Skocz do zawartości

Brewcrafter/Coobra/Bulldog 25


teufel

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się składa, że mam GF. Chyba wszystkie usprawnienia z litanii zaimplementowałem, za jedyne naprawdę robiące różnicę uważam hop stopper. A widząc, jak ten sprzęt jest udoskonalany przypuszczam, że za jakiś czas pojawi sie kolejna udoskonalona wersja filtra.

 

Ale do meritum: ja tam sobie cenię, że nie muszę owijać maszyny karimatą, tylko mam dostępny graincoat. Podobnie chcąc uwarzyć mniejszy zasyp, mam gotową krótszą rurkę i nie muszę uprawiać chałupnictwa. Do tego jest dostępnych masę części zamiennych. Jasne, można to wszystko zrobić taniej, ale na pewno nie będzie to tak estetyczne, jak GF (mnie ten aspekt cieszy). No i mój czas też ma jakąś wartość.

Edytowane przez fost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę o tym sprzęcie, żeby usprawnić nieco cały proces. Niepokoi mnie jednak pompa przy zacieraniu. Fałszywe dno ma jedynie dziurki 2mm, jak podają producenci w filmiku. Na jednym ze zdjęć zauważyłem również siatkę od wewnętrzej strony kranu. Wydaje mi się, że to nieco mała ochrona jak dla takiej pompki do zacierania pszenicy. Jak myslicie, może trzeba byłoby wyłożyć dno jakąś siatką filtracyjną? Jakie oczko? 0,5mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jaka jest różnica między Brewcrafter 25 od Coobra 25. Coobra ma chyba stałe wartości mocy grzałek, a Brecrafter ma widełki. Czy coś jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do sklepu SpiritFerm w sprawie Coobra 25 (http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-25/1251). Kotły mają być za ok. 2tyg. Zostawiełem om swój kontakt i mają dzwonić, jak dotrze dostawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak- stać mnie na BM, ale kupiłem gf. Po pierwsze zdecydowanie większy zasyp. W bm o risie bez dodatków niesłodowanych można zapomnieć. Po drugie nowy sterownik w gf bije Niemca na łeb, na szyję. Jutro pierwsze warzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak- stać mnie na BM, ale kupiłem gf. Po pierwsze zdecydowanie większy zasyp. W bm o risie bez dodatków niesłodowanych można zapomnieć. Po drugie nowy sterownik w gf bije Niemca na łeb, na szyję. Jutro pierwsze warzenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tak- stać mnie na BM, ale kupiłem gf. Po pierwsze zdecydowanie większy zasyp. W bm o risie bez dodatków niesłodowanych można zapomnieć. Po drugie nowy sterownik w gf bije Niemca na łeb, na szyję. Jutro pierwsze warzenie :)

A ja napiszę tak. Jaki to ma input w tym wątku?

 

Widziałeś filmy z porownaniem czy jesteś ekspertem ?

 

Pierwszy z cyklu filmów nagranych przez RIP Paul Wicksteed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film jest nieaktualny z prostego powodu. Gf ma nowy sterownik, gdzie kontrolę zacieranie masz z pozycji apki w telefonie. To tak jakbyś porównywał 2 samochody, z czego jeden jest powiedzmy wcześniejszą wersją. Żeby to stwierdzić nie trzeba być ekspertem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ten film jest nieaktualny z prostego powodu. Gf ma nowy sterownik, gdzie kontrolę zacieranie masz z pozycji apki w telefonie. To tak jakbyś porównywał 2 samochody, z czego jeden jest powiedzmy wcześniejszą wersją. Żeby to stwierdzić nie trzeba być ekspertem

Nie znam się, ale się wypowiem :D

Nie trzeba być ekspertem by zauważyć iż nowy sterownik wprowadza tylko zmianę funkcjonalności kotła w zakresie jego obsługi. Nie powoduje to, że w tym garze nagle mamy o 20% większą wydajność i możemy zacierać 2 x więcej słodów.

Twoja analogia do samochodów jest więc raczej wg mnie chybiona :(

Rozumiem, że jesteś miłośnikiem tego sprzętu, ale dla mnie w piwowarstwie istotą jest warzenie piwa, a nie dążenie do posiadania idealnego sprzętu (takowego wg mnie nie ma).

Aha, mnie stać na browar, a warzę w Lidlu :polew: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten film jest nieaktualny z prostego powodu. Gf ma nowy sterownik, gdzie kontrolę zacieranie masz z pozycji apki w telefonie. To tak jakbyś porównywał 2 samochody, z czego jeden jest powiedzmy wcześniejszą wersją. Żeby to stwierdzić nie trzeba być ekspertem ;)

obejrzyj ostatni z cyklu, gdzie Paul porównuje wydajności, klarowność ( akurat remis ) ale też wrażenie ogólne i tam z tego co pamiętam nie było remisu.

