Skocz do zawartości

Jankes Lwówek


ili

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do uwarzenia Jankesa z Lwówka. Czy ktoś tutaj próbował już uwarzyć to piwo? Słody są podane na etykiecie. Nie wiem tylko jakiego słodu karmelowego użyto no i w jakich proporcjach może być zasyp. Zaznaczam, że chodzi mi tylko o zasyp bo chmielenie dostosuję pod siebie :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przymierzam się do uwarzenia Jankesa z Lwówka. Czy ktoś tutaj próbował już uwarzyć to piwo? Słody są podane na etykiecie. Nie wiem tylko jakiego słodu karmelowego użyto no i w jakich proporcjach może być zasyp. Zaznaczam, że chodzi mi tylko o zasyp bo chmielenie dostosuję pod siebie :) Pozdrawiam

 

Podaj pełny skład. Jankes lwówek to nic innego jak AIPA, a receptur na nie na forum jest bardzo dużo :) Możesz popatrzyć u  innych osób jaki karmel dawały i dostosować. Ja obstawiam, że dali tam 30 EBC albo 120 EBC nie więcej bo był ciemny. Dałbym tego karmelu nie więcej niż 3-4% 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie APA?

 

Faktycznie APA, jakoś zawsze wydawało mi się, że to AIPA choć piłem go 2 razy i był dość cienki. To tym bardziej APA to dość proste piwa 95% Pale Ale 5% karmelowego 30 i wsio można ewentualnie zamiast karmelowego wrzucić dla lekkiej pełni bursztynowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny skład to słód pilzneński, karmelowy, melanoidynowy, pszeniczny.

 

Tak myślałem, że będzie melanoidowy - dla podbicia karmelowej słodkości i jak dla mnie mdłego piwa, ale skoro takie coś Ci smakuje... Zamiast melanoidowego dałbym więcej karmelu przynajmniej nie będzie mdłe to piwo. Przepis: 88% Pilzneński, 5% Pszeniczny 7% karmelowy 30, ale może jeszcze coś innego doradzą. Melanoidowy to zło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Jankesie jest dużo słodów karmelowych jak na apę, czuć to wyraźnie w smaku i widać w kolorze (bursztyn). Jak próbowałem klonować to piwo dałem 4 kg pale ale, 0,5kg pszenicznego, 1kg monacha, 0,33 kg carared 50 ebc i było jak dla mnie w sam raz (23 litry). Nie musisz się starać używać takich samych słodów bo i tak różnice między poszczególnymi zbliżonymi karmelami są tak niewielkie, że już sama inna temperatura fermentacji albo inny balling zmieni profil piwa. Ważne abyś utrafił barwę - wówczas słodowość powinna być zachowana. Zacieraj na półsłodko, dobrze nachmiel a na pewno będziesz zadowolony. :) identyczne nie wyjdzie, ale na pewno będzie smaczne. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.