Skocz do zawartości

Czym domyć balon szklany od środka ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , wyciągnąłem stary balon szklany w którym wcześniej robiono wina i próbuje go domyć ale zaschnięty brud nie chce zejść czy macie jakis sposób na taki brud ? Próbowałem nawet szczotka ale tez nie chce zejść , narazie balon zalałem woda i czekam może odklei się sam . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem podobny problem, użyłem wody, piasku i szmaty. Sama woda i piasek to za mało bez tej szmaty nie szło za dobrze. Wszystko do środka i pozostaje machać aż się nie wyczyści :) Gąsior jak nówka sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NaOH do szkła nie polecam, straciłem tak dwa szklane balony. Kilka razy już zapomniałem go wylać i zostawiłem na kilka dni - rozsadza on szkło i w łatwy sposób możemy się pozbyć balonu. Powoduje mikropęknięcia i jak to nie szkło laboratoryjne po prostu robi pęknięcia. Albo kupić OXI albo droższy ale i skuteczniejszy PBW. Widziałem też gdzieś przepis na domowy PBW, ale to musicie już sami poszukać ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sypałeś do balonu granulat czy wlewałeś gotowy roztwór?

 

Zawsze gotowy roztwór, zdaje sobie sprawę, że granulat zalany wodą wytwarza ciepło i może uszkadzać szkło ;) Tutaj był używany już kilkukrotnie roztwór NaOH u mnie jak rozrabiam go przechodzi przez kilka wiader zanim leci do przeczyszczania rur kanalizacyjnych. Po około 4-5 dniach na dnie jednego balonu zauważyłem pęknięcie i brak roztworu który wyciekł - zalewając mi stół gospodarczy i zmywając z niego impregnat :D Za drugim razem usłyszałem taki typowy strzał pękającego szkła albo lodu gdy zszedłem na dół i podniosłem balon zostało dno w brodziku. Nigdy więcej NaOH do szkła! O tyle o ile do wiader okej do szkła na bardzo krótki kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.