Skocz do zawartości

Krótka burzliwa i wysokie Blg końcowe .


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

18.06 zrobiłem pierwsze piwo z brewkita - Mangrove Jack's Brown Ale , jego Blg początkowe wynosiło nieco ok. 11,5.

Fermentowało w dość wysokiej temperaturze przez pierwszy dzień bo w 25 stopniach .

Następnego zniosłem do piwnicy gdzie temperatura skrupulatnie malała .

20.06 dokonałem kolejnego pomiaru i wyszło 5,5 Blg.

21.06 i 22.06 piana opadła , brak ruchu w rurce fermentacyjnej - brzeczka ma 5 Blg bez zmian .

To trochę dużo gdyż Brown Ale powinien mieć od 2,6 do 4,1

Co zrobić ?

Potrzymać jeszcze trochę ? Może spadnie .

Przelać na cichą ? - wydaje się to najrozsądniejsze rozwiązanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym mierzyłeś końcowe Blg, spławikiem czy refraktometrem? Do jakiej temperatury spadła temperatura brzeczki podczas fermentacji i jak szybko spadała (z tych 25stC)?

Aerometrem . Temperatura spadała z dnia na dzień do 19 stopni .

4 dni po zadaniu drożdży, schlodziles je mocno co je stresuje, z tego co mówisz w dzień spadło jeszcze o pół blg. Daj temu piwu jeszcze chwile

Ok . Zlewać na cichą po paru dniach czy sobie odpuścić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki wielkie za rady , ale mam jeszcze jedno pytanko .

Popełniłem podstawowy błąd i zacząłem burzliwą w fermentorze z kranikiem .

Będę musiał przelać do fermentora bez kranika , ten z kranikiem wyczyścić , po czym z powrotem do tego samego (z glukozą) i dopiero rozlać w butelki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz drugiego wiadra z kranem to tak zrób. Z tym, że roztwór glukozy możesz sobie już przygotować w tym bez kranika. Można też rozlewać z wiadra bez kranu, ale to wymaga trochę więcej obycia z wężykami.

Edit: jak masz rurkę z zaworkiem do rozlewu to powinieneś sobie poradzić z butelkowaniem z wiadra bez kranu. Wystarczy wężyk zamocować na rancie wiadra tak żeby sięgał dna z drugiej strony zassać czymś albo spuścić z wężyka wodę przez zaworek tak żeby wytworzyć podciśnienie i dalej już tak samo jak z kranika.

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.

Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże .

 

Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre .

Edytowane przez ThatDudeWithTheLongHair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomości z ostatniej chwili .

 

Pobrałem dzisiaj próbkę , jej gęstość to cały czas 5 blg . Ale smak drożdży znacznie osłabł i teraz smakuje to jak nienagazowane piwo - więc jest dobrze .

Chyba jutro będę rozlewał do butelek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.

Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże .

 

Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre .

 

Oznacz sobie ze dwie pierwsze butelki, bo w nich może być więcej drożdży skoro zapaskudziły kranik i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W sumie faktycznie jak drożdże nie przykryły kranika to najlepiej od razu lać w butle.

Chyba przykryły bo jak pobieram próbkę to bardzo czuć drożdże .

 

Chyba , że w butelce opadną na dno a piwo będzie dobre .

 

Oznacz sobie ze dwie pierwsze butelki, bo w nich może być więcej drożdży skoro zapaskudziły kranik i tyle.

 

Smak drożdży w ostatniej próbce osłabł , chyba już te drożdże wylałem z kranika . Ale dzięki za radę , na pewno tak postąpię .

 

Ogólnie dziękuje wszystkim za pomoc , gdyby nie wy to pewnie srałbym po nogach ze strachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warzyłeś 18'tego, a 24'tego chcesz lać w butelki? Poważnie?

Blg od 3 dni stoi w miejscu , piana opadła , zero bąbelków w rurce ... co innego robić ?

Edytowane przez ThatDudeWithTheLongHair
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jak chcesz to butelkuj. Mnie się już na serio odechciało wałkować w kółko to samo. Zresztą jeśli to pierwsze piwo, to pewnie wypijesz zanim się ewentualnie coś podzieje.

 

Osobiście po 6 dniach od warzenia to nawet bym jeszcze wieka fermentora nie otworzył. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszaj fermentorem i odstaw jeszcze na 7 dni w stabilnych warunkach. Jak nic się nie zmieni to lej do butelek bez przelewania do innego fermentora. Cukru nasyp bezpośrednio do butelek, Jak dalej będzie 5blg to ja bym nasypał o połowę mniej cukru do refermentacji.

Tak jak koledzy napisali, zaznacz sobie 2-3 pierwsze i kilka ostatnich napełnianych butelek. Będziesz wiedział, gdzie było najwięcej osadu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów  :)

Kolego WDługichWłosach ;) , polecam przede wszystkim trochę cierpliwości. Podobnie jak adamsky uważam, że ten rozlew zbyt szybko chcesz zrobić. Wiadomo, że na początku przygody z piwowarstwem o cierpliwość trudno (wiem po sobie :D ), ale uwierz mi - opłaca się. Moja druga i następne warki z brewkitów stały sobie i 2 tygodnie nawet i było to na zasadzie zamknięcia fermentora i otwarcia go dopiero po tych dwóch tygodniach. Zero zaglądania do środka, mierzenia Blg, bo zawsze byłem zdania, że drożdże zrobią swoje i to właśnie robiły - zero stresu dla drożdży to ładnie odfermentowana warka.

 

 

 

Zamieszaj fermentorem i odstaw jeszcze na 7 dni w stabilnych warunkach.

Popieram. Dodatkowo bez "kukania" do srodka  :)

 

 

 

Jak dalej będzie 5blg to ja bym nasypał o połowę mniej cukru do refermentacji.
 

Co więcej, rzadko się zdarza, żeby nie napowietrzyć choć trochę piwa przy rozlewie, więc do tej pory rozleniwione drożdże jak dostaną troszkę powietrza, to mogą ponownie "ruszyć" w butelkach i przy zbyt dużej dawce cukru do refermentacji będziesz miał granaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.