Skocz do zawartości

Witam


maryjan

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się ładnie przywitać z zacnym gronem.

 

Piwo robię już od roku. Do teraz przeszło dwadzieścia warek z brewkitów (liczna rodzina i znajomi pomagają to zużyć).

Ostatnimi czasy zacząłem zabawę z zacieraniem i z pierwszych efektów widzę, że warto iść tą drogą.

Preferuję pilsy, pszeniczne oraz stouty.

Młóto zużywam jako dodatek do domowo pieczonego chleba. Nastawiłem też wino na młócie, które powoli kończy "bulkać" i zapowiada się ciekawie.

Jak wszyscy cały czas eksperymentuję i się uczę, w czym czytanie tego forum pomaga.

Edytowane przez maryjan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz coś o tym winie .

Co tu pisać. 2kg młóta zalałem wodą w 10 litrowym balonie. Dodałem sok z 2 cytryn, garść rodzynek oraz cukier obliczony tak, by wyszło koło 12 procent (cukier na dwa razy). Drożdże suche Biowin. W tej chwili składniki stałe są już usunięte, wino kończy fermentować. Lada dzień przeleję znowu, by usunąć osad. I tak jeszcze raz czy dwa aż się wyklaruje. To, co skosztowałem z menzurki po pomiarach cukru smakuje obiecująco. Ale droga jeszcze długa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy w młócie jest jeszcze tyle do wypłukania żeby wystarczyło do nadania winu smaku?

Już coś da się wyczuć, choć nie przepadam za kosztowaniem pracującego nastawu. :D Do tego eksperymentu zainspirowało mnie wino z żyta, które regularnie robię zimą i wiosną, jak nie ma innych owoców. :D Zresztą, jest paru forumowiczów (nie cierpię tego słowa), którzy blisko mieszkają, więc jakby co, zawsze można komisyjną degustację zrobić w celu potwierdzenia walorów smakowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam :) Też o tym myślałem żeby wykorzystać młóto do winka,podpowiedział mi kolega co robi winka z żyta to i jeczmienia sie da,ale nie wiedziałem jak się do tego zabrać.Teraz już wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.