Skocz do zawartości

ArdBir - instrukcja na podstawie mojej płytki (v.1.3 - 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Gwynbleidd napisał:

Nie lepiej już craftbeerpi zbudować? Cena podobnie wyjdzie a dużo lepsze i większe community i cały czas coś nowego wychodzi, pluginy, updaty. Vito chyba już też nie wspiera za bardzo tego projektu na rzecz brewpiless. 

Craftbeerpi już mam. Chyba większą frajdę sprawia mi składanie sterowników niż samo warzenie :P

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 20.12.2017 o 15:45, quattro napisał:

Czy byliby jacyś chętni na PCB do BrewManiac od Vito's ? Będę zlecał ich wykonanie i mogę więcej zamówić.

image.thumb.png.6d09cf1a7f0936ff744234671362f95b.png

Jestem chętny na jedną sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W chwili obecnej kończę składać kociołek.  Został mi do zrobienia jeszcze filtr z rurek. Mam lekki problem z ustawieniami PID. Działam na ardbirze i zastanawiam się czy nie wgrać ardrimsa albo "przewarkować" trochę na ardbirze i przejćć na brewmaniac. W chwili obecnej sprawdzałem ustawienia P=50, I=1, D=30. Bardzo długo trwa dojście zadanej do temperatury(PID dla mnie to trochę czarna magia) Sprawdzę ustawienia 100, 20, 5 - ktoś gdzieś na zagranicznym forum podał takie ustawienia dla grzałki 2 kw (moja to 1,8 kw)

 

Przez sterownik idzie zasilanie mieszadła - podpięte pod pompę w ardbir. Przed samym mieszadłem jest regulator obrotów.

 

Pytanie dla bardziej zaprzyjaźnionych z programem - przy włączeniu trybu auto program kilka razy(chyba 5) włącza i wyłącza pompę. Czy można to wyłączyć ?

 

Wejścia: 

Zasilanie 220 v

Zasilanie 12v

 

Wyjścia:

Zasilanie grząłki
Zasilanie mieszadła

Czujnik temp

 

i parę zdjęć sterownika:

 

 

DSC_0010.JPG

DSC_0009.JPG

DSC_0011.JPG

DSC_0012.JPG

DSC_0014.JPG

DSC_0015.JPG

Edytowane przez czarnydlk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.01.2018 o 21:39, quattro napisał:
Dnia 7.01.2018 o 22:35, 330ml napisał:

Jestem chętny na jedną sztukę

 

Dnia 11.01.2018 o 19:09, Jarekw napisał:

Poproszę jedną sztukę.

Trochę to potrwa, bo muszę trochę przeprojektować płytkę, a obecne nie mam zbytnio czasu na „zabawę”. :)

Już nieaktualne, zmajstrowałem sam płytkę i cały sterownik wzorując się na sterowniku kolegi Sławmir -dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 20.12.2017 o 16:57, quattro napisał:

Craftbeerpi już mam. Chyba większą frajdę sprawia mi składanie sterowników niż samo warzenie :P

Może odkopuję temat po pół roku, ale kiedyś zacząłem pisać oprogramowanie do swojego serownika bazowanego na ArdBir, ale nie za bardzo znam się na elektronice żeby to złożyć. Dołożyłem komunikację z serwerem, więc dochodzi moduł wifi. SKoro Cię jara bardziej składanie sterowników, to może chciałbyś pomóc w czymś takim? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jakby komuś nie robiła klawiatura w ArdBir, albo szalało, to proponuję równolegle do każdego przycisku wlutować kondensator 1 nF (oznaczenie 102) lub podobny malutki. Taki prostacki "sprzętowy debouncing" zlikwidował problemy typu "raz przycisnąłem a zareagował jakbym 20x kliknął" w moim ArdBirze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ardbir zaciera jak trzeba, ale to soft do "jednogarnkowej" warzelni, więc po mashoucie:

1.pyta czy wyciągnąłeś już kosz z młótem (lub nie pyta, w zależnosci od ustawień)

2. podaje pełną moc na grzałki

przy czym tego drugiego wyłączyć się już nie da i trzeba czuwać przy zacieraniu. Ja mam trójgarnkową, więc w tym czasie już wolałbym mieć brzeczkę w kotle warzelnym i chciałbym czyścić kadź zacierną. Jak nie wyłączę kompa w porę, to któregoś pięknego poranka przypalę młóto i/albo albo sfajczę grzałki.

 

W dodatku Ardbir, choć przez autora tematu wyposażony w brzęczyk, milczy jak grób zamiast donośnym "Piiiiiiii!" dawać znać o zakończeniu przerw czy całego procesu.

 

Podjąłby się ktoś małej przeróbki oprogramowania ArdBira i  zaflaszowania go do układu? Chciałbym wyrzucić fazę gotowania lub zrobić możliwość jej wyłączenia oraz mieć alarm dźwiękowy chociaż po mashoucie. Menu może być po angielsku lub z tłumaczeniem na polski, ewentualnie mogę pobrać kod i te stringi przetłumaczyć, a do przeróbki podesłać na maila. Nie kodowałem z 8 lat i robienie sobie całego środowiska na kompie + parotygodniowy kurs przypominający żeby wywalić jedną funkcję z softu, nie ma większego sensu. Dlatego wolę to zlecić komuś kto się bawi Arduino.

 

Ideałem byłaby wersja, w której PWM czy inne sterowanie grupowe rzeczywiście działa. Żebym sobie mógł podłączyć 2 grzałki po 1750 (w sumie 3500) ale puścić na nie tylko 3 kW. Bo teraz to mogę tylko w fazie warzenia ograniczyć (przynajmniej menu tak twierdzi) a w praktyce puszcza pełny sinus.

Edytowane przez c64club
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

hej

 

zasialnie to 12v 2A z ladowarki ( sprawdzalem tez 12v 5a i to samo ) tylko odpalony i zamkniete wyjscia i na wyjsciach mam 3.2v , jak otworze pompe lub grzalke wskakuje 12v , problem w tym ze przekaznik (fotek 40 ) puszcza sygnal na grzalke i mam 240 caly czas , polutowalem jeszcze jedna plyte i to samo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, anibus napisał:

w sumie to korzystalem z twojego opisu , tak teraz patrze i 4k7 mam z roznymi kolorami czy to normalne ? jak widac na pierwszym zdjeciu uzylem tych po prawej...

nie mam juz wiecej nano wiec bede musial domowic

3.jpg

n4.jpg

Nie ma to znaczenia.

 

Mi się natomiast wydaje, że odwrotnie tranzystory przylutowałeś. W takim przypadki kolektor masz zwarty do GND, a do emitera przykładasz potencjał, a tak zbudowany klucz tranzystorowy na tranzystorze NPN nie ma prawa poprawnie działać.

Edytowane przez quattro
Poprawa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.