Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

 

Przejdzie taki zasyp na coobrze?

 

pilznenski 1,2kg

pszeniczny 2,8kg

Chmiel  30g granulat

Pewnie tak, ale ja po ostatnich doświadczeniach, z zasypem, gdzie dużą ilość stanowiły płatki owsiane lub słód pszeniczny miałem problem ze zlewaniem już chłodnej brzeczki; leciało jak krew z nosa... w końcu straciłem cierpliwość, założyłem rękawice, zdezynfekowałem ją i wyciągnąłem hopstopper (od Lewatywy), który wyglądał jakbym oblepił go plasteliną- praktycznie nic już nie przepuszczał (a przy zlewaniu posiłkowałem się także pompką).

Następnym razem przy podobnych zasypach brzeczkę będę spuszczał do wiadra i przemywał hopstoppera przed gotowaniem ... paradoksalnie oszczędzi to trochę czasu przy zlewaniu brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem także posiadaczem coobry i zamiast oryginalnego sterownika podłączyłem raspberry pi z programem craftbeerpi. Testy przeszły wyśmienicie. Mam tylko problem z czujnikiem temperatury, oryginalnie zamontowany jest analogowy a potrzebny jest cyfrowy. Otwór w kotle jest dokładnie takiej średnicy jak ogólnie dostępne sondy ds18b20. Czujnik wchodzi w niego po lekkim użyciu siły i tu zaczynają się schody. Macie może jakiś patent na zamocowanie czy też uszczelnienie połączenia ? Nie chcę rozwiercać otworu żeby zamontować jakiś wkręcany czujnik, bo ani nie mam narzędzi a i gwarancja pewnie by się skończyła.

Pozdro

Możesz powiedzieć jakiego przekaźnika użyłeś do sterowania grzaniem? Też używam craftbeerpi ale sterowania lodówką do fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

Jestem także posiadaczem coobry i zamiast oryginalnego sterownika podłączyłem raspberry pi z programem craftbeerpi. Testy przeszły wyśmienicie. Mam tylko problem z czujnikiem temperatury, oryginalnie zamontowany jest analogowy a potrzebny jest cyfrowy. Otwór w kotle jest dokładnie takiej średnicy jak ogólnie dostępne sondy ds18b20. Czujnik wchodzi w niego po lekkim użyciu siły i tu zaczynają się schody. Macie może jakiś patent na zamocowanie czy też uszczelnienie połączenia ? Nie chcę rozwiercać otworu żeby zamontować jakiś wkręcany czujnik, bo ani nie mam narzędzi a i gwarancja pewnie by się skończyła.

Pozdro

Możesz powiedzieć jakiego przekaźnika użyłeś do sterowania grzaniem? Też używam craftbeerpi ale sterowania lodówką do fermentacji.

 

Użyłem oryginalnej płytki z coobry. post-11238-0-37931900-1504125557_thumb.jpg Zamieniłem tylko sterownik na raspberry pi. Przekaźnik niebieski do grzałki 1000W a czarny do grzałki 1500W. Zamówiłem u chinoli wzmacniacz do czujnika temperatury, żeby użyć oryginalnego a to chyba trochę potrwa zanim dotrze.

Edytowane przez MalyPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowałem zasyp na 2,4 pszenicy i 2 pilznenskiego i 40g chmielu. cyrkulacja szła bez problemów tylko po chłodzeniu chmiel zastopował hopstopera i ostatnie 4 litry wyciskałem z gara :) Myślę że to chmiel jest tu problemem. W następnych warkach chmielenie planuje w woreczku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji możesz podać średnicę wewnętrzną coobry? Mam hopstoper od lewatywa został mi po poprzednim kociołku ma 31,5 cm i niewiem czy wejdzie czy będę musiał znowu coś wymyślać.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji możesz podać średnicę wewnętrzną coobry? Mam hopstoper od lewatywa został mi po poprzednim kociołku ma 31,5 cm i niewiem czy wejdzie czy będę musiał znowu coś wymyślać.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Średnica kosza zacierngo 265mm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Ralphinistrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to oryginalny to jest czujnik PT100?

 

No właśnie, że to jest zwykły termistor. Może za szybko zamówiłem płytkę, ale jak coś to gdzieś się przyda.

Muszę podejść gdzieś do tokarza, żeby wytoczył mi w mosiądzu obudowę do czujnika cyfrowego. Mam chęć rozwiercić ten czujnik co jest w kotle, ale szkoda tracić gwarancji chociaż tak naprawdę to gwarancja tylko na grzałki potrzebna, bo są wspawane. Znalazłem na alibabie czujniki do coobry, ale ich trzeba 20 minimum zamówić, a to znowu nie potrzebne koszty. Będę kombinował, może coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przy okazji możesz podać średnicę wewnętrzną coobry? Mam hopstoper od lewatywa został mi po poprzednim kociołku ma 31,5 cm i niewiem czy wejdzie czy będę musiał znowu coś wymyślać.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Średnica kosza zacierngo 265mm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mój błąd hopstoper mam 27cm, 31,5 był z rurką i kolankiem.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gar coobry ma niespełna 30cm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czyli powinno wejść :) jutro zamawiam kociołek... Mam nadzieję, że nie będę żałował :)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gar coobry ma niespełna 30cm

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czyli powinno wejść :) jutro zamawiam kociołek... Mam nadzieję, że nie będę żałował :)

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

 

Nie ignoruj rad z tego tematu, a oszczędzą Ci frustrujących momentów, które Coobra potrafi dostarczyć na początku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.