Skocz do zawartości

Pale Ale z ekstraktów?


Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądając oferty sklepów dla piwowarów domowych zauważyłem, że mają one w ofercie wiele ekstraktów słodowych niechmielonych, wśród nich także mieszanki Wayermann (np. do piwa pszenicznego - w składzie ekstrakt ze słodu pszenicznego, pilzneńskiego i jakiegoś tam jeszcze), natomiast nigdy nie trafiłem na ekstrakt ze słodu Pale Ale.

 

Jako, że dociekliwy ze mnie człowiek to zastanawia mnie dlaczego więc nie ma takiego ekstraktu? Czy może jest a ja o tym nie wiem bo niezbyt wnikliwie szukałem..

 

Oraz jak można nazwać piwo z jasnego ekstraktu słodowego (słód jęczmienny pilzneński przeważnie) APA po nachmieleniu amerykańskim chmielem? Jest to skrót od American PALE ALE. Takie piwo przecież koło Pale Ale nawet nie stało?

 

Czy może zbyt sie przyczepiłem do szczegółów? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oraz jak można nazwać piwo z jasnego ekstraktu słodowego (słód jęczmienny pilzneński przeważnie) APA po nachmieleniu amerykańskim chmielem? Jest to skrót od American PALE ALE. Takie piwo przecież koło Pale Ale nawet nie stało?

 

Czy może zbyt sie przyczepiłem do szczegółów? :P

Raczej brakuje Ci wiedzy. Odpowiednikiem amerykanskiego słodu 2 rzędowego Pale Ale jest europejski Pilzneński, a nie Pale Ale. Spokojnie możesz robić APA z ekstraktów ze słodu pilzneńskiego. Swoją drogą to słowo Pale w APA odnosi się do barwy a nie surowca. Edytowane przez wizi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie chodzi o to czy chce coś z ekstraktów robić czy nie, tylko przeglądając po części "z nudy" zasoby różnych sklepów z surowcami dla nas wydało mi się to mocno zastanawiające..

skoro są ekstrakty ze słodu pizneńskiego i pszenicznego, to dlaczego nie ma ekstaktów ze słodu Pale Ale, który jest przecież dużo bardziej popularny w obecnym piwowarstwie domowym

 

 

 

Odpowiednikiem amerykanskiego słodu 2 rzędowego Pale Ale jest europejski Pilzneński
ta odpowiedź jest dla mnie wystarczająca - Pilzneński i Pale Ale to to samo, tylko rodowód zgoła inny więc wszystko by to wyjaśniało. Domyślam się, że za oceanem produkują ekstrakty słodowe ze słodu Pale Ale. 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Ale albo pale ale, albo bursztynowy. Co mu daje kolor? Bo dla mnie to sprzeczność.

Prowadząc sklep dla piwowarów chcemy być czytelni i zrozumiali. Ekstrakt http://www.sklep.piwowin.pl/EKSTRAKT_SLODOWY_BURSZTYNOWY_17_kg_Bruntal-1327.html   jest wyprodukowany w 90% ze słodu pale ale i ze specyfikacji producenta kolor ekstraktu kwalifikuje go do ekstraktu bursztynowego. Proszę o informację w czym Pan/Pani widzi sprzeczność? 

W oczekiwaniu na falę merytorycznych odpowiedzi dodajemy do opisu określenie PALE ALE.  

Edytowane przez bebeef
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta odpowiedź jest dla mnie wystarczająca - Pilzneński i Pale Ale to to samo, tylko rodowód zgoła inny więc wszystko by to wyjaśniało.

Nic z tych rzeczy, po prostu Amerykanie swój słód Pale Ale wytwarzają w ten sposób że krócej go trzymają w wysokiej temperaturze niż Anglicy (ale i tak dłużej niż pilzneński).

"Słód 2-row" to myląca nazwa, wszystkie odmiany słodu na których warzymy są z jęczmienia dwurzędowego, prawdziwy, angielski Pale Ale też.

No i w Polsce można dostać ekstrakty ze słodu Pale Ale, podejrzewam że jest to słód typu angielskiego.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybka reakcja.;) Producent podaje kolor zagęszczonego ekstraktu. Z pale ale i pilznenskiego o niskiej liczbie EBC nie ma szans zrobienia brzeczki o kolorze bursztynowym. Błędem więc moim zdaniem jest pisanie o ekstrakcie pale ale, że on jest bursztynowy. Jasny WES myślę, że ma podobny kolor a jednak jest jasny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz bursztynowe piwo to dodaj słodu karmelowego, ale APA może być złota. Chociaż na pilzneńskim to wyjdzie bardzo blada, bliżej słomkowej.

 

Błędem więc moim zdaniem jest pisanie o ekstrakcie pale ale, że on jest bursztynowy

Ekstrakt jest bursztynowy, co nie znaczy że piwo na nim będzie bursztynowe. To zależy od Blg, długości gotowania.

W każdym razie podany jest konkretny kolor ekstraktu: "barwa: 33 - 40 EBC" więc można sobie policzyć jakie wyjdzie piwo.

Edytowane przez dirk gently
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.