Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie a czy wymiana pompy na lepszą da jakiś efekt aby sprzęt się nie zapychał? Np. http://www.browamator.pl/uniwersalna-pompa-magnetyczna-15w-230v-17-22,3,13,2451

Nie tu leży problem, młoto przechodzi przez fałszywe dno i zatyka filtr (bazooke czy hopstopper), pompa nie ma co zassać.

 

Ja zakupiłem u lewatywy dodatkową siatkę do położenia na fałszywe dno, powinna zniwelować ten problem, jeszcze nie testowałem, ale dam znać jak tylko użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I mnie dopadły dzisiaj przejsciowe problemy z pompką a mianwicie po 7 warka drastycznie spadła jej wydajność - na początku myślałem ze uległa spaleniu bo zastartowała dopiero po kilku pstryknięciach włącznikiem. No a jak juz zastartowała to wydajność pompowania na strasznie niski poziomie - tak jakoś udało się dokończyć zacieranie...

Postanowiłem rozkręcić ją i od razu oczom ukazał się winowajca... łuska zalegająca w szczelinach wirnika. niestety taka konstrukcja ze wypluć sama pompa nie wypluje...

dla chcących majstrować uwaga -  na górnym trzpieniu znajduje się podkładka ceramiczna!

Powodzenia

 

ja po każdej warce rozkręcam pompkę czyszczę smaruje olejkiem czpień i jak na razie śmiga

szukam godnego zamiennika którym nie trzeba się będzie tak bawić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie jest to mech irlandzki ? tak pi razy oko wygląda - pompujesz też przy chłodzeniu ?

Nie jest to mech tylko łuska ze słodu, w sumie nie dziwie sie ze tam sie dostala bo nie uzywam bazooki aczkolwiem myslelem ze pompa ma odrobine inna budowe i jest w stanie "wyrzucic" co sie do niej dostanie.

Wydajnosc z dzisiejszego warzenia APA - 73%

Edytowane przez Ralphinistrator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że nie popisałem się z reklamacją pompy, bo wysłałem, a okazało się że po prostu się zapchała. Co prawda "rozkręciłem" ją wcześniej (a przynajmniej tak mi się zdawało, bo usunąłem tylko cztery śrubki, a nie wiedziałem, że trzeba rozebrać ją "mocniej", bo cały syf gromadzi się w środku). Następnego dnia po wysłaniu - Raphinistrator wkleił zdjęcia rozebranej pompy, więc pewnie byłbym wtedy mądrzejszy.

Na szczęście Ares okazał się poważną firmą, bo nie dość, że dostałem szybki tel. z informacją odnośnie usterki (zapchania), to jeszcze pompa błyskawicznie do mnie wróciła (dystrybutor mocno u mnie zapunktował). Jutro sprawdzę jak działa po czyszczeniu, bo akurat miałem w planach kolejną warkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zamontowaniem na dnie kosza siatki filtracyjnej. Znalazłem sklep w którym mają spory wybór. Jak sądzicie, która bedzie najlepsza do tego celu?

https://siatkifiltracyjne.com.pl/52-siatki-tkane-nierdzewne#/show-all

ja proponuję Ci kupić gotową wyciętą i obrobioną pod coobre siatkę od kolegi lewatywa. samemu ciężko będzie Ci zrobic otwór pod tą rurę przelewową. 

Edytowane przez MefJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastanawiam się nad zamontowaniem na dnie kosza siatki filtracyjnej. Znalazłem sklep w którym mają spory wybór. Jak sądzicie, która bedzie najlepsza do tego celu?

https://siatkifiltracyjne.com.pl/52-siatki-tkane-nierdzewne#/show-all

ja proponuję Ci kupić gotową wyciętą i obrobioną pod coobre siatkę od kolegi lewatywa. samemu ciężko będzie Ci zrobic otwór pod tą rurę przelewową. 

 

Dziękuję za podpowiedź do kogo mam się zgłosić w sprawie siatki. Takie coś będę chciał zrobić 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie chmielić w tym koszu czy chodzi Wam o to, żeby resztki słodu nie gotowały się razem brzeczką?
Bałbym się, że między dnem kosza a siatką nawłazi bałaganu, który bedzie ciężko wyczyścić, no chyba, że miałaby być demontowalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tą siatkę żeby resztki słodu nie fruwały w brzeczce. otwory w koszu coobry mają 2mm, siatka od Lewatywa8 ma oczko 0,63mm. Ponoć rozwiązaniem jest grubsze śrutowanie, ale ja póki co kupuję juz gotowe zestawy ześrutowanych słodów. 

