Skocz do zawartości

Piwo "mniejalkoholowe" jak zacierać, wpływ na smak i pełnię


amrish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, uwarzyłem już 3 piwa (2 brewkit i 1 ekstrakt) i skompletowałem sprzęt do zacierania.

Natknąłem się jednak na pewien problem, mianowicie moje piwa wyszły na tyle mocne (5,5%~ ), że mogę wypić ze smakiem max 1.

Czytałem wstępnie w internetach, jednak wszystkie tematy były na temat piwa 1% lub bezalkoholowego. Ja natomiast chciałbym zrobić np aipę lub stouta ok 2,5-3%.

 

Wiem, że musiałbym zacierać w wyższej temperaturze, jednak jak takie zacieranie wpłynie na pełnię i smak? Najważniejsze jest dla mnie aby takie słabe piwo było rownie dobre. Ile słodu musiałbym dawać?

Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienie laikowi czy i jak można to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj tematy poświęcone ordinary bitterom (nie będzie to oczywiście aipa w żaden sposób).

Jesli czytasz po angielsku to dwa artykuły z BYO robią robotę:

http://byo.com/malt/item/1214-ordinary-bitter-style-profile

https://byo.com/bock/item/333-british-bitter-style-of-the-month

 

No i fajny blog na temat m.in. niskoalkoholowych brytyjskich piw: http://www.browneandbitter.com/

 

Inne piwo które może Cię zainteresować to szkockie 60 i 70 szylingowe - spójrz w wiki.

 

Pozdrawiam znad szklaneczki ordinary bittera który wyszedł zbyt mocny (3,8 zamiast planowanego 3,5).

Edytowane przez zasada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale nie chodziło mi o propozycje styli piwa z małym % ale konkretnie o to czy np można uwarzyć aipę o takim samym profilu ale mniejszym %. Jednak apa 11, a aipa 16 to co innego :)

 

Mam jeszcze jedno pytanie. Często w składzie piw widzę cukier, czy daje on co innego jak alkohol w piwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz mniej % to dodawanie cukru będzie błędem. Apa i aipa to niby co innego ale nawet apa 10blg ma to w sobie coś jeśli lubisz amerykańską rewolucję. Wystarczy zachować odpowiedni balans goryczki i nie skąpić chmielu na aromat i "będzie Pan zadowolony"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdego stylu można zrobić wariację niskoalkoholową. Zrób sobie jakieś piwo koło 8°Blg to zobaczysz, czy jest wystarczająco dobre dla Ciebie ;)

Piwa poniżej 3% alk zawsze będą trochę cienkie jak ktoś przyzwyczaił się do AIPA 16°Blg, koło 4% alk to masz już duży wybór stylów w standardowej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem harcerskie 7,5blg.

Pilzneński 1kg

Pale Ale 1kg

Carapils 0,5kg

Chmiel tylko Lubelski, 34/70, IBU 17

Zacierałem 30min 66st, i 30min 72st. , zeszło do niecałych 2

Piwko wyszło "cienkie", a szklankę trzeba trzymać w ręku, żeby się nie przewróciła, takie słabe   :naughty:

Ale na poważnie świetna sprawa na upały. Wychylam całą butelkę na raz, świetnie orzeźwia i bez obawy, czy będę musiał prowadzić   ;) a jak się chce pić to nawet 4 i w głowie się nie kręci.

Na pewno powtórzę i to może jeszcze tego lata.

Teraz jednak dodam pół kg karmelowego 30 zamiast pilzneńskiego dla przyciemnienia i treściwości, bo wygląda jak popłuczyny po myciu kufli   :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatrzeć to i można powyżej 70°C, jednak piwo 8°Blg będzie miało mniej ciała niż 15°Blg ;)

Mnie to nie przeszkadza, ja lubię lekkie piwa ale domyślam się, że to nie piwa dla każdego.

Edytowane przez kantor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas warzenia pierwszej warki popełniłem błąd i w efekcie otrzymałem piwo niskoalkoholowe.

Mianowicie do zacierania użyłem garnka elektrycznego z termostatem i uwierzyłem mu w ciemno. Temperatura wg termostatu była 68 st. Wsypałem słód, mierzę temperaturę a tu 75 st. 

Efekt był taki że otrzymałem piwo 8 blg, które odfermentowało do 7. Piwo wyszło "dziwne". Duża ilośc niefermentowalnego cukru daje specyficzny posmak, nie wiem jak go określic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie drożdże, zacierałem powyżej 70°C ale odfermentowanie pozorne zawsze miałem te 40%?

Też to zauważyłem, słodowość w takich piwach jest trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.