Skocz do zawartości

Infekcja. Co to może być?


jsslash

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A idąc dalej, gdzie można zrobić analizę mikrobiologiczną lub składu takiego piwa? Np zawartość DMS, kwasów itp.

 

Pewnie taniej wyjdzie jeszcze raz wszystko zdezynfekować albo wymienić fermentory :D , albo tak jak wyżej sugerowano wysłać komuś kto się zna. Wiem, że nie odpowiedziałem na pytanie - po prostu nie wiem. Choć w sumie sam jestem ciekawy czy ktoś to robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

cytrusy w kuchni są bardzo dużym skupiskiem drobnoustrojów i powodowały zakażenia

ciekawa teoria, zawsze myślałem że są tak chemią "zabezpieczone" że nie powinno na nich za wiele być, sporo dzikusów może być na winogronach z tego co wiem

czy to są warki zacierane? bo z ekstraktów czy brewkitów, szczególnie WESa mają kwaskowaty smak

kumpel kiedyś z puszek robił, też zrobił kilka warek i każda kwaśna i na piro i oxy i domestos, pojechałem do niego bo nigdy nie widziałem jak robi ze starsanem , wymyte było wszystko że na podłodze można by było składać mikroprocesory i wyszedł kwas, zrobił jeszcze jedno i skończył przygodę z piwem domowy

czego używasz do mieszania w garze ?

w temacie kranika rozbierz tak że by były 3 części, nie licząc nakrętki, niezły szit w korpusie się zbiera, trudno się go rozbiera  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie zacierane. Uzywany ten sam sprzęt od początku. Te same objawy w pale Ale na jednym slodzie i na mieszanej IPA. Nawet w stoucie teraz są kropki. Fermentowane 19-21 różnie. A to serio nie jest kwas, są nietypowe aromaty których nie jestem w stanie zidentyfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Siemka. Ja coś podobnego ostatnio miałem w jednej butelce i była mocna infekcja, kwas i smród. Trafiła mi się nieoczyszczona butelka, jakiś kawałek pleśni czy coś i się rozwinęło. Póki nie otworzesz to się nie dowiesz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo było na analizie mikrobiologicznej w browarze w Tychach. Nie pytajcie jak, ani czy też można :) Analiza jednoznacznie wykazała dzikie drożdże w piwie. Doszedłem do tego sam wcześniej, a mikrobiologia to potwierdziła. W próbkach brak bakterii zakwaszających ani jakichkolwiek innych z wykonanych posiewów. Tylko te cholerne dzikusy, które odwiodły mnie od warzenia na kilka miesięcy. Zgodnie z sugestiami z forów amerykańskich wymieniłem wszystko co plastikowe i zacząłem od nowa. Nowa warka już fermentuje. Trzymajcie kciuki! :) Piwa były bardzo dziwne w smaku. MI jest ciężko określić jaki to może być smak. Wydaje się fenolowe, belgijskie, ale w bardzo przykry sposób. Czasem trąciło weizenem. Tak jak wcześniej pisałem młode ogórki kiszone miały podobne aromaty. Poniekąd dzięki nim doszedłem do tego co mi psuje piwa, bo okazało się, że w obrazie mikroskopowym wody z ogórków przeważają drożdże. Jednak mały szczegół pokrywał się z osadem z moich piw. Kształt komórek. Standardowe US-05 i S-04 są ZAWSZE okrągłe lub delikatnie owalne. A tutaj były w większości podłużne i nieregularne. Szkoda, że były to na początku delikatne zmiany, a ja kompletnie początkujący, bo myślałem, że błędy są w fermentacji i zacieraniu. Jednak okazało się, że kilkanaście warek było zainfekowanych. I serio chyba nie da się ich wypędzić. W ruch szły NaOH, wybielacz, OXI, ClO2, H2SO4 i pirosiarczyn. Nie pomogło nic. Ale chyba wyizolowałem jakiś szczep, bo w pierwszych warkach aromaty były zróżnicowane, a pod koniec ustabilizowały się do bardzo podobnych.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.