Jump to content
Sign in to follow this  
rafalogic

rysopis pleśni chętnie poznam

Recommended Posts

Pleśń ma pewnie milion obliczy, ale czy są jakieś charakterystyczne cechy pozwalające rozpoznać pleśń w butelce. Dziś na butelkach mojej pierwszej warki zauważyłem białe pasemka pływające na wierzchu. Po przechyleniu butelki pasemko osadzało się na ściance, lekko rozmazując. Wcześniej przy powierzchni piwa (w butelkach) pływały okruszki, które okazały się być drobinami drożdży.

Jeśli ktoś może mi opisać pleść, a najlepiej ma zdjęcie to będę bardzo wdzieczny

Pleśń ma pewnie milion obliczy, ale czy są jakieś charakterystyczne cechy pozwalające rozpoznać pleśń w butelce. Dziś na butelkach mojej pierwszej warki zauważyłem białe pasemka pływające na wierzchu. Po przechyleniu butelki pasemko osadzało się na ściance, lekko rozmazując. Wcześniej przy powierzchni piwa (w butelkach) pływały okruszki, które okazały się być drobinami drożdży.

Jeśli ktoś może mi opisać pleść, a najlepiej ma zdjęcie to będę bardzo wdzieczny

Czyli jeśli dobrze rozumiem to była swego rodzaju błona na samej górze? Miałem kiedyś takie coś i to była pleśń albo zakażenie. Wystąpiło mi to w 2 czy 3 butelkach. Dodatkowo piwo przy otwarciu wychodziło z butelki. Spróbowałem, i nie czuć było zakażenia. Mimo to je wylałem.

chętnie bym zrobił zdjęcie, ale jeszcze nie dysponuję aparatem.

To coś nie tworzy zwartej błony, najbardziej przypomina zanieczyszczenie na jeziorze (te też pod wpływem prądów układają się w smugi). Piwa spróbowałem i jest ok, żadnego wychodzenia z butelki nie było, wiec się nie martwię.

Dziękuję za pomoc

Masz jakąś infekcję, nazwę trudno zgadnąć, ale nie ma to znaczenia. Jeżeli piwo jest dobre, to pij, nic trującego nigdy się w piwie nie robi.

Wątpię, żeby to była pleśń, ona jest za delikatna, żeby rosnąć w zakapslowanej butelce