Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie niestety 700W nie utrzyma temp. Używam 1000W. Nie miałem, problemów z filtracją. Moim zdaniem filtrowanie prz zacieranie w zupełności wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I przestałem myśleć o tym urządzeniu. Czyli nic nie działa.

Dobór mocy grzałki ? To powinien robić sterownik, po to jest. Bazooka - zamienić na hopstoper. Upierdliwe mycie.

Współczuję.

Moc grzalki można dobrać dowolnie w przedziale 700-2500w. Nie mam żadnego doświadczenia z tego typu sprzętem dlatego w moim przypadku niewłaściwy dobór mocy powodował potężne skoki temperatury. Nic, czego nie można ogarnąć. Co do hopstoppera sprawa jest jasna. Mycie to faktycznie masakra.

 

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@redlum,

Nie ma szans. gar trzeba UMYĆ.

Szkoda. Testowales z różnymi ustawieniami kąta wlewania wody?

 

A hopstoper to się nie zatka podczas zacierania?

 

Przy tej bazooce to staje filtracja chmielin czy leci ale bardzo powoli?

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez redlum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60% po polsku czy amerykańsku?

Czy da się zrobić whirlpool przy pomocy pompki? Wtedy by myło się bardzo prosto.

 

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

 

ok znalazłem 60 % po polsku

i teraz to dużo czy mało ??

Edytowane przez Artur Milczarczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie miałem problemów z bazooką. Jakoś leciało. Ale już zwróciłem się do kolegi Lewatywa8 z prośbą o wykonanie hopstoppera

a co to ten hopstopper ?

 

http://lmgtfy.com/?q=hop+stopper

 

ok ok znalazłem wcześniej ale nie zdążyłem wklepać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszym warzeniu, wszystko elegancko, jedyna wada to ta bazooka, wywalam ją i będę filtrował po gotowaniu przez worek nylonowy albo zamówie hopstopper. Co do wydajności to ciężko stwierdzić, bo robiłem 16 litrów z 5 kg słodu, ale potem dodawałem tyle samo miodu, bo był to braggot. Na pewno nie mniej niż 75% (zacierałem z recyrkulacją ponad 2h, bo musiałem wyjść z domu).

 

Przy utrzymywaniu temperatury używałem 1000W lub 1500W, nie pamiętam, przy mashoucie 2000W, a gotowałem na 2500W, wszystko szybko i sprawnie.

 

Dramatu w myciu nie dostrzegłem, wręcz przeciwnie.

 

Jestem wielce zadowolony z zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zeszłego tygodnia również jesteśmy (moja lepsza połowa i ja) szczęśliwymi posiadaczami Coobry, a wczoraj udało nam się wydusić z niej dwie warki (Pale ale "czyszczenie magazynów" i milk stout). Kilka spostrzeżeń:
# Czas - warzenie na tego typu sprzęcie oszczędza niesamowicie dużo czasu. Druga warka zajęła nam nieco ponad 4 godziny z chłodzeniem, a w międzyczasie jedliśmy obiad i oglądaliśmy film. Można warzyć nie stojąc cały czas nad garem i to jest naprawdę wielki plus.

# Klarowność - po wysładzaniu brzeczka była bardziej klarowna, niż udało nam się kiedykolwiek do tej pory osiągnąć (ale nie mamy wielkiego doświadczenia, więc być może mogłoby być lepiej).

# Moc - 2.5 kW to dużo. Spokojnie do utrzymania temperatury wystarczyło 1-1.2kW a do całkiem żeśkiego gotowania 1.5kW. Tylko do podgrzewania (również przed gotowaniem) ustawialiśmy na 2kW. Planuję docieplenie kociołka jakąś matą/pianką i myślę, że używana moc jeszcze trochę spadnie.

# Chłodzenie - mieliśmy doświadczenia jedynie z chłodzeniem w wannie. Użycie chłodnicy nie tylko skróciło nam czas chłodzenia do około pół godziny, lecz także (a może nawet przede wszystkim) mocno ograniczyło marnowanie wody.
# Bazooka - spisuje się lepiej niż myślałem patrząc na nią gdy przyszła w paczce. Niestety przy chmieleniu prosto do gara (bez kosza, skarpet czy siatek), bazooka przytykała się pod koniec zlewania do fermentora - chmieliny otaczały ją na tyle szczelnie, że przez kranik nie leciało nic. Ruszanie, stukanie czy bełtanie powodowało, że do fermentora zaczynały lecieć też brudy. Piwa nie były mocno chmielone, odpowiednio 55g i 25g, więc przy większych ilościach będzie kłopocik.

Generalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z zakupu. Mam do posiadaczy dwa pytania:

# Czy ktoś już izolował garnek? Jeśli tak to czym? Zastanawiam się jak to wpłynie na gwarancję.

# Czy wkręcenie filtratora z oplotu w miejsce bazooki ma jakiś sens? Mam w planach sprawdzać przy najbliższej warce, ale może już ktoś próbował. Jeżeli nie sraczwężyk to zainwestuję w hopstopper prawdopodobnie.

Edit: jeszcze jedno pytanie przyszło mi do głowy. Czy coś stoi na przeszkodzie żeby zacierać w nieco więszej niż zwykle ilości wody (Na przykład 20l na 5gk słodów)?

Edytowane przez repcak92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# Czy wkręcenie filtratora z oplotu w miejsce bazooki ma jakiś sens? Mam w planach sprawdzać przy najbliższej warce, ale może już ktoś próbował. Jeżeli nie sraczwężyk to zainwestuję w hopstopper prawdopodobnie.

