Skocz do zawartości

Czy Stewia zabija drożdże?


Rageofhonor

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem nagazować kwas chlebowy Gozdawy w butelkach i dodatkowo do 3 g cukru na butelkę 0,5 l dodałem Stewii by był trochę słodszy. Niestety nagazowanie wyszło praktycznie zerowe. Czy Stewia zabiła drożdże lub drożdże Gozdawy POKV są kiepskiej jakości? 

 

Czy ktoś dodawał już Stewię dodatkowo do cukru podczas refermentacji w butelkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stewia ma dzialanie grzybobojcze. Dodanie stewii do refermentacji, gdzie ilosc komórek drozdzy byla mala bylo wiec błędem który to zapewne w efekcie poskutkowal ubiciem drożdży. Nie wiem tylko czemu nie zastosowales populatnych sprawdzonych metod podnoszenia slodkosci piwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja napiszę tak ...

nie będę się przegadywał z pigmei,  że Stewia zabija drożdże bo nie znam się na właściwościach Stewii,

ale ja w swoim życiu zrobiłem ok 30 warek w tym dwie warki dla mojej żony zgodnie ze wskazaniami użytkownika Zbyszka T tu link: http://www.piwo.org/topic/4990-jak-zrobic-kobiece-piwo-moje-doswiadczenia/.  Do refermentacji użyłem stewii kupionej w tesco (prócz cukru). Dodałem 1 tabletkę na 0,5 L piwa i zakapslowałem. Piwa wyszły naprawdę dobre i z dużą trwałą pianką.  

Tak było w moim przypadku...

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie do końca zrobiłem podpiwek bo podpiwek jest chmielony a ten pseudo kwas nie miał w składzie chmielu. Nie dziwię się że został wycofany ze sprzedaży.  

Jak kwas z Gozdawy jest taki beznadziejny to zastanawiam się jak smakuje podpiwek Gozdawy który dzisiaj będę zlewał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec się wkurzył i powiedział że teraz on zrobi prawdziwy kwas chlebowy według własnego przepisu bo tego z Gozdawy się pić nie da. Na bazie prawdziwego chleba, cytryn i innych dodatków. Chleb już ma tylko jeszcze go nie podsuszył. Potem kolej na eksperymenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może robić i z chleba,to nieważne,( pewnie z ciemnej melasy z trzciny by wyszedł bez żadnego chleba,Rosjanie robią kwas ze wszystkiego),byle były bakterie kwasu mlekowego,daj mu ten temat do poczytania lepiej może mu się coś pojaśni w tej sprawie.

 

Nawet ten z gozdawy by wyszedł miarę pijalny jakby był kwaśny ;)

Edytowane przez dziedzicpruski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.