Skocz do zawartości

dziwne zmętnienie na powierzchni brzeczki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niecały tydzień temu zrobiłem sobie lekkie piwo pszeniczne z ekstraktów z nowozelandzkimi chmielami (10-11 blg). Zadałem drożdże S-33, dziś chciałem zmierzyć blg które jak się okazało w ogóle nie drgnęło... Na dodatek na powierzchni piwa znalazłem takie cos:

Czy to nie jest jakaś infekcja która już teraz spisuje piwo na straty? Ewentualnie martwe drożdże? Czy spróbować napowietrzyć jeszcze brzeczkę i zadać druga saszetkę jakichś drożdży? Piwo kwasne nie jest bo próbowałem, ale może to wyjdzie z czasem?

http://www12.zippyshare.com/v/I4OJcaav/file.html

 

Spróbuje jeszcze dziś zmierzyć cukier, choć nie ukrywam ze areometr zanurzałem kilka razy, odgarnąłem lekko piane z powierzchni w cylindrze, zakręciłem nim i nie specjalnie chciał się jakoś bardziej zanurzyć. 

 

Nadmienię że nie miałem jak pilnować i sprawdzać piwa czy fermentuje bo stoi u kolegi w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Pierwszy raz używam tych drożdzy, poprzednie US-05 i Danstar Notingham ładnie opadły na dno. Dla niedoświadczonego piwowara to straszny widok :P

Nie ukrywam że udało mi się napowietrzyć brzeczkę jak nigdy przy tym nie brudząc całej kuchni :D Powstała piana była faktycznie wysoka, około 10-15 cm, to jak brzeczka zachowywała się podczas fermentacji to nie wiem, ale brak piany po niecałym tygodniu faktycznie by wskazywał ze fermentacja była lub nie zaszła... bo te blg... Martwi mnie to, może źle zmierzyłem, nie wiem... Spróbuję jeszcze dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem niedawno tych samych drożdży, pszeniczne 12 blg, trzeciego dnia zrobiłem pomiar i było 3,7, więcej już nie spadło.

Jeśli brzeczka nie jest słodka, to drożdże musiały zjeść cukier i coś z pomiarem po prostu nie wychodzi.

No nie jest słodka, ani kwaśna. Nieco wodnista bo ekstrakt malutki, ale z przyjemna wyczuwalna goryczka. W takim razie cos z pomiarem? Ok, zaraz koncze prace i lece sprawdzic blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jak sie okazało BLG jest juz na poziomie 3 ;) Coś musiałem źle robić z pomiarem...

W każdym razie, z tego co czytam to średnie odfermentowanie tych drożdzy wynosi około 70% więc teoretycznie mniej z 11 blg już nie zejdzie, ale przelałem na cichą więc może coś sobie jeszcze drożdżaki dojedzą, a na pewno licze na to że opadną nieco na dno. 

Dzięki za pomoc ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.