Skocz do zawartości

brewkit Stout na american stout


amrish

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. To moje pierwsze warzenie. Kupiłem Irish stout jednak 40 piw to dla mnie zdecydowanie za dużo. Mój plan jest taki żeby zagotować puszkę i brzeczke podzielić na pół. Z jednej zrobić stouta a drugiej americana. Mam 2 fermentory i robiłbym oba piwa jednozesnie . I oto pytania.

 

1. Czy w ogóle jest to możliwe i warto się w to bawić?

 

2. Jaka metoda nachmielic ta druga część?

 

3. Jak najłatwiej podzielić puszkę? Wiem że muszę ją zagotować bo chmiel jest dodawany na koniec i nie wymieszany w środku.

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

 

1. Odpowiem niegrzecznie - pytaniem na pytanie: Po co chcesz kombinować przy pierwszej puszce? 40 piw to wcale nie jest dużo - uwierz mi. Stout może poleżeć, zdążysz wypić. Da się puszkę podzielić na mniej więcej równe części używając wagi. Podgrzej puchę, wlej około połowy do normalnej fermentacji ,a resztę do gara + woda + ekstrakt słodowy, ewentualnie cukier/glukozę -> to na ostatnie 5 minut gotowania. A gotujesz tyle czasu, ile zamierzasz chmielić + 7 minut ot tak, żeby wszystkie syfy się wygotowały i zdechły. 

 

2. Na ostatnie 5-10 minut, na łirpól i na zimno. Lub kto co lubi, nie robiłem jeszcze AS, ktoś Ci może poleci jak nachmielić, albo poczytaj na forum. 

 

3. Odlej tyle ile potrzebujesz do słoika, miski czy innego naczynia (Nie musi być super sterylne, bo i tak będziesz gotował) i zważ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jedną puchę, to będzie to akurat dobra ilość na małą warkę.

Dodatek cukru taki, jaki sugerują w instrukcjach daje raczej takie sobie piwo - wytrawne i wodniste (tak robiłem tylko jedno piwo, więc może doświadczenie w tym temacie jest mało miarodajne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.