatywy czy w klarstein też coś podobnego jest niezbędne?

 

Wysłane z mojego HUAWEI TIT-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zastanawiałem się nad Klarstein ale zdecydowałem się na coobrę ze względu na części zamienne, gwarancję itp. Kociołek zamówiony i czekam na przesyłkę.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy znajdzie się taki kociołek 50l ,mam na myśli chińczyka za 2 k?

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz przesyłkę za 20 funtów. Ja zamawiałem 30l, miałem go w domu po tygodniu jakoś. NIedawno widziałem wersję 50l Ace micro brewery, ale widzę nazwę zmienili. Klarstein, Ace Micro Brewery czy HopCat, wsio jedno i to samo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hopcat-50L-Micro-Brewery-3000W-Pump-6-Step-Mash-15kg-Grain-ACE-klarstein-/322627578918?hash=item4b1e1a2c26:g:gEgAAOSwIQdZGd0M

 

 

Również jestem bardzo ciekawy  :D  Zastanawiam się nad zakupem ze sklepu:

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-kociol-zacierowy-zestaw-do-warzenia-piwa-2500W-30l-stal-nierdzewna_i280921.htm?gclid=CjwKCAjwranNBRBhEiwASu908MGgsYc0rz_40h_mBofElcaOKovdr0fWF-xHTWcL4qdmUbqN5-Q3cRoC00EQAvD_BwE

 

Ktoś już u nich kupował, testował ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I następna różnica się ukazała, w BC możesz ustawiać temperaturę w dwóch zakresach 100-700 i 1800-2500 co 100 tak więc Coobra znów na plus. Tez tak myślę, że jak ktoś szuka kociołka tego typu to brać Coobre i będzie zadowolony. Ja pomimo braku tych paru niuansów jestem bardzo zadowolony z pracy urządzenia :) Dzisiaj 4 godz 20min cały proces mi zajął tj. warzenie, chłodzenie, mycie wszystko oprócz srutowania slodu, a w międzyczasie zdążyłem przelać na cicha inne piwko, naszykowac butelki do rozlewu, zjeść śniadanie i przejrzeć forum ;)

mam bulldoga i temperaturę można regulować co 100W od 500
To teraz podłącz kociołek przez watmetter i zobacz jak wygląda sterowanie mocą.. i tak działają albo obie grzałki na pełnej mocy albo mniejsza.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czy znajdzie się taki kociołek 50l ,mam na myśli chińczyka za 2 k?

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz przesyłkę za 20 funtów. Ja zamawiałem 30l, miałem go w domu po tygodniu jakoś. NIedawno widziałem wersję 50l Ace micro brewery, ale widzę nazwę zmienili. Klarstein, Ace Micro Brewery czy HopCat, wsio jedno i to samo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hopcat-50L-Micro-Brewery-3000W-Pump-6-Step-Mash-15kg-Grain-ACE-klarstein-/322627578918?hash=item4b1e1a2c26:g:gEgAAOSwIQdZGd0M

 

 

Również jestem bardzo ciekawy  :D  Zastanawiam się nad zakupem ze sklepu:

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-kociol-zacierowy-zestaw-do-warzenia-piwa-2500W-30l-stal-nierdzewna_i280921.htm?gclid=CjwKCAjwranNBRBhEiwASu908MGgsYc0rz_40h_mBofElcaOKovdr0fWF-xHTWcL4qdmUbqN5-Q3cRoC00EQAvD_BwE

 

Ktoś już u nich kupował, testował ? 

 

Jest osobny wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

A czy znajdzie się taki kociołek 50l ,mam na myśli chińczyka za 2 k?

 

 

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka

Tutaj masz przesyłkę za 20 funtów. Ja zamawiałem 30l, miałem go w domu po tygodniu jakoś. NIedawno widziałem wersję 50l Ace micro brewery, ale widzę nazwę zmienili. Klarstein, Ace Micro Brewery czy HopCat, wsio jedno i to samo :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Hopcat-50L-Micro-Brewery-3000W-Pump-6-Step-Mash-15kg-Grain-ACE-klarstein-/322627578918?hash=item4b1e1a2c26:g:gEgAAOSwIQdZGd0M

 

 

Również jestem bardzo ciekawy  :D  Zastanawiam się nad zakupem ze sklepu:

http://www.electronic-star.pl/Klarstein-Mundschenk-kociol-zacierowy-zestaw-do-warzenia-piwa-2500W-30l-stal-nierdzewna_i280921.htm?gclid=CjwKCAjwranNBRBhEiwASu908MGgsYc0rz_40h_mBofElcaOKovdr0fWF-xHTWcL4qdmUbqN5-Q3cRoC00EQAvD_BwE

 

Ktoś już u nich kupował, testował ? 

 

Jest osobny wątek.

 

 

No tak ale temat trochę tam przycichł. Może ktoś kupił i uwarzył kilka warek i podzieli się opinią. Może ktoś miał możliwość porównać te sprzęty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wrzucam profil sprzętu i profile zacierania dla Cobry CB25 pod Beersmith-a .  Tam powinny być zdaje mi się informacje o wydajności. Niestety nie mam programu wiec nie mogę tego sprawdzić. 

