Skocz do zawartości

Dyscyplina na forum.


Jejski

Rekomendowane odpowiedzi

Ilość użytkowników ostatnio rejestrujących się na forum zaczyna mnie zaskakiwać (oby było więcej :) ) . W związku z tym mam prośbę do userów o trzymanie się tematów , a do admina i modów o częste upominanie o offtopach i przenoszenie takich dyskusji do osobnych bądź istniejących tematów, tak jak zrobiła to ostatnio Dori w wątku Pierona, a dotyczącego Napędu Śrutownika. Lepiej założyć nowy wątek w odpowiednim miejscu, niż pisać nie na temat. Oczywiście wcześniej należy użyć dziesięć razy wyszukiwarki z różnymi frazami wyszukiwania. Już sam prawie nie nadążam z czytaniem postów, a dużo się powtarza. Jeśli użytkowników będzie dwa-trzy tysiące to utoną wszyscy! Przyjazność forum jest idealna, ale za chwilę utopimy się w niemerytorycznym podejściu do piwowarstwa. I jeszcze prośba do wszystkich którzy czytając o jakimś problemie w nowym poście wiedzą że kiedyś podobny, lub taki sam był poruszany proszę o linkowanie w postach. Ułatwi to życie wszystkim!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość użytkowników ostatnio rejestrujących się na forum zaczyna mnie zaskakiwać (oby było więcej :) ) . W związku z tym mam prośbę do userów o trzymanie się tematów , a do admina i modów o częste upominanie o offtopach i przenoszenie takich dyskusji do osobnych bądź istniejących tematów, tak jak zrobiła to ostatnio Dori w wątku Pierona, a dotyczącego Napędu Śrutownika. Lepiej założyć nowy wątek w odpowiednim miejscu, niż pisać nie na temat. Oczywiście wcześniej należy użyć dziesięć razy wyszukiwarki z różnymi frazami wyszukiwania. Już sam prawie nie nadążam z czytaniem postów, a dużo się powtarza. Jeśli użytkowników będzie dwa-trzy tysiące to utoną wszyscy! Przyjazność forum jest idealna, ale za chwilę utopimy się w niemerytorycznym podejściu do piwowarstwa. I jeszcze prośba do wszystkich którzy czytając o jakimś problemie w nowym poście wiedzą że kiedyś podobny, lub taki sam był poruszany proszę o linkowanie w postach. Ułatwi to życie wszystkim!

Popieram w 110% :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Dobrze jest trzymać się tematu, ale z drugiej strony często jedna rozmowa ewoluuje i rodzą się ciekawe rozmowy poboczne, które należałoby wydzielić. No ale nawet w trójkę wszystkiego nie da się wychwycić.

 

Eronomia forum jest bardzo istotna. Jak uporządkować forum tak by informacje były łatwe do znalezienia w szczególności dla początkujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podyskutujemy nad tym w gronie administratorskim, bo to dość głęboki temat opierający się o idee i w pewnym sensie właśnie o rosnącą popularność forum.

 

Ja osobiście ponownie zwracam uwagi na link "raportuj". To właśnie narzędzie do powiadamiania nas o kwestii interwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jejskiego. Dobrze chłopak gada :)

 

O ile ewolucja dyskusji i jej późniejsze wydzielenie to nic złego,a nawet to coś pozytywnego:), o tyle tworzenie kolejnego wątku - przelewać na cichą czy nie, pierwsza fermentacja - pomocy!!!!!!! to jest przesada i niedoczytanie forum :) . Już lepiej tworzyć własne wątki z zapiskami twórczości browaru (i propagować tę ideę) i w tych wątkach pytać o swoje problemy z pierwszą warką itp.

Tak mi się wydaje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ponownie zwracam uwagi na link "raportuj". To właśnie narzędzie do powiadamiania nas o kwestii interwencji.

Moja bardzo wielka wina! Nigdy nie używałem, ale to się od tej pory zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Jejskiego. Dobrze chłopak gada :)

 

O ile ewolucja dyskusji i jej późniejsze wydzielenie to nic złego,a nawet to coś pozytywnego:), o tyle tworzenie kolejnego wątku - przelewać na cichą czy nie, pierwsza fermentacja - pomocy!!!!!!! to jest przesada i niedoczytanie forum :) . Już lepiej tworzyć własne wątki z zapiskami twórczości browaru (i propagować tę ideę) i w tych wątkach pytać o swoje problemy z pierwszą warką itp.

Tak mi się wydaje..

