Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj robiłem Herring Whisky FESa. Przez pewien czas pompka nie chciała mi działać (podejrzewam, że ostatnio jak robiłem piwo półtora miesiąca temu, nie doczyściłem do końca i coś się zakleiło, bo po przelaniu ciepłą wodą i odłożeniu na kilka minut w trybie działania, pompka załączyła się). Szybko złączka też była zaklejona i ciepła woda pomogła.

 

Przy zlewaniu pierwszy raz bazooka zatkała się chmielem (45g, wcześniej używałem więcej i nie było problemu) i śledziami.

Edytowane przez teufel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Ogólnie jest okej. Spodziewałem się, że za pierwszym razem będzie to trwało dłużej- trzeba poznać sprzęt. Po ogarnięciu problemu wysładzania i hopstopera myśle, że spokojnie w 3,5h będzie można się zmieścić(od wsypania słodu, do zamknięcia pokrywy fermentora)

Robiłem AIPA z 6.7 kg słodu.

 

O do diaska, 3,5h od wsypania do końca? Plus może z 30min mycia? To chyba zbyt piękne aby było możliwe...

 

 

Podsumowując wątek jak na razie:

1. potrzebny jest wysoki stosunek wody do ziarna, powyżej 3,5:1

2. luksusowo drobne śrutowanie słodu jak przy wężyku z oplotu niestety odpada, trzeba mielić bardzo grubo (tak jak browamator sprzedaje)

3. bazooka nie daje rady, potrzebna torba do chmielenia

4. były udane (i nieudane) próby ze słodami przenicznymi i żytnimi

5. plastikowe mieszadło piwowarskie prawdopodobnie nie da rady i trzeba sie  szykować na wydatek na metal lub grube drewno

 

Czyli najlepiej nastawiać się na zasyp poniżej 6kg i raczej lekkie piwa albo po prostu mniej brzeczki.

 

Albo wkręcić wężyk z oplotu na gwint bazooki. Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy drugim warzeniu z mniejszym zasypem(polowa pszenicy) i stosunkiem wody 4:1, wyszlo 4h. Mycie wieczorem to+15/20minut. Z tym ze robilem przerwe 20 minutową na chmielenie whirlpoolowe. Przy prostym schemacie zacierania i chmielenia 3,5h jest jak najbardziej realne. Ja mieszam starą, dobrą łygą plastikową, nie złamała się

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. potrzebny jest wysoki stosunek wody do ziarna, powyżej 3,5:1

2. luksusowo drobne śrutowanie słodu jak przy wężyku z oplotu niestety odpada, trzeba mielić bardzo grubo (tak jak browamator sprzedaje)

3. bazooka nie daje rady, potrzebna torba do chmielenia

4. były udane (i nieudane) próby ze słodami przenicznymi i żytnimi

5. plastikowe mieszadło piwowarskie prawdopodobnie nie da rady i trzeba sieszykować na wydatek na metal lub grube drewno  

 

 

Co do śrutowania nieprawda. Śrutuję w zakresie rozsądku bardzo drobno. Nic się nie zatyka, jeżeli masz tym problem, to najpierw wsyp grubszą część , a potem drobniejszą z maką. 

Jeżeli chodzi o plastikową łyge, to jak najbardziej daje radę, nawet przy maksymalnym zasypie. Warto tutaj wspomnieć jaki ten zasyp jest max, bo w wersjach v2 jest dłuższa rurka w koszu, co pozwala mieć więcej ziarna bez przykrycia zatyczki.

Z resztą się zgadzam. Bazooka nie daje rady, ale można zrobić hop spider za ok 50 zł robiąc zakupy w PL, nie u Azjatów.

Edytowane przez Mapak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bazooka nie daje rady, ale można zrobić hop spider za ok 50 zł robiąc zakupy w PL, nie u Azjatów.


Pytanie czy hopspider jest tu niezbędny (spawanie/nitowanie nierdzewnej siatki może być upierdliwe).

Czy ktoś już coś próbował chmielenia w takim worku jak na zdjęciach powyżej? (Pytanie dotyczy garnka Coobra/Brewcrafter, bo ogólnie to pewnie już niejeden próbował). Jak to się ma do chłodzenia? Wyciągacie taki worek przed, czy wkładacie chłodnicę do niego? Czy sięga on u Was do samego dna (jest ryzyko przypalenia?)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bazooka nie daje rady, ale można zrobić hop spider za ok 50 zł robiąc zakupy w PL, nie u Azjatów.

 

Pytanie czy hopspider jest tu niezbędny (spawanie/nitowanie nierdzewnej siatki może być upierdliwe).

 

Czy ktoś już coś próbował chmielenia w takim worku jak na zdjęciach powyżej? (Pytanie dotyczy garnka Coobra/Brewcrafter, bo ogólnie to pewnie już niejeden próbował). Jak to się ma do chłodzenia? Wyciągacie taki worek przed, czy wkładacie chłodnicę do niego? Czy sięga on u Was do samego dna (jest ryzyko przypalenia?)?

 

co do worka, worek ma 43 cm długości i idealnie pasuje na coobry v2 pomiędzy dnem a workiem zostaje z 5 cm przerwy, raczej nie powinien sie przypalic ja w następnym tygodniu testuje, profilaktycznie podniosę go deko wyżej bo pewnie chmiel obciążając dno worka może spowodować dotkniecie do dna.

Co do chłodzenia z workiem czy bez to juz chyba zależy od sposobu chmielenia

Dam znać jak poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@repcak92,

Za 50 nie kupisz nierdzewki, naturalnie budżetówka. Torba filtracyjna 15x15x35cm wchodzi w środek chłodnicy z kociołka, Nic wyciągać nie trzeba. Kilka postów wcześniej wrzucałem zdjęcie.

dobry patent z tym workiem w chłodnicy

tez trzeba będzie przetestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie dziś taki oto woreczek idealnie pasuje na Coobre 25 można go wywinąć na zewnątrz

ktoś używał ??

https://www.aliexpress.com/item/45-30cm-food-grade-home-brew-beer-mash-filter-bag-for-batch-homebrew-filter-bag-bucket/1000001199504.html?spm=2114.13010608.0.0.r1UDyT

 

5-gallon-45-30cm-food-grade-beer-homebre

Ja używam, chmielę nim w coobrze i sprawuje się bardzo dobrze. Skonstruowalem z gwintowanych prętów, zacisku slimakowego i rurki do ekhm.. toalety hopspidera. Na razie sprawuje się bez zarzutu

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.