Skocz do zawartości

wyczuwalne drożdże


Rekomendowane odpowiedzi

witam

prosze o pomoc ! warzylem polish ale 1 tydzień burzliwa i 1 tydzien cicha potem butelkowanie piwo po 2 tygodniach w butelkach mętne po otwarciu butelki wyczowalne drożdże w zapachu i smaku.prosze o pomoc co robilem nie tak . czy można to piwo uratowac?

prosze o pomoc!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś źle? być może fermentacja 1 tydzień burzliwa, 1 tydzień cicha.

Piwo fermentuje się tak długo, aż dofermentuje do końca, a nie określoną ilość czasu - co nie oznacza, że piwo nie dofermentuje w takim okresie czasu.

A jak długo piwo jest w butelkach? Piwo w zależności od ekstraktu, czasu fermentacji, zastosowanych drożdży, temp. w jakiej stoi, powinno potrzebować z 1-2 tyg. na nagazowanie i pozbycie się "pofermentacyjnych smrodków" (powiedzmy, że ten okres określiłem dość luźno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego krzyczysz?

Dwa, wróżki poszły spać i nie powiedziały jak było warzone to Ale.

Trzy, może się poprawi, może nie. Jak nie możesz poczekać, bo Ci potrzebne butelki na kolejną warkę, to wylej. Jak możesz, to poczekaj. Może za miesiąc, dwa będzie lepsze, wylać zawsze zdążysz. Natomiast wylane piwo jest cholernie trudno spróbować za kolejny miesiąc.

Edytowane przez mrmrooz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

DOJDZIE DO NORMALNOŚCI? CZY KIBELEK?

A któż to wie. Po prostu czekaj i obserwuj czy coś się zmieni po tygodniu, dwóch. Dla kibelka nie widzę powodów, to nie zakażenie.

Jak nie będzie granatów to kiedyś fermentacja się skończy i drożdże opadną na dno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tak w pierwszej zacieranej warce, podczas fermentacji w pewnym momencie tak śmierdziało drożdżami, że aż drażniło węch. Pomyślałem, że może tak fermentują US-05. Zabutelkowane z 2 mce temu, zapach drożdżowy (albo coś innego, ale nie potrafię tego rozpoznać), w smaku już jest ok. Może jakaś mini-infekcja? Ogólnie nie zamierzam poić nim kibelka, bo jest pijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie miałem podobnie przy dwóch warkach. Strasznie to niemyły zapach. Obstawiam niedofermentowanie bo jedno piwo mi się przegazowało. Nie mniej jednak zapachł zniknął wiec nie wylewaj. Poczekaj. I zmień strategię fermentacji bo to bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje taką może dziwną metodę na pozbycie się zapachu drożdży. Dzień przed zlaniem do butelek na noc wystawiam fermentator na taras, noce chłodne więc zabija się drożdże. I jest ok. Z tym że do butelek skoro świt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuje taką może dziwną metodę na pozbycie się zapachu drożdży. Dzień przed zlaniem do butelek na noc wystawiam fermentator na taras, noce chłodne więc zabija się drożdże. I jest ok. Z tym że do butelek skoro świt

 

Trochę to bez sensu ponieważ przenosząc fermentor na taras najpierw te drożdże wzruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja stosuje taką może dziwną metodę na pozbycie się zapachu drożdży. Dzień przed zlaniem do butelek na noc wystawiam fermentator na taras, noce chłodne więc zabija się drożdże. I jest ok. Z tym że do butelek skoro świt

 

Trochę to bez sensu ponieważ przenosząc fermentor na taras najpierw te drożdże wzruszasz.

 

Też tak sądzę ;) dziwny pomysł... 

Drożdże mają zrobić swoje i tyle, nie można im dyktować, że 7 dni mają intensywnie pracować, a kolejne 7 dni mają sprzątać zakład i się zwijać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.