Skocz do zawartości

Pierwsze piwo więc kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
To mój pierwszy post oraz pierwsze piwo, także proszę o wyrozumiałość.
Aktualnie czytam, oglądam i się uczę, ale mam kilka pytań.
Na początek chcę zrobić coś z brewkita.
Lubię piwa mocne i mocno nachmielone. Jakie piwo wybrać z browamatora żeby miało te 5-6%? Najlepiej jakąś ipe ewentualnie stout czy jakaś pszenica.
Temperaturę fermentacji będę miał pokojową. Czy do piwa mogę dodać dodatkowo chmiel? Jeśli tak to ile i kiedy.
Czy cicha fermentacje warto robić?
Chcę żeby pierwsze piwo wyszło fajne, żeby się nie zrazić i nabrać większych chęci.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść brewkity i bierz ekstrakty słodowe, dalej bardzo łatwo a efekt może wyjść lepszy

Co do chmielenia to bądź bardziej zdecydowany co lubisz bo piszesz że lubisz mocno chmielone a wymieniasz pszeniczne i stout.

 

No i zastanów się czy temperatury będziesz miał odpowiednie do fermentacji

Bo możliwe że o tej porze roku najrozsądniej będzie wybrać jakieś belgi

Edytowane przez xcynix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie namawiałem Cie od razy do zacierania słodów tylko do ekstraktów słodowych. Jak kupisz gotowy zestaw z ekstraktów to będzie z łopatologiczną instrukcją i będzie łatwo

 

Nie namawiam Cię na bega tylko ostrzegam że teraz to raczej będzie upalnie i nie każdy ma pomieszczenie w którym będzie ..naście stopni 

Jeśli masz takie pomieszczenie rób co chcesz , jeśli nie to bezpieczniej wybrać coś z belgijskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Weź sobie IPA, masz duży wybór. Moc piwa zależy od tego ile dodasz ekstraktu słodowego (ważny punkt dla jakości piwa). Wystarczy 1,7 kg na 20 litrów. Dochmielić możesz herbatką chmielową i na zimno, ale ja bym przy pierwszej warce nie kombinował. Wyjdzie lepsze na pewno niż koncerny. 

 

 

 

No i zastanów się czy temperatury będziesz miał odpowiednie do fermentacji

 

To jest ważny punkt. Jak masz powyżej 20 (przy 22 też coś wyjdzie) stopni to wyjdzie dość mocno estrowe piwo. Wtedy faktycznie najlepiej coś belgijskiego, np pod Twój gust belgian IPA. Mocne, mocno nachmielone piwko ;) Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również się nie wyłamie i odradzę Ci Brewkit'y. Moje pierwsze warki (których nie uwzględniłem w ogóle jako piwo) warzyłem właśnie z brewkit'ów i efekt był na tyle niezadowalający, że zrezygnowałem z warzenia na 2 lata - wiec jeśli chodzi o zniechęcenie to taki efekt możesz mieć po brewkitac. Po 2 latach podjąłem próbę warzenia z zacieraniem i to był strzał w 10.

 

Na początek (jeśli nie masz sprzętu), lepiej uwarz coś z ekstraktów - na forum (w piaskownicy piwowarskiej) na pewno znajdziesz proporcje ile ekstraktu potrzebujesz do osiągnięcia odpowiedniego blg, chmielenie zrób w woreczkach do chmielenia (będzie mniej szumowin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam za sobą 3 brew kity, których też nie wliczam do swoich statystyk. Nie uważam tego za całkiem stracony czas, ale super efektów nie osiągnąłem i Ty też się raczej nie spodziewaj. Jeśli jednak się zdecydujesz, to polecam dochmielić piwo w szczególności na aromat. Możesz dokupić 20-50 g jakiegoś aromatycznego chmielu i dorzucić na kilka dni na cichą fermentację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wyłamie i stwierdzam, że brewkit na początek jest fajnym doświadczeniem. Zobaczysz jak przebiega fermentacja i co z czym się je. Smakowo odbiega od piw zacieranych, ale nauczysz się kilku rzeczy. Uważam też, żeby nie kombinować przy pierwszej warce, należy zrobić to wg instrukcji, niekoniecznie z danych z puszki. Jak Ci się spodoba skompletuj sprzęt i zacieraj. Na prawdę warto. W życiu zrobiłem 2 puchy, pierwsza warka i któraś następna - pszeniczne. Lekko zraziłem się do ekstraktów - pierwsza (i ostatnia) infekcja, smak nie wyszedł taki jak zamierzałem, za to brewkit był taki jaki miał być, niekoniecznie super dobry, ale dało się wypić. Jeszcze raz piszę o temperaturze fermentacji - byle nie za wysoka. 

