Skocz do zawartości

Pytanie o oatmeal stout


rafal09pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy następujący zasyp będzie odpowiedni dla oatmeal stoutu?

 

Pale Ale                        5kg   - 75%

Płatki                            800g - 12%

Caraaroma                   300g - 4.5%
Carafa Special Typ I     250g - 3.8%
Carafa Special Typ III   150g - 2.3%

Jęczmień palony           150g - 2.3%
 

Będzie to mój pierwszy stout. Zaznaczę jeszcze, że nie lubię bardzo przesadzonych smaków palonych, a szczególnie nie lubię intensywnej popiołowości (stąd słody Carafa w wersji Special).

Edytowane przez rafal09pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja dobra, choć ja bym zeskalował w dół jednak. Nie wiem jaką masz wydajność, ale u mnie przy takim zasypie BS pokazuje ponad ~16blg. Ja bym celował w okolice 14blg.

Edytowane przez needmorehops
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja dobra, choć ja bym zeskalował w dół jednak. Nie wiem jaką masz wydajność, ale u mnie przy takim zasypie BS pokazuje ponad ~16blg. Ja bym celował w okolice 14blg.

Mam zamiar celować w 15 BLG, a przy ostatniej warce wydajność zaskoczyła mnie negatywnie. Nie ma zresztą dla mnie wielkiego znaczenia ilość piwa,  o ile brzeczka nastawna nie będzie liczyła więcej niż 25 litrów, to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej płatków owsianych :) Ostatnio zrobiłem z 1,2kg na podobnym zasypie i teraz dałbym 1,6 owsa, takze nie żałuj :)

 

Podepnę się ze swoim pytaniem. Stosowałeś przy tym przerwę białkową podczas zacierania? Zrobiłem raz oatmeal stouta z 21-procentowym udziałem płatków owsianych i mimo że od ponad dwóch miesięcy stoi zabutelkowany w piwnicy - nadal jest mętny i wygląda jak błoto. Czytałem, że przy większej ilości płatków przerwa białkowa zapobiega takiego zmętnieniu, a sam już nie wiem, gdzie doszukiwać się błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Więcej płatków owsianych :) Ostatnio zrobiłem z 1,2kg na podobnym zasypie i teraz dałbym 1,6 owsa, takze nie żałuj :)

 

Podepnę się ze swoim pytaniem. Stosowałeś przy tym przerwę białkową podczas zacierania? Zrobiłem raz oatmeal stouta z 21-procentowym udziałem płatków owsianych i mimo że od ponad dwóch miesięcy stoi zabutelkowany w piwnicy - nadal jest mętny i wygląda jak błoto. Czytałem, że przy większej ilości płatków przerwa białkowa zapobiega takiego zmętnieniu, a sam już nie wiem, gdzie doszukiwać się błędu.

 

 

Nie jest mętne. Z białkami powinien sobie poradzić mech irlandzki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.