Skocz do zawartości

rysopis pleśni chętnie poznam


rafalogic

Rekomendowane odpowiedzi

Pleśń ma pewnie milion obliczy, ale czy są jakieś charakterystyczne cechy pozwalające rozpoznać pleśń w butelce. Dziś na butelkach mojej pierwszej warki zauważyłem białe pasemka pływające na wierzchu. Po przechyleniu butelki pasemko osadzało się na ściance, lekko rozmazując. Wcześniej przy powierzchni piwa (w butelkach) pływały okruszki, które okazały się być drobinami drożdży.

 

Jeśli ktoś może mi opisać pleść, a najlepiej ma zdjęcie to będę bardzo wdzieczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pleśń ma pewnie milion obliczy, ale czy są jakieś charakterystyczne cechy pozwalające rozpoznać pleśń w butelce. Dziś na butelkach mojej pierwszej warki zauważyłem białe pasemka pływające na wierzchu. Po przechyleniu butelki pasemko osadzało się na ściance, lekko rozmazując. Wcześniej przy powierzchni piwa (w butelkach) pływały okruszki, które okazały się być drobinami drożdży.

 

Jeśli ktoś może mi opisać pleść, a najlepiej ma zdjęcie to będę bardzo wdzieczny

Czyli jeśli dobrze rozumiem to była swego rodzaju błona na samej górze? Miałem kiedyś takie coś i to była pleśń albo zakażenie. Wystąpiło mi to w 2 czy 3 butelkach. Dodatkowo piwo przy otwarciu wychodziło z butelki. Spróbowałem, i nie czuć było zakażenia. Mimo to je wylałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chętnie bym zrobił zdjęcie, ale jeszcze nie dysponuję aparatem.

 

To coś nie tworzy zwartej błony, najbardziej przypomina zanieczyszczenie na jeziorze (te też pod wpływem prądów układają się w smugi). Piwa spróbowałem i jest ok, żadnego wychodzenia z butelki nie było, wiec się nie martwię.

 

Dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.