 

 

 

Bałbym się, że między dnem kosza a siatką nawłazi bałaganu, który bedzie ciężko wyczyścić, no chyba, że miałaby być demontowalna.

 

to jest sitko które wkłada się do kosza na dno. Po warzeniu wyciągasz i spokojnie wszystko sobie czyścisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zakupić sitko i hopstoppera od kolegi Lewatywa, czekam tylko na opinie. Przede wszystkim  jak to sitko sprawuje się w praktyce? Rzeczywiście zatrzymuje całe resztki, czy jednak dalej trochę drobin się dostaje do środka? Jak filtracja+ nie przycina się z tym sitkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywe dno ma przeważnie szczelinę 0.7mm więc tutaj ta siatka powinna starczyć.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

nie wiem ile ma przeważnie ale w naszym wypadku czyli coobra ma 2mm :) ( no przynajmniej moja ) 

przelatuje duuużo, nawet kawałki łuski latają w brzeczce.

Edytowane przez MefJu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy za mną.

 

Siatka na fałszywe dno cudowna, spełniła swoje zadanie w 100%, młóto nie przechodzi, przepływ brzeczki w normie.

 

Hopstopper niestety poległ, ale stoczył walkę z 100g chmielu i owsem w zasypie, więc syfu było sporo, a mi nie za bardzo chciało się czekać, więc zlałem po prostu od góry. Podczas recyrkulacji z pompką przy zacieraniu pracował bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż szukam sposobu na sypnięcie więcej niż 6kg słodu tak żeby Coobra się nie poddała i  związku z tym pytanie: czy ta siatka pozwoli sypnąć 7kg?

odpowiednie śrutowanie i nie ma problemu

do coobry trzeba troszeczkę grubsze nastawy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Pierwsza warka IPY na coobrze za mną. 5,5 kg zasypu i 21 l wody (3,8l/kg). Zacieranie infuzyjne 1h w 68st i mashout. Chmiele - łącznie 120g. Wszystko ładnie grzeje, pompka pracowała super (po co zacisk na wężyku jak można regulować kranem?). Na koniec zacierania odłączyłem pompkę, zmierzyłem blg i zaczęły się niespodzianki:

1. Blg zakładane 14,9 wg brewtarget - a tu 12,5 i pierwsze spostrzeżenie: klarowanie, czyli przepuszczanie brzeczki przez młóto prze 15 min i w temp 74 podniosło blg o 1 (?).

2. Wobec powyższego zastanawiałem się czy wysładzać, ale wysłodziłem 2l wody. O dziwo blg nie spadło. O co chodzi?

3. Pompka przestała działać - mycie ciepłą wodą nie pomogło, dopiero rozkręcenie i mycie przywróciło życie :)

4. Chmielenie 1h i niby wszystko ok

5. Chłodzenie własną chłodnicą 20 min do 22stopni, ale brzeczka jakaś gęsta.

6. Przelanie do fermentatora - lipa. Z kranu cieńki sik. Sprawdzam dno, a tam wyczuwalne 2 cm mułu. Więc drapanie po bazooce i po pół godzinie udało się uzyskać ok 15 l mętnej brzeczki. Miałem dość, zadałem drożdże i zobaczymy.

 

Moje pierwsze odczucia są bardzo mieszane:

a- miało być szybciej a wyszło 6 godzin

b - filtracja i wysładzanie w fermentatorze z fałszywym dnem dawały o niebo klarowniejszą brzeczkę

c -  wyliczenia z brewtargeta nie sprawdziły się

d - grzanie - największy plus (żadnych wahań temp, szybko i wreszcie nie czuć gazu).

e - przy zacieraniu jednostopniowym da się przeżyć bez regulacji, ale już kilka przerw to ciągłe czuwanie (chyba najbardziej brakuje możliwości ustawienia żądanej temperatury i czasu przerwy od razu - trzeba czekać aż kocioł nagrzeje nastaw do danej temperatury i dopiero wtedy ustawić czas).

f - tyle szlamu to ja w życiu nie widziałem przy przelewaniu do fermentacji - widocznie ciągła filtracja pompką powoduje takie efekty

g - pierwsze koty za płoty, jutro będzie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.