 

A jeżeli chcesz analogii z samochodem to samochód który możesz otworzyć z apki z telefonu vs taki sam który można otwierać TYLKO pilotem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten film jest nieaktualny z prostego powodu. Gf ma nowy sterownik, gdzie kontrolę zacieranie masz z pozycji apki w telefonie. To tak jakbyś porównywał 2 samochody, z czego jeden jest powiedzmy wcześniejszą wersją. Żeby to stwierdzić nie trzeba być ekspertem

Nie znam się, ale się wypowiem :D

Nie trzeba być ekspertem by zauważyć iż nowy sterownik wprowadza tylko zmianę funkcjonalności kotła w zakresie jego obsługi. Nie powoduje to, że w tym garze nagle mamy o 20% większą wydajność i możemy zacierać 2 x więcej słodów.

Twoja analogia do samochodów jest więc raczej wg mnie chybiona :(

Rozumiem, że jesteś miłośnikiem tego sprzętu, ale dla mnie w piwowarstwie istotą jest warzenie piwa, a nie dążenie do posiadania idealnego sprzętu (takowego wg mnie nie ma).

Aha, mnie stać na browar, a warzę w Lidlu :polew:

 

Jak się nie znasz, to się nie wypowiadaj  ;)

Miałem okazję warzyć na BM i powiedzmy za te pieniądze wymagał bym od tego sprzętu trochę więcej. Na papierze GF wypada lepiej (zasyp, możliwość uwarzenia większej ilości piwa). Zaznaczam MOIM zdaniem GF jest lepszym wyborem. W 100% będę mógł to potwierdzić po pierwszym warzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do sklepu SpiritFerm w sprawie Coobra 25 (http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-25/1251). Kotły mają być za ok. 2tyg. Zostawiełem om swój kontakt i mają dzwonić, jak dotrze dostawa.

Daj znać jak zakupisz i zrobisz testy :) ciekawy temat przy interesującej cenie ;)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzwoniłem dziś do sklepu SpiritFerm w sprawie Coobra 25 (http://spiritferm.biz/pl/p/Automatyczny-kociol-zacierny-Coobra-25/1251). Kotły mają być za ok. 2tyg. Zostawiełem om swój kontakt i mają dzwonić, jak dotrze dostawa.

Daj znać jak zakupisz i zrobisz testy :) ciekawy temat przy interesującej cenie ;)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

 

Daj znać, ja też jestem ciekaw. Jednocześnie nie chce Ci psuć zabawy ale mi tez mówili że będzie dostępny za dwa tygodnie...tylko że rozmawiałem końcem listopada :-)

Co do samego kociołka, to udało mi się znaleźć na razie jednego użytkownika na wykop.pl. Poniżej wklejam kilka jego odp. dotyczących Coobra 25.

 

Pytania 

- wydajność grzałki (stopnie/minutę)

- sprawność zacierania przy pierwszej warce

- pompa - plusy minusy (sprawność, higiena, temdencje do zatykania się)

- mocowanie kosza na słód w i na kotle

- automatyka (step mash, utrzymywanie temperatury)

- utrzymanie w czystości

- co wg Ciebie nie zostało przemyślane w konstrukcji kotła

 

Odpowiedzi

 

 wydajność na warce 65%, mogło być lepiej, bo przepompowywana brzeczka zbyt szybko leciała, zamiast wypłukiwać młóto - większość leciała zaworem bezpieczeństwa.

- podgrzewanie 2500 W (1oC - ok.2 minuty), 1800 W (1oC ok. 4 minuty) i 700 W utrzymywanie temp. (bezproblemowo). 

- pompa bez zarzutu

- kosz ma odczepianą rączkę (wszystko jest stabilne, 2 poziomy wysokości opierania kosza)

 

Zacząłem od 16:30, drożdże zadałem o 20:45

 

Jeżeli opieramy kosz z młótem, to w zasadzie nie widzimy ile mamy brzeczki w kotle. Żeby dokładnie zobaczyć, trzeba unieść kosz (wtedy wszędzie leci brzeczka). 

 

Ustawienia sterownika: min 10 minut, max 60 min. Dla mnie minus. Zakres mógłby być większy.

 

Przy zaczynaniu gotowania, Wytwarza się dużo piany, w zasadzie ciężko gotować na 2500 W. Z kotła zaczyna wyjeżdżać. Albo długo mieszamy brzeczkę, albo ustawiamy na 1800 W i jest ok. Gotowanie intensywne.

 

Chłodzenie chłodnicą sięgającą do połowy kotła (rozmiar to porażka), 35 minut do 25oC.

 

Klips na wężu regulujący intensywność przetaczanej brzeczki jest niepraktyczny, albo zbyt mało, albo zbyt dużo, wspomagałem sobie klipsem biurowym.

