Skocz do zawartości

Woda destylowana/demineralizowana


Msciwor

Rekomendowane odpowiedzi

Za lazurową widziałem duży baner producenta wody destylowanej. Znalazłem demi-pol chyba po 30gr za litr, duże ilości potrzebujesz?

Raczej niewielkie. Pewnie ze 20-30l na warke. Napisałem do nich żeby sprawdzić czy woda nadaje się do celów spożywczych, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://wodadestylowana.com.pl/jakie-sa-efekty-spozycia-wody-destylowanej/

 

 

1 odpowiedź wujka Google. Po co odpowiadacie na pytania, które byle jak wpisane w Google mają odpowiedź? Temat do zamknięcia.

Ta woda ma być bazą pod dodanie roznych soli itd. I nie powinna potem być szkodliwa dla organizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ją uzupełnisz solami, przestaje ona być wodą destylowaną i nadaje się do celów spożywczych.

Chyba że zawiera metale ciężkie, i stąd moje pytanie o wiarygodne źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tematem być może. 

 

Ja, do celów akwarystycznych. posiadam filtr RO 75GPD(za 100 zł). Używam go do uzyskiwania wody dla krewetek i wcześniej dla pielęgniczekpołudniowo amerykańskich. Sam nieraz piłem tą wodę i negatywnych skutków nie odczuwałem. Jest to woda pozbawiona smaku i tyle. Jednakże nie należy pić jej przez dłuższy czas, ponieważ wypłukuje minerały z organizmu.

 

Prefiltry wymianiam co pół roku(koszt ok. 25zł) a membranę co rok.

Edytowane przez markus383
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę skoro temat na czasie. Czy taka destylowana z marketu będzie dobra do robienia roztworu Star Sanu? Na butelkach są grafiki m.in. z akwarium i z rybkami więc chyba bezpieczne dla życia :P

Kranówke mam bardzo twardą powyżej 20 stopni w skali niemieckiej. Czytałem, że taka woda nie nadaje się do SS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy całkiem niezła? Woda do SS powinna być najlepiej z RO albo destylowana. Skoro robi się mętne to chyba znaczy że słabnie jego działanie.

 

http://www.piwo.org/topic/14452-star-san-wasze-rady/

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest mętny to nie jest ok, u mnie robi się w zasadzie mleko 

 

http://wodadestylowana.com.pl/jakie-sa-efekty-spozycia-wody-destylowanej/


1 odpowiedź wujka Google. Po co odpowiadacie na pytania, które byle jak wpisane w Google mają odpowiedź? Temat do zamknięcia.

ale czemu się oburzasz ? po pierwsze jeśli użyjesz jej do zrobienia piwa w zasadzie traci swoje  "niezdrowe" właściwości, po drugie że by ci taka woda zaszkodziła penie byś musiał nic nie jeść albo ssać kamienie i wypijać z 5l czystej dziennie przez X czasu

nie wiem czy wiesz że do życia potrzebne jest 31 pierwiastków, a woda zawiera ich tylko 4 (wapń,potas,sód,magnez) 

przy normalnym odżywianiu masz od 3 do 6 razy więcej tych pierwiastków niż ci jest potrzeba 

woda z lodowców którą piją Eskimosi czy Hunzowie i żyją po 90 do 100 lat, a ona też jest pozbawiona minerałów, do tego Eskimosi nie mają za bardzo dostępu do owoców i warzyw, mięso fok czy ryby głównie jedzą i to główne źródło tych minerałów jest dla nich 

 

myślałem że ktoś rozwinie temat z metalami ciężkim bo jestem ciekawy skąd one tam są, miałem kiedyś dostęp do takiej wody w ilościach nieograniczonych i ci którzy ją "produkowali" twierdzili że jest wolna od takich rzeczy, ze 30 osób brało z tego źródła do różnych celów, od tych co używali do żelazek po tych co brali po kilkaset litrów do akwarium i myślę że jak by coś było nie tak to ryby "dały by znać" 

nie wierz tak bezgranicznie we wszystko co ci wujek google powie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę skoro temat na czasie. Czy taka destylowana z marketu będzie dobra do robienia roztworu Star Sanu? Na butelkach są grafiki m.in. z akwarium i z rybkami więc chyba bezpieczne dla życia :P

Kranówke mam bardzo twardą powyżej 20 stopni w skali niemieckiej. Czytałem, że taka woda nie nadaje się do SS.

 

Popatrz Gąska, mieszkamy tak niedaleko siebie, a wodę mamy zupełnie inną. Z moich wnikliwych badań które to poparte są wynikami bezpośrednio zaczerpniętymi z ZWiK, twardość mojej wody wynosi poniżej 10* n. Ciekawi mnie z jakiego ujęcia masz wodę.

 

Co do wody RO - ta z marketu jak najbardziej nadaje się do rozrabiania z SS. Roztwór nie mętnieje w zasadzie nigdy, a przynajmniej mi nie zdarzyło się tego zauważyć.

Edytowane przez ElGreco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wrócił do pierwszych pytań. Czy możecie pomóc:

1. Ze źródłem wody destylowanej do celów spożywczych?

2. Potwierdzeniem że filtr RO akwaryjny nada się do celów piwowarskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym wrócił do pierwszych pytań. Czy możecie pomóc:

1. Ze źródłem wody destylowanej do celów spożywczych?

2. Potwierdzeniem że filtr RO akwaryjny nada się do celów piwowarskich?

ja kupowałem wodę w bańkach 5L (2.99zł chhyba) w Auchan ,robiłem kilka piw ,raz 100% z tej wody resztę mieszając od 50 do 80% 

na opakowaniu nie było ani słowa o tym że nie wolno jej używać do celów spożywczych 

 

przez filtr RO przepuszczasz wodę z kranu która jest zdatna do spożycia więc filtr jej nie zaszkodzi, spokojnie możesz używać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.