Jump to content

Sorgo i melony


nzcnzcn
 Share

Recommended Posts

Hej,

Mam w planach zrobić jakieś bardzo sesyjne piwo. Pomyślałem, że uderzę w coś w stylu cream ale, ale zamiast ryżu lub kukurydzy dodam ziarna sorgo. Czy to ma sens, ktoś używał tego składnika? Jakich aromatów mógłbym się spodziewać? Bo w internecie ciężko o jakieś instrukcje jak traktować sorgo jako dodatek, są tylko przepisy na piwo w pełni bezglutenowe, co mnie nie interesuje. Kupić mogę tylko niesłodowane, suszone ziarno i nie wiem jak je potraktować. Mogę je teoretycznie próbować zesłodować, ale o wiele łatwiej było by po prostu je skleikować. A może zesłodować i lekko opiec dla wydobycia czegoś ciekawego? Albo niesłodowane opiec? Ktoś, coś?

I jeszcze drugie pytanie: chciałbym do tego piwa dodać własnoręcznie wydobytego soku z melona. Czy jest jakiś sposób aby ocenić ile można dodać takiego soku nie ryzykując spieprzenia się całej receptury? Chodzi mi o to, że przecież taki sok to same cukry proste i jak można nie przedobrzyć, upewnić się, że wszystko dofermentowało i nie ryzykować granatów i szalonej piany? Przedłużenie cichej fermentacji by starczyło?

Link to comment
Share on other sites

Sorgo jest uzywany na przepisy bezglutenowy. Piwo od sorgo jest popularny w afryce. Sorgo ma duzo białka. Troche owocowy, masłowy, i kwaśny.

 

Jak chcesz robic piwo bezglutenowy, mozesz warzyc zwykly piwo i dac ClarityFerm.

Edited by BretBeermann
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.