 

P.S.

 

Tak czy siak może przyda się użytkującym ten sprzęt :).

czy możesz podpowiedzieć jak zaimportować te profile do BS ? niestety nie mogę sobie poradzić... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pepasyy, dnia 11 luty 2017 - 23:32, napisał: Witam, Wrzucam profil sprzętu i profile zacierania dla Cobry CB25 pod Beersmith-a . Tam powinny być zdaje mi się informacje o wydajności. Niestety nie mam programu wiec nie mogę tego sprawdzić. P.S. Tak czy siak może przyda się użytkującym ten sprzęt . czy możesz podpowiedzieć jak zaimportować te profile do BS ? niestety nie mogę sobie poradzić... ;/

 

 

https://youtu.be/cdDPnQBFqBo ten link powinien pomóc

Edytowane przez andygro67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.09.2017 o 11:32, Klim napisał:

 

 

Zastanawiałem się nad kupnem 30l Klarstein ale na forum raczej brak informacji od użytkowników o działaniu urządzenia. Może podzielisz się spostrzeżeniami, uwagami itd. Rozważam jeszcze kupno coobry z ulepszeniami od lewatywy czy w klarstein też coś podobnego jest niezbędne?

 

Wysłane z mojego HUAWEI TIT-L01 przy użyciu Tapatalka

Uwarzyłem na tym sprzęcie chyba 7 warek na tą chwilę, może więcej. Filtrator jest bardzo krótki, przy warzeniu IPA wyrwałem go bo mnie denerwował :D Dokupiłem do niego coś takiego http://piwoszarnia.pl/filtrator-do-piwa-typu-owalny-p-864.html . Trochę jest za długi do gara, jak go zagniesz to na wygięciach robią się większe szczeliny. Skróciłem go i teraz układa się prawie przy krawędzi gara. Nie wiem czy sprzęt od lewatywy po zamontowaniu będzie znajdował się nad dnem gara, bo przypalanie to może być problem. Przy pierwszej warce zagiąłem ten filtrator ze sprężyny i po środku jednak coś się zebrało i delikatnie przypaliło. Lepiej unikać układania czegokolwiek na grzałce. Jeśli chodzi o pompę to nie sprawia problemów, jedynie trzeba przypilnować żeby przy sypaniu słodu nie wyleciało nic po bokach, o ile drobinki pchnie dalej to większe kawałki mogą się przyblokować. NIe zwracałem zbytnio uwagi na wydajności bo skupiłem się na początku na ogarnięciu sprzętu, raz według brewtargeta miałem ok 90%, przy pszenicy mniej. Sam sprzęt dosyć dobrze utrzymuje temperaturę w czasie zacierania. Pisałem jednemu forumowiczowi jak z czasami podgrzewania itp, ale nie mogę znaleźć tych notatek.

Jedyną niewygodną rzeczą jest kosz, ale tylko wtedy kiedy jest pełny :D Podniesienie go przy maksymalnym zasypie nie jest najprzyjemniejszą rzeczą. Najlepiej ustawić kociołek tak żeby zaraz pod kranikiem znajdowało się wiadro, czyli dosyć nisko. Wtedy łatwiej się wyciąga kosz. U mnie to działa :)

Jeśli trzeba to się można przenieść do tematu o chińskim Grainfatherze, bo chyba tam był poruszany jego temat?

Edytowane przez Matros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2017 o 15:46, redlum napisał:

Ktoś wie jak to jest z grzałkami. Czy w razie potrzeby wymiany po gwarancji da się to zrobić?

 

Wydaje mi się, że grzałki są przyspawane do dna. Wygląda to jak płyta grzejna elektryczna i wymiana będzie wiązała się z wymianą dna (takie mam wrażenie, być może się mylę)

 

Dnia 5.09.2017 o 08:06, redlum napisał:

A to nie ma sterownika PID i temu na tanich watomierzach są przekłamania?

Grzanie jest realizowane tak jak napisał Ralphinistrator grzaniem pełną mocą grzałek, ale w zależności od ustawionej mocy, grzałki załączane są czasowo. Powyżej 1000 W "mniejsza " grzałka działa cały czas a cyklicznie włączana i wyłączana jest "większa: grzałka. Miałem to zapisane ale gdzieś wsiąkła mi rozpiska.

Co do mojej przeróbki to złożyłem wszystko i działa. Obudowę czujnika dotoczył mi tokarz za 20zł. Wpakowałem do tego cyfrowy czujnik, ale musiałem go trochę oszlifować bo otwór miał tylko 4mm średnicy. Do środka wcisnąłem jeszcze pastę silikonową żeby nie było strat ciepła. Wskazania temperatury takie same jak na "zewnętrznym"  termometrze. Po testach z samą wodą jest ok. Jak to będzie zachowywać się  podczas warzenia - się zobaczy. Zdjęcia czujnika i płytki raspberrypi zero W.czujnik.thumb.jpg.10d8ff471151d58c679fa140669fec17.jpgraspberry.thumb.jpg.ed1ea0cc08f0639aefab8c5b3e46c6f2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.