Skocz do zawartości

19.03.2017 - VI Szczeciński Konkurs Piw Domowych


bimbelt

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dajmy się zwariować. Pomiar gęstości w domu obarczony jest zawsze mniejszym lub większym błędem.

Choć nie ma tu żadnych z góry narzuconych standardów, to myślę, że odchyłka +/-1 Blg  jest dopuszczalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby ugotować swoje piwo na większych garnkach. W tym roku uwarzymy nie jedno, a dwa zwycięskie piwa.

Browar Wyszak uwarzy zwycięskiego Single Polish Hop Pils, a browar Stara Komenda - zwycięskiego American Saison.

Jest się o co starać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie owocowego kwasa.

Opis wskazuje na style bazowe z kategorii 23 BJCP 2015 (European Sour Ale), w którym nie ma Gose (sklasyfikowane jako Historical Beer wg. tego samego przewodnika), a które też jest piwem kwaśnym. 

Czy jest szansa, że owocowe gose przejdzie do konkursu? Czy trzymamy się sztywno kategorii 23?

Edytowane przez msto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

A czemu stout owsiany jest w innym zakresie blg niż jest on opisany w bjcp ?
 

 

Dorzucam się do pytania:

  • blg początkowe dla oatmeal stouta to wg bjcp to między 11 a 16 (wg. konkursowych wytycznych 10-14)
  • blg końcowe wg bjcp to między 2,5 a 4,5 (wg. konkursowych wytycznych 2-4)

Wiem, że szczególnie biorąc pod uwagę tolerancję 1 stopnia to nie jest duża różnica, ale jakaś tam zostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czemu stout owsiany jest w innym zakresie blg niż jest on opisany w bjcp ?
 

 

Dorzucam się do pytania:

  • blg początkowe dla oatmeal stouta to wg bjcp to między 11 a 16 (wg. konkursowych wytycznych 10-14)
  • blg końcowe wg bjcp to między 2,5 a 4,5 (wg. konkursowych wytycznych 2-4)

Wiem, że szczególnie biorąc pod uwagę tolerancję 1 stopnia to nie jest duża różnica, ale jakaś tam zostaje.

 

 

Ale to nie jest konkurs wg. BJCP, tylko konkurs wg. PSPD.

 

BJCP to nie wyrocznia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A czemu stout owsiany jest w innym zakresie blg niż jest on opisany w bjcp ?
 

 

Dorzucam się do pytania:

  • blg początkowe dla oatmeal stouta to wg bjcp to między 11 a 16 (wg. konkursowych wytycznych 10-14)
  • blg końcowe wg bjcp to między 2,5 a 4,5 (wg. konkursowych wytycznych 2-4)

Wiem, że szczególnie biorąc pod uwagę tolerancję 1 stopnia to nie jest duża różnica, ale jakaś tam zostaje.

 

 

Ale to nie jest konkurs wg. BJCP, tylko konkurs wg. PSPD.

 

BJCP to nie wyrocznia :)

 

 

No okej, rozumiem i przyjmuję do wiadomości :)

 

A przy okazji mam pytanie, dość ogólnie - jak wygląda ogłoszenie wyników tego konkursu? Po prostu wysyłamy paczki, a po 20 marca pojawi się post na forum z wynikami? Do tej pory uczestniczyłem tylko w jednym konkursie, którego wyniki były ogłaszane na Poznańskich Targach Piwnych, dlatego w sumie nie wiem jak to zazwyczaj wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałym wiedzieć jak wygląda ogłaszanie wyników.

Jeszcze nigdy nie byłem na konkursie a jedynie brałem udział. Tym razem może bym się wybrał, ale czy będą wcześniej jakieś zapowiedzi komu się opłaca jechać :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wyniki eliminacji ogłaszane są chwilę po zakończeniu na fb i chyba chwilę później na piwo.org.

Wyniki finałów pewnie znowu będą ogłoszone najpierw w Starej Komendzie, gdzie będzie prowadzona ocena finałowa, później na fb i na piwo.org

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypełniłem formularz zgłoszeniowy, na końcu jest: kwota zgłoszenia 15 zł. W regulaminie jest , że członkowie PSPD mają zniżkę do 12 zł na wpisowe. Czy jako członek PSPD mam zapłacic 12zł, czy tyle ile mi wyskoczyło na formularzu zgłoszeniowym. Pytanie może głupie, ale wolałbym, żeby mi nie odrzucono piwa z konkursu z powodu nieprawidłowej wpłaty, więc wolę się dopytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego pojawiło się na profilu fejsbukowym Konkursu:

 

Słyszymy głosy, że formularz zgłoszeniowy wprowadza w błąd przy wyliczaniu wpisowego, gdyż nie zawsze uwzględnia członkostwo w PSPD. Niestety, system jest przestarzały i rzeczywiście nie uwzględnia nowych członków. Przy wpłatach proszę zatem kierować się stanem faktycznym, a nie wyliczeniami systemu. Członkostwo w PSPD zweryfikujemy przy sprawdzaniu wpłat.
Wpisowe za każde zgłoszone piwo (kategorię) wynosi 12zł dla członków PSPD i 15zł dla niezrzeszonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominamy, że na przesyłki czekamy jeszcze tylko do piątku, 10 marca.

Także, kto jeszcze nie był na poczcie, niechaj planuje tą wyprawę na najbliższe dni.

 

Na chwilę obecną mamy 97 zgłoszonych piw. W 4 kategoriach muszą się odbyć eliminacje, a piąta jest na granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można założyć fejsa i wejść

może i można :(

ale są tacy, którzy nie koniecznie chcą aż tak się uzewnętrzniać :P

i wypadałoby uszanować ich wolę.

Edytowane przez �Dr2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są ludzie, którzy nie chcą mieć fejsa i tyle, trzeba to uszanować.

Fejsbunio szybko uzależnia, ma tyle samo wad co i zalet :)

 

Ktoś się dowiedział kiedy będą ogłoszone wyniki eliminacji? Dzień przed konkursem? Kilka godzin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale są tacy, którzy nie koniecznie chcą aż tak się uzewnętrzniać :P

i wypadałoby uszanować ich wolę.

gorzej jak ktoś nie ma fejsa :(

i nie można wejść bo stronka od razu każe sięlogować...

 

Proszę bardzo:

 

184

 

Dobra wiadomość jest taka, że rekord piw zgłoszonych do naszego konkursu został pobity. Zła jest taka, że na chwilę obecną mamy zakodowanych 160 piw, wiec pozostałe 24 albo nie zostały wysłane albo szwędają się gdzieś po kraju. Nic to, czekamy na spóźnialskich do poniedziałku. I ani chwili wcześniej 1f609.png

 

Wiadomości o terminie eliminacji nigdzie nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.