Skocz do zawartości

połączenie chiller'a lindr as 40 g do fermentatora 150 l z firmy ssbrewtech


Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest pompa. Lepiej kupić FTS i robić system glycol albo żimna woda.

 

http://www.ssbrewtech.com/collections/ftss/products/ftss-temperature-control-for-half-barrel-chronical

Edytowane przez BretBeermann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

O czym muszę pamiętać przy połączenie chiller'a lindr as 40 g do fermentatora 150 l z firmy ssbrewtech? 

 

 

Piotr

Nie wgryzałem się w pełnym opis urządzenia, ale ten chiller to chyba zwykła przepływowa schładzarka do piwa. Czy jest wyposażona w pompę obiegową? Chyba nie...

 

Rada numer jeden - układ zdecydowanie napełnij glikolem co by przypadkiem nie uszkodzić parownika w chillerze.

 

A tak poza tym to jakiś dziwny układ majstrujesz :)

 

EDIT: no i z tego co się orientuje to takie schładzarki mają stopniową nastawę temperatury. Jeśli chcesz w miarę precyzyjnie regulować temperaturę to taki termostat może być dla Ciebie za słaby...

Edytowane przez PawelH
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Coś więcej o tym systemie schładzania będę wiedział od polskiego dystrybutora, sprzedawca z Holandii zapewniał że takie systemy się dobrze sprawdzają akurat w tej kombinacji, jak coś się dowiem dam znać

 

Pioitr

Jak można komuś zaproponować chłodzenie fermentora przepływową chłodziarką do piwa to ja nie wiem... OK jak ktoś lubi kombinować i wie co robi to jasne - a kto mi zabroni. Do chłodzenia tanków itd. Służą agregaty wody lodowej, które swoją konstrukcją różnią się od chłodziarek do piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiedziałem się że mam wbudowaną pompę obiegową, jutro mam to wszystko odpalać i pracownik dystrybutora firmy od schładzaczy powiedział że przy objętości 150 litrów spokojnie da radę, może się komuś przyda ta wiedza w przyszłości, choć nie wiem czy wyjdzie........

 

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej, że dużym problemem tego rozwiązania może być żywotność tego układu bo schładzarka nie była produkowana z myślą o pracy ciągłej,

a przynajmniej na początku tak będzie musiała pracować :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę raczej, że dużym problemem tego rozwiązania może być żywotność tego układu bo schładzarka nie była produkowana z myślą o pracy ciągłej,

a przynajmniej na początku tak będzie musiała pracować :(

Otóż to... Jeśli Lindr ma służyć do obniżania temperatury w fermentorze, to widzę to kiepsko... Utrzymywanie stałej temperatury już jakoś widzę chociaż nadal obawiałbym się tego co napisał Dr2.

 

Typ wymiennika/parownika w takim Lindr a nawet małym agregacie wody lodowej to zupełnie inna bajka.

 

Przepływ przez Lindr to zaledwie 40 litrów/h. Tank ma 150 litrów. Czy to pokryje bieżące obciążenie? Ktoś to liczył? Ok piszesz, że to się sprawdza więc należy wierzyć na słowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy po pierwszych próbach podłączenia fermentatora do schładzacza, glikol z wodą 50-50, 140 litrów wody w fermentatorze schłodziło się po 3 godzinach z temperatury 18,1 C do 13,8 C. System pracuje dość sprawnie na schładzaczu jest ustawiona temperatura minimalna -6 C  

post-16487-0-26232400-1468577933_thumb.jpg

post-16487-0-06044800-1468577965_thumb.jpg

post-16487-0-15825500-1468577975_thumb.jpg

post-16487-0-65221300-1468577983_thumb.jpg

post-16487-0-45113800-1468578002_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jesteśmy po pierwszych próbach podłączenia fermentatora do schładzacza, glikol z wodą 50-50, 140 litrów wody w fermentatorze schłodziło się po 3 godzinach z temperatury 18,1 C do 13,8 C. System pracuje dość sprawnie na schładzaczu jest ustawiona temperatura minimalna -6 C

Skad takie cudo w Polsce? Mysle o fermentorze SSBrewtech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jesteśmy po pierwszych testach urządzenia, temperatura stabilna różnica to zaledwie 0,2 C, przesyłam kilka fotek z naszego warzenia, i mam apel do krakowskich browarników domowych jeśli chcielibyście wspólnie z nami uważyć jakiegoś lagera wspólnie to zapraszamy, wlewamy w fermentor około 140 l, proszę pisać na adres; pslomiany@growconcept.pl 

post-16487-0-00191100-1477725109_thumb.jpg

post-16487-0-87306700-1477725151_thumb.jpg

post-16487-0-47397500-1477725168_thumb.jpg

post-16487-0-37477700-1477725185_thumb.jpg

post-16487-0-95009700-1477725205_thumb.jpg

post-16487-0-43480000-1477725219_thumb.jpg

post-16487-0-97439600-1477725235_thumb.jpg

3.mov

Edytowane przez the meat makers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

Pracujesz dalej na tym sprzęcie? Jak się sprawdza chłodziarka do piwa po takim czasie? Myślałem o podobnej konstrukcji, w tej chwili używaną chłodziarkę można kupić za 500-800 zł. Dla większości dedykowany chiller za 4000zł jest "trochę" za drogi,a dobrego lagerka by się człowiek napił :)  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć zrobiłem koło 50-60 warek, od roku nic nie warze, albo inaczej warze na kotłach 2000 l i cóż sprzęt stoi. Pewnie mówisz o wytwarzaczach wody lodowej za ta kasę które schładzając na jakieś 1-4 C. To co mam schładza do -7 C przy czym max w zbiorniku będziesz miał jakieś -1/-2C a przy wytwarzaczach wody lodowej około 4/6 C. Glikolowe schładzanie nie jest bardzo popularne wiec i używek nie ma na rynku sporo. Widziałem na stronach w UK ale cena to jakieś 500 £


Piotr


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.