Skocz do zawartości

Problem ze stc-1000


pixel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam taki problem ze sterownikiem STC-1000. Problem objawia się tym, że na wyjściach do chłodzenia / grzania nie pojawia się napięcie.

Podczas zmiany trybu następuje charakterystyczne 'pyknięcie' ale na multimetrze jest 0V. 

 

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra odpowiedź :) Dzięki za pomoc!

 

 

A jak masz to podlaczone?? Bo cos mi z twojej wypowiedzi wynika ze ty oczekujesz napiecia na wyjsciu przekaznika a to są tylko styki co sie zwieraja i rozwieraja ;) multimetr zawsze pokarze zero ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam. Mam ten sam problem ze sterownikiem, udało Ci się znaleźć rozwiązanie tego problemu?


Przepraszam za odgrzewanie kotleta ale jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę. Poszperałem trochę w necie na ten temat i już chyba wiem co robię źle. 

Edytowane przez mateusz54b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...

MOżesz podac lnk do tego schematu? Wyjaśnienia w postach powyzej... sąhm... mało pomocne

 

u mnie wyjście na grzanie nie działa. Niezaleznie od tego do którego styku zasilania podłacząłem fazę. 

na chłodzenie... też nie

Edytowane przez hwuer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ok. Po południu wyśle zdjęcie. A możesz podrzucić prostszy schemat ?

Ten jest prosty i wydaje mi się że inaczej się nie da ale mogę się mylić. Mam jeszcze wrażenie że przed wczoraj działało dobrze a wczoraj już nie. Może coś źle ustawiam ? Chciałbym aby trzymało mi temperaturę 18 stopni. Histereze mam na 0,5 stopnia a bufor 1 min.

Edytowane przez Kaczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaczka napisał:

Po prostu ? Bez podawania L na 5 i 7 ? 

1- L z zasilania

2 - N z zasilania

5 - L z kontaktu grzewczego

6 - N z kontaktu grzewczego

7 - L z kontaktu chłodzącego

8 - N z kontaktu chłodzącego

 

bez kostek aby podać L i połączyć N ?

 

 

5-6 i 7-8 działają jak wyłącznik, przepuszczasz przez nie napięcie zasilające urządzenia: z jednej strony do prądu, z drugiej do urządzenia. Druga żyła z urządzenia idzie do kontaktu.

Na tych schematach jest to zagmatwane, bo z jednego zasilania ciągnie się napięcie do wszystkich urządzeń. Co można zrobić, ale nie trzeba - równie dobrze możesz wziąć kabel od lodówki, przeciąć jedną żyłę i przepuścić przez złącza 7-8.

Edytowane przez x1d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.