Ale postawcie się w sytuacji początkującego nie znającego nawet podstawowej wiedzy i słownictwa. Po przeczytaniu a nie zrozumieniu tematu, taka osoba zadaje pytania, które dla niej są najważniejsze. Ja szukam pytania na inne pytania, dla osób po studiach piwowarskich mogą się one wydać tak samo trywialne, jak te z cyklu czy przelewać na cichą czy nie. Taka jest droga do wiedzy. My musimy się z tym pogodzić, i mieć cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji należy postąpić tak jak pisałem

I jeszcze prośba do wszystkich którzy czytając o jakimś problemie w nowym poście wiedzą że kiedyś podobny, lub taki sam był poruszany proszę o linkowanie w postach. Ułatwi to życie wszystkim!

, z małym wyjaśniającym przypisem, i już .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoje potrzeby wypracowałem zasadę, że jak mam zj...echać gościa, to po prostu odpuszczam i nic nie piszę. No chyba, że mnie ostro wkurzy swoją indolencją, to czasem nie strzymam. Więc pierwsza zasada, jak masz się tylko wyżyć - nic nie pisz.

Po drugie należałoby może rozesłać, albo gdzieś opisać instrukcję raportowania i co z tym robimy.

Po trzecie może trzeba powiększyć grono moderatorów i np. ze dwóm nowym osobom, z odpowiednią wiedzą i opanowaniem udostępnić przyciski. Nie myślę, tu o sobie, bo i tak za dużo czasu spędzam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzecie może trzeba powiększyć grono moderatorów i np. ze dwóm nowym osobom, z odpowiednią wiedzą i opanowaniem udostępnić przyciski. Nie myślę, tu o sobie, bo i tak za dużo czasu spędzam na forum.

To jest raczej argument za mianowaniem Cię moderatorem :) Kopyr, myślę, że masz do tego odpowiednie predyspozycje..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam funkcja "raportuj" bardzo ułatwia nam życie. Postów przybywa i przyznam szczerze, że czasami nie jestem na bieżąco, a tak widząc raport od razu można coś zrobić z problemem.

 

Jestem przeciwna wprowadzaniu obostrzeń. Czasami odwiedzam forum o podobnej tematyce, gdzie do każdego działu jest przypisanych 9 moderatorów, posty są często kasowane, nawet jeśli nie odbiegają od tematu, przenoszone nie wiadomo gdzie i robi się bałagan, nie mówiąc o tym, że forum robi się mało przyjazne. Nie chciałabym aby u nas było podobnie.

 

Uważam, że każdy ma prawo zdać pytanie, jeśli mnie ono irytuje to po prostu na nie nie odpowiadam.

 

Pewnie starzy wyjadacze tego nie widzą, bo rzadko zaglądają do starych wątków, ale często porządkuję stare tematy - przenoszę wątki do odpowiednich działów, zmieniam tematy na bardziej adekwatne, wydzielam ciekawe wątki. Rzadko moderuję aktywne wątki, aby nie wprowadzać zamieszania :)

Jeśli macie jakieś uwagi co do moderowania forum to piszcie w tym temacie lub na PW do mnie i Makarona. Doświadczenia z moderowaniem nie mam żadnego, wszystkiego się uczę, więc wszelkie uwagi mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę zmartwić zwolenników rozszerzania grona moderatorów smile Nie przewiduję takiej ewentualności w najbliższym okresie czasu.

I bardzo dobrze! Sami możemy się obronić. Nasunął mi się jeden pomysł który może na szybko uprościć sprawę. Może zamiast szarego napisu "Raportuj" powinno być np. "Raportuj niestosowny wpis/y" pojawiające się normalną czcionką. Większość z nas po mimo że siedzi na forum długo nie wie co oznacza małe szare "Raportuj". I jeszcze jedno. Czy coś nowego czyli Piaskownica jest nową rzeczą i niedokończoną, czy niedziałającą :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię zaglądać na to forum, ale ostatnio coraz bardziej irytuje mnie niedbałość w pisaniu postów.

Szczególnie dotyczy to nowych użytkowników którzy myślą że piszą SMS-y.

Proponuję delikatnie ich upominać, a jeżeli nadal będą obstawać przy swojej niedbałości o naszą polską mowę (pisownię) to wystarczy ich ignorować

poprzez nieodpisywanie na ich posty.

Niektórzy najchętniej to by nawet spacji nie używali

"apotemmusielibysmyczytacwielosetliteroweciagiznakowisamitworzycznichwyrazyapotemzdania" :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno. Czy coś nowego czyli Piaskownica jest nową rzeczą i niedokończoną, czy niedziałającą :) ?

"Piaskownica" właśnie się tworzy - przerzucamy tam część postów ze Wsparcia Piwowarskiego. Proszę zatem o wyrozumiałość, jeśli chwilowo nie można znaleźć jakichś postów lub linki nie działają. Postaramy sie jak najszybciej ukończyć projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.