 

Zrobisz i tak jak chcesz no i powodzenia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

Post stary, ale temat dokładnie taki jakiego szukam więc się podłącze. Planuje moje pierwsze piwo z zacieraniem i chciałbym prosić o propozycje jakiegoś zestawu z browamatora lub twojbrowar które będzie możliwie proste. Zacieranie pewnie "na lenia" bo na pierwszej warce chce sie skupić na nie przypaleniu i ogarnięciu całego procesu :-)

 

Własnie skończyłem kompletowanie systemu grzewczego więc fermentowanie w zimnej piwnicy z dogrzewaniem daje więcej opcji niż sypialnia.

 

Co myślicie o zestawie Belgian Pale Ale (http://twojbrowar.pl/pl/zestawy-surowcow-piwo-domowe/731-belgian-pale-ale-zestaw-surowcow-na-piwo-domowe.html) na początek? Chce zamówić już ześrutowany zestaw tylko muszę sprawdzić jak liczą te 20 lub 25 litrów

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jednotemperaturowe i w granicach 12 blg +/- się sprawdzi, jeśli chodzi o stopień trudności wg mnie. Belgian pale ale się nada moim zdaniem, tym bardziej, że belgijskie drożdże wymagają nieco wyższych temperatur i wydaje mi się, że łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiednie miejsce do przeprowadzenia poprawnej fermentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówi Skajo, wszytko co jednotemperaturowe i 12blg +/- będzie odpowiednie na początek. Nie polecał bym z tego powodu pszenicznych, po pierwsze przerwy temperaturowe, po drugie nieco trudniejsza filtracja. Idealne było by jakieś IPA czy APA. Neutralny charakter drożdży plus obfite chmielenie powodują, że ten styl wybacza dużo błędów na etapie zacierania i szczególnie fermentacji. A to na początku normalne;) pozdrawiam i oby piwo smakowało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiemy przez piwo mocne. Piwa 3-4 procentowe też mogą być dobre,a rzucanie się na początek na 8-10 % trochę mija się z celem i może zrazić do dalszych prób. Nie dość, że problematyczne w zacieraniu i filtracji, to jeszcze później nie wiadomo jak przefermentuje no i trzeba dlogo czekać na gotowy produkt;)

A 9-10 % to nawiasem mówiąc żadna niezwykła wartość dla piwa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, zamawiam w takim układzie Belgian. Wczoraj jeszcze sporo czytałem i po pierwszym piwie z brew kitu sporo osób poleca jako następny krok piwo z koncentratu a nie od razu z zacieraniem.

Teraz mam dylemat bo kuchnia i małżonka nie są jeszcze gotowe na chłodnice i wysladzanie wiec może to dobry kierunek żeby przekonać smakiem takiego piwa ze warto wydać kilka złotych na sprzęt i okupowanie kuchni. Ale to raczej pytanie z cyklu wszystko oś razu, czy powoli małymi krokami.

 

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, zamawiam w takim układzie Belgian. Wczoraj jeszcze sporo czytałem i po pierwszym piwie z brew kitu sporo osób poleca jako następny krok piwo z koncentratu a nie od razu z zacieraniem.

 

 

Przy koncentracie i tak będziesz musiał schłodzić szybko brzeczkę. Tak jak kolega wyżej napisał, zostaje wanna ;) Może po 3-krotnym spuszczeniu wody z wanny, małżonka się przekona że chłodnica warta swego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak jak mierzyć temperaturę przy zacieraniu, zanurzyć termometr w młóto czy trzymać w "wodzie"? Zauważyłem różnice przy pierwszym zacieraniu a dziś robię angielską ipa.

Edytowane przez Rc7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyć po dokładnym wymieszaniu całego zacieru. Różnice w temperaturze przed wymieszaniem to kilka stopni w różnych miejscach gara więc takie mierzenie mija się z celem. Ogólnie jeśli chcesz dość precyzyjnie sterować temperaturowo zacieraniem to niestety musisz się nastawić na izolowanie gara i częste mieszanie, inaczej to tylko wartości orientacyjne- zauważyłem to dopiero niedawno po kupieniu precyzyjnego termometru cyfrowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku nie osiągnę idealnej temperatury. Ale myślę ze różnice 2 lub 3 stopnie nie zapisują piwa. Pierwsze zacieranie też uciekło mi z temp. a piwo w smaku ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.