Skocz do zawartości

ArdBir - instrukcja na podstawie mojej płytki (v.1.3 - 02.03.2017)


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, mam wentylator bo silnik od mieszadła osiąga taką temperaturę, że nie można go dotknąć, nie wiem dlaczego. Po dodaniu tego wentylatorka jest ok

To już trzecia wartka w tej konfiguracja a pierwsza ze zmontowanym urządzeniem w obudowie. Pierwsze dwie to był taki pająk na sklejce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, zbychuto napisał:

Tak, mam wentylator bo silnik od mieszadła osiąga taką temperaturę, że nie można go dotknąć, nie wiem dlaczego. Po dodaniu tego wentylatorka jest ok

To już trzecia wartka w tej konfiguracja a pierwsza ze zmontowanym urządzeniem w obudowie. Pierwsze dwie to był taki pająk na sklejce :)

Przerobiłeś silnik, żeby masy nie miał na obudowie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiej potrzeby, silnik jest od wycieraczek z łodzi motorowej. Myślę, że jest mu za ciężko i chyba to jest przyczyną

Przypuszczam, że mogłem też źle rozpoznać piny i silnik pracuje na zbyt dużej prędkości stąd konieczność zastosowania PWN

Edytowane przez zbychuto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ten temat dokładnie ale może kogoś zainteresuje mój sterownik - oczywiście klon ardbir ale wydaje mi się dużo lepszy, narazie zrobiłem na nim 1 warkę ale bez najmniejszych problemów poszło. SSR ledwo ciepły przy 1800 W. 

2017-11-27 22.00.55.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to nie ten temat dokładnie ale może kogoś zainteresuje mój sterownik - oczywiście klon ardbir ale wydaje mi się dużo lepszy, narazie zrobiłem na nim 1 warkę ale bez najmniejszych problemów poszło. SSR ledwo ciepły przy 1800 W. 
5a1c77e850f06_2017-11-2722_00_55.thumb.jpg.acfd076bb7198c224a84d65771d69543.jpg
Wygląda super widzę że ma dostęp do sieci mozesz napisać coś więcej?

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest klon ardbir pod nazwa brewmaniacex, pracuje na esp http://vito.tw/?cat=11, dostęp po wifi z laptopa lub z przycisków, logi warzenia, można zapisać recepture do pamięci i później włączyć automatyczne warzenie

 

Edytowane przez Slawmir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Slawmir napisał:

To jest klon ardbir pod nazwa brewmaniacex, pracuje na esp http://vito.tw/?cat=11, dostęp po wifi z laptopa lub z przycisków, logi warzenia, można zapisać recepture do pamięci i później włączyć automatyczne warzenie

 

PCB sam robiłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 23:01, Slawmir napisał:

Syn w ramach ćwiczeń z rysunku namalował mi na płytce ścieżki w/g schematu żeby nie robić na uniwersalnej, ale tam jest tak mało elementów że można na uniwersalnej poskładać.

Jestem w trakcie robienia płytki, ale z montażem przewlekanym, tylko nie wiem jakie n-mosfety zostały użyte. Na schemacie nie została umieszczona informacja. Możesz podać jakich użyłeś ?

Kolejną śmieszną rzeczą jest, że expander PCF8574 został użyty z 20-nóżkami (gdzie 4 i tak są nie podłączone), zamiast normalnego z 16 nóżkami.


image.png.d74fc3d82328b4e713c407611945986f.png

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gadaka napisał:

@quattro Podzielisz się projektem PCB? Będziesz korzystał z WeMosa?

Projektuje pod WeMos d1 mini/mini pro. Może to potrwać trochę czasu, gdyż mam sporo innych projektów na głowie. Wykonanie większej ilości PCB chce zlecić azjatyckiej firmie.

Edytowane przez quattro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.