Jump to content

Drożdże suche i ich podział.


Skajo
 Share

Recommended Posts

Witam. Dotychczas warzyłem standardowo warki 20 litrowe. Mam zamiar to zmienić i warzyć warki 20 litrowe i również 10 litrowe. Używałem zazwyczaj suchych drożdży S-04 czy US-05 sypiąc paczkę na 20 litrową warkę. Zastanawiam się jak teraz to rozwiązać. Podejrzewam że dzielenie paczki w stosunku 1/3 do 2/3 może skończyć się tym że będzie ich za mało. Z drugiej strony nie wiem jak z sypaniem połowy paczki na warkę 10 litrów, mianowicie czy bezpiecznie jest przechowywać takie otwarte drożdże i ewentualnie jak je przechowywać. Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem że wypadałoby się wtedy przerzucić już na drożdże płynne. Może też warto wspomnieć że planuję, że warki mogą się od siebie diametralnie różnić w rozumieniu że będą to inne piwa. Nie jestem pewny czy jest to jakiś problem, ale zakładam że tak.

Link to comment
Share on other sites

Nie płynne tylko gęstwa po suchych, po zlaniu piwa zbierasz drożdże z dna wiadra i zadajesz do kolejnego. Niech piwa są różne, to aż tak nie przeszkadza, ale piszesz, że używasz s04 albo us05, wiec robisz np 3-4piwa na jednej saszetce zadając do kolejnych warek gęstwę z poprzedniej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.