 

Próbowałem, nie polecam i też myślę o hop stoperze. Jaki gwint jest wewnątrz kociołka w Cobrze? U mnie w Brewcrafterze Gz 3/4.

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki gwint jest wewnątrz kociołka w Cobrze? U mnie w Brewcrafterze Gz 3/4.

Jestem mocno zdziwiony, ale inny niż w Brewcrafterze - Coobra ma zawór 1/2.
To w zasadzie rozwiązało moje zapędy z próbami założenia filtratora z oplotu, jedyny jaki mam to 3/4 (pod kraniki od fermentorów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jaki gwint jest wewnątrz kociołka w Cobrze? U mnie w Brewcrafterze Gz 3/4.

Jestem mocno zdziwiony, ale inny niż w Brewcrafterze - Coobra ma zawór 1/2.

To w zasadzie rozwiązało moje zapędy z próbami założenia filtratora z oplotu, jedyny jaki mam to 3/4 (pod kraniki od fermentorów).

 

Hehe ja natomiast mam filtrator 1/2 i specjalnie redukcje kupiłem z 3/4 ale niestety nie zdaje to egzaminu. Jaką Coobra ma średnice garnka? BC fi=29cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki gwint jest wewnątrz kociołka w Cobrze? U mnie w Brewcrafterze Gz 3/4.

Jestem mocno zdziwiony, ale inny niż w Brewcrafterze - Coobra ma zawór 1/2.

To w zasadzie rozwiązało moje zapędy z próbami założenia filtratora z oplotu, jedyny jaki mam to 3/4 (pod kraniki od fermentorów).

 

Hehe ja natomiast mam filtrator 1/2 i specjalnie redukcje kupiłem z 3/4 ale niestety nie zdaje to egzaminu. Jaką Coobra ma średnice garnka? BC fi=29cm.

30 cm wewnątrz, tak zmierzyłem i tak piszą w instrukcji. Widzę, że drobne różnice w sprzętach jednak są (kupując byliśmy przekonani że wszystkie są takie same). Czy pompka w BC ma jakąś regulację oprócz dławienia wężyka? Coobra ma tylko włącz/wyłącz i zacisk na wężu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

30 cm wewnątrz, tak zmierzyłem i tak piszą w instrukcji. Widzę, że drobne różnice w sprzętach jednak są (kupując byliśmy przekonani że wszystkie są takie same). Czy pompka w BC ma jakąś regulację oprócz dławienia wężyka? Coobra ma tylko włącz/wyłącz i zacisk na wężu.

 

Pompka nie posiada żadnej regulacji i wydaje mi się że jest to ten sam sprzęt chociaż u mnie nie ma dławika na wężyku i reguluje przepływ kranem. Z tego co patrzyłem to jest kilka różnic przynajmniej między Coobra, a BC bo Bulldoga nie obserwowałem. Na pewno sterownik jest lepszy w Coobrze ponieważ ma timer, a u mnie go brak. Jednak gdy planowałem zakup Coobra była cięzko dostępna i kupiłem BC za parę stówek drożej tyle że ganek 1,5l i termometr elektroniczny był w zestawie. Na dzień dzisiejszy brałbym Coobre bo jest delikatnie lepszym sprzętem za rozsądniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na pewno sterownik jest lepszy w Coobrze ponieważ ma timer, a u mnie go brak.

Jestem zaskoczony, myślałem, że sterowniki akurat wszędzie takie same.
Sterownik w naszej Coobrze pozwala ustawiać grzałkę co 100 W między 500 a 2500 i ma timer do 99 minut (co też jest fajne jak się chce pogotować dłużej niż godzinę). Rzeczywiście wygląda na to, że Coobra to niezły wybór w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I następna różnica się ukazała, w BC możesz ustawiać temperaturę w dwóch zakresach 100-700 i 1800-2500 co 100 tak więc Coobra znów na plus. Tez tak myślę, że jak ktoś szuka kociołka tego typu to brać Coobre i będzie zadowolony. Ja pomimo braku tych paru niuansów jestem bardzo zadowolony z pracy urządzenia :) Dzisiaj 4 godz 20min cały proces mi zajął tj. warzenie, chłodzenie, mycie wszystko oprócz srutowania slodu, a w międzyczasie zdążyłem przelać na cicha inne piwko, naszykowac butelki do rozlewu, zjeść śniadanie i przejrzeć forum ;)

Edytowane przez dan737
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dan737 a może starszą wersję bo COBRA teraz jest V2

Ostatnio patrzyłem w sklepie z którego brałem to mieli ten sam sprzęt z tym samym sterownikiem co ja mam ale nie wykluczam, że wersja Brewcraftera V2 istnieje już i można gdzieś dostać. Tak czy siak Coobra pod względem ekonomicznym jest lepszym (tańszym) wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak czy siak Coobra pod względem ekonomicznym jest lepszym (tańszym) wyborem.

Tym bardziej, że wyposażenie to samo praktycznie (umówmy się, że rondelkiem nie można się dać przekupić ;) ). Ciężko mówić o wersjach sterownika, bo nie ma na nim widocznych oznaczeń a instrukcja która była w pudełku omawia starą wersję (grzałki 700/1800/2500). W zasadzie kupując nie miałem pojęcia, którą wersję przywiezie kurier. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.