Jump to content

brewkit Stout na american stout


amrish
 Share

Recommended Posts

Witam. To moje pierwsze warzenie. Kupiłem Irish stout jednak 40 piw to dla mnie zdecydowanie za dużo. Mój plan jest taki żeby zagotować puszkę i brzeczke podzielić na pół. Z jednej zrobić stouta a drugiej americana. Mam 2 fermentory i robiłbym oba piwa jednozesnie . I oto pytania.

 

1. Czy w ogóle jest to możliwe i warto się w to bawić?

 

2. Jaka metoda nachmielic ta druga część?

 

3. Jak najłatwiej podzielić puszkę? Wiem że muszę ją zagotować bo chmiel jest dodawany na koniec i nie wymieszany w środku.

 

Dzięki z góry

Link to comment
Share on other sites

Witam. 

 

1. Odpowiem niegrzecznie - pytaniem na pytanie: Po co chcesz kombinować przy pierwszej puszce? 40 piw to wcale nie jest dużo - uwierz mi. Stout może poleżeć, zdążysz wypić. Da się puszkę podzielić na mniej więcej równe części używając wagi. Podgrzej puchę, wlej około połowy do normalnej fermentacji ,a resztę do gara + woda + ekstrakt słodowy, ewentualnie cukier/glukozę -> to na ostatnie 5 minut gotowania. A gotujesz tyle czasu, ile zamierzasz chmielić + 7 minut ot tak, żeby wszystkie syfy się wygotowały i zdechły. 

 

2. Na ostatnie 5-10 minut, na łirpól i na zimno. Lub kto co lubi, nie robiłem jeszcze AS, ktoś Ci może poleci jak nachmielić, albo poczytaj na forum. 

 

3. Odlej tyle ile potrzebujesz do słoika, miski czy innego naczynia (Nie musi być super sterylne, bo i tak będziesz gotował) i zważ.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz jedną puchę, to będzie to akurat dobra ilość na małą warkę.

Dodatek cukru taki, jaki sugerują w instrukcjach daje raczej takie sobie piwo - wytrawne i wodniste (tak robiłem tylko jedno piwo, więc może doświadczenie w tym temacie jest mało miarodajne).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.