Skocz do zawartości

Moje pierwsze warzenie ...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Dzięki za instrukcję, a skorzystam, bo za 2 tygodnie będę warzył u teścia w małym garku, chyba12l, to będzie potrzeba rozcieńczyć, a tam nie będę miał dostępu do netu, więc teraz muszę wszystkiego się nauczyć i dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po chmieleniu i napowietrzeniu, mój sprzęt i coś na ząb do piwa prawdziwy domowy chleb z mąki żytnie typ 2000 zamawiam w bogutyn młynie :)

 

Co powiecie o odkażaniu nadmanganianem potasu, trochę brudzi ale jest wydajny.

Wagę kupiłem w makro w promocji ok. 20zł zakres 3kg, chochelka trochę duża ale lepiej za duża niż za mała ;)

Edytowane przez marekch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na efekty musisz trochę poczekać, ale wygląda obiecująco. Na cichą daj na 14 dni. JK

dzisiaj jest 4 dzień fermentacji burzliwej która chyba już się kończy bo powietrze z rurki wychodzi co 2 i pół minuty.

 

Czy zlać już na cichą?

 

Fermantecja w temperaturze 14 stopni

Blg wynosi 3 stopnie.

Edytowane przez marekch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na efekty musisz trochę poczekać' date=' ale wygląda obiecująco. Na cichą daj na 14 dni. JK[/quote']

dzisiaj jest 4 dzień fermentacji burzliwej która chyba już się kończy bo powietrze z rurki wychodzi co 2 i pół minuty.

 

Czy zlać już na cichą?

 

Fermantecja w temperaturze 14 stopni

Blg wynosi 3 stopnie.

Tak, możesz spokojnie zlać na cichą fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.12.2007r. goz. 22.00 zlałemna fermentację cichą.

przelewając to zauwazyłem na powierzchni brzeczki brązowe plamki.

Zlałem delikatnie wężykiem do wyparzonych garów.

Na dnie był gruby osad , chyba drożdży, wygląd i zapach na to wskazywał.

Sterylną łyżką to zebrałem do sterylnego pojemnika, czy można coś z tymi drożdżami jeszcze zrobić?

Spróbowałem tego co wyszło - smak o dziwo piwa ale takiego bez gazu. Nie czułem alkoholu.

Bardzo gorzkie jak czeski urkel , gorzkie w stosunku do naszych piw np tyskiego czy żywca. Mnie ta goryczka odpowiada ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak młodego piwa jet zwykle inny niż gotowego. Goryczka też się zmienia. Tak na prawdę piwo to będziesz mógło ocenić dopiero po około miesiącu leżakowania w butelkach, nie wcześniej. Te brązowe plamki i osad na dnie to zapewne drożdże.

Teoretycznie drożdże te możesz użyć do kolejnej warki. Ja osobiście jednak Ci tego nie polecam. Lepiej wydać parę złotych na nową saszetkę suchych drożdży niż zakazić sobie warkę. Do odzysku nadają się lepiej drożdże płynne, są one na starcie bardziej czyste mikrobiologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smak młodego piwa jet zwykle inny niż gotowego. Goryczka też się zmienia. Tak na prawdę piwo to będziesz mógło ocenić dopiero po około miesiącu leżakowania w butelkach, nie wcześniej. Te brązowe plamki i osad na dnie to zapewne drożdże.

Teoretycznie drożdże te możesz użyć do kolejnej warki. Ja osobiście jednak Ci tego nie polecam. Lepiej wydać parę złotych na nową saszetkę suchych drożdży niż zakazić sobie warkę. Do odzysku nadają się lepiej drożdże płynne, są one na starcie bardziej czyste mikrobiologicznie.

Drożdże wyrzuciłem a po przelaniu na fermentację cichą słabiej fermentuje i zapach jest dużo łagodnieszy, delikatnie wyczuwam się chmiel a droiżdze bardzo słabo.

Myślę że po tygodniu fermentacji zleję do butelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę to już setny raz "cierpliwość jest cnotą" zostaw na 14 dni cichej i nic nie ruszaj zamknij fermentator i nawet na niego nie patrz. Potem zdekantuj piwo do fermantatora z kranikiem jeżeli taki masz. Do tego piwka wlej rozpuszczoną w wodzie przegotowanej glukozę 160-200g i do butelek. I znowu cierpliwość, tu jest już gorzej z wytrzymaniem, ale po tygodniu skosztuj jedno, po drugim tygodniu drugie piwko, a jak Ci jeszcze coś zostanie to już będzie to naprawdę dobre. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

9.12 zlałem na cichą fermentację, dzisiaj jest 21.12 tj 14 dzień fermentacji.

Zlewam do butelek.

Blg ok. 1-2 stopnia.

Dość mętne to piwo.

Kiepsko wyfiltrowałem.

Ale smak piwa jest mocno chmielowy. Goryczka jest troszkę słabsza niż na początku fermentacji.

Butelki sterylizowałem w piekarniku 200 stopni po wcześniejszym umyciu z dodatkiem nadmanganiu potasu.

Wyszło 35 butelek.

Do każdej butelki dodałem pół łyżeczki cukru.

Edytowane przez marekch2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9.12 zlałem na cichą fermentację, dzisiaj jest 21.12 tj 14 dzień fermentacji.

Zlewam do butelek.

Blg ok. 1-2 stopnia.

Dość mętne to piwo.

Kiepsko wyfiltrowałem.

Nie kiepsko wyfiltrowałeś, tylko kiepską cichą zrobiłeś. Pisał Ci wyraźnie wena, żebyś 14-dniową cichą fermentację zrobił, to Ty robisz 2-dniową i narzekasz, że mętne. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kiepsko wyfiltrowałeś, tylko kiepską cichą zrobiłeś. Pisał Ci wyraźnie wena, żebyś 14-dniową cichą fermentację zrobił, to Ty robisz 2-dniową i narzekasz, że mętne. :rolleyes:

Jak 2 dniową , przecież była 14 dni w cichej tak jak pisał wena.

Nie rozumiem dlaczego piszesz 2 dniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu inne dzieła zrobione w czasie gdy piwo dojrzewało w cichej..

O ile "inne dzieła" wyglądają baaardzo smakowicie, o tyle zabutelkowane piwo już mniej. Wiele miejsca pozostało w butelkach na piwo. Jeśli podczas napełniania piwo się pieniło, to następnym razem odczekaj, aż piana osiądzie, i dopełnij przynajmniej do szyjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie zamieściłem zdjęć moich wyrobów na tym forum. Aha przecież to piwne forum. MAREKCH2 życzę Ci by to co spłodziłeś zaowocowało w nowym 2008 roku. Chyba pod koniec stycznia, ale jak zawsze piszę cierpliwość jest cnotą. JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.