 

Mycie, standard, jak garnek po gotowaniu + przetaczanie ciepłej wody z mydłem, żeby pompka się też wyczyściła.

 

W zasadzie tyle, przy kolejnych warkach pewnie też jakieś mankamenty wyjdą. Póki co, jestem zadowolony, przede wszystkim z czasu i ilości rzeczy do ogarnięcia (mycia, sprzątania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas jeszcze myślę o Brewcrafter 25 z Allegro, bo ma widełki jeśli chodzi o moc, a nie zadane na sztywno i jest rok gwarancji oraz myślę o Ace Micro Brewery z sąsiedniego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W 100% będę mógł to potwierdzić po pierwszym warzeniu.
 

Wspaniale! Czekam na to!

 

Zrobiłem wczoraj pierwszą warkę na gf. Nie będę zbytnio się rozpisywał, bo to ni temat na to. 

Plusy:

-wydajność

-szybkie chłodzenie

-w pełni zautomatyzowany proces

-efektywne chłodzenie

Minusy:

-przy zacieraniu przepuszcza trochę ziarna (sitko na herbatę załatwiło sprawę)

-słaby hop stopper (potrafi przytkać jakimś paprochem z chmielin zawór z kulką i sprężynką-wymontowanie jej przy chłodzeniu to dobry pomysł)

Na pierwszy rzut poszedł American Wheat i pomimo połowy zasypu pszenicznego pompa dała radę!

Podsumowując jestem z GF zadowolony! Moim subiektywnym zdaniem jest to lepszy wybór od BM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem po raz kolejny filmiki. Ace chyba nie ma chłodnicy w zestawie, a Brewcrafter nie ma chyba możliwości ustawienia czasu :O Chyba jednak wybiorę Coobrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. przeczytałem wszystko i mam jeszcze jedna propozycje która jest dość w przystepnej cenie :

 

http://allegro.pl/klarstei-kociol-warzelny-elektryczny-warzenie-piwa-i6562602320.html

 

 

co o tym garze zacierno warzelnym sadzicie ?

 

 

jestem właściwie na poziomie przejścia z garnka gazowego na automat i sie zastanawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co o tym garze zacierno warzelnym sadzicie ? jestem właściwie na poziomie przejścia z garnka gazowego na automat i sie zastanawiam.

kadź zacierno-warzelna to to może być, ale z tą automatyką bym nie przesadzał w nazwie bo precyzję to ma właściwie żadną :(

 

Polecam lekturę opisu, niezła komedia :polew:

 

EDIT

Myślę, że względem piwowarstwa warte to nie wiele więcej niż zwykły warnik

http://allegro.pl/warnik-30-litrow-podgrzewacz-do-wody-grzanca-30l-i5777371445.html

Edytowane przez Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przefiltrowaną brzeczkę spuszcza się przez zawór 1/2 " na dnie kotła. Bezpiecznik zapobiega przypadkowemu otwarciu zaworu.

łatwe opróżnianie poprzez bezpieczny kurek spustowy

Zaraz... Co?!

 

kocioł warzelny o podwójnych ściankach do równomiernego rozkładu temperatury

... Aha...

 

 

Określmy tak - odpuść... To jest warnik (taki jak podany przez Dr2). Jedyne czym się różni od innych warników, to co najwyżej:

  • moc grzałki (o ile faktycznie ma aż 2,5kW)
  • rodzaj kranu spustowego
  • filtrator w zestawie

Przy czym dwa ostatnie dokupisz do innego warnika tak, że wyjdzie sporo taniej Grzałka... No fajnie, że szybciej podgrzeje, ale z 2kW też już można podziałać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem kociołka brewcrafter 25l.

Postaram się w najbliższym czasie przedstawić parę zdjęć tego produktu i pierwszej warki wykonanej tym sprzętem.

Co ważne kociołek jest tani 1500 PLN i dostępny od ręki w sklepie w Łodzi na Ozorkowskiej, z tego co wiem jest świeża dostawa. Jeśli byłby ktoś zainteresowany informacjami o tym sprzęcie służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż proszę czy jest timer. Tzn czy można ustawić zacieranie na np. 10min i czy po tym czasie daje jakiś sygnał dźwiękowy. Chyba niestety nie ma.

 

P.S. Gdzie na Ozorkowskiej? Jakaś nazwa/link? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdż proszę czy jest timer. Tzn czy można ustawić zacieranie na np. 10min i czy po tym czasie daje jakiś sygnał dźwiękowy. Chyba niestety nie ma.

 

P.S. Gdzie na Ozorkowskiej? Jakaś nazwa/link?

 

Kociołek rozpakuje dzisiaj jak wrócę z pracy. I sprawdzę dokładnie możliwości sterownika (postaram się dokładnie opisać jego funkcje). Sklep to Deptana nr ulicy nie pamiętam ale mam do nich telefon ( nie wiem czy mogę go tu